İTM Etkinlik Haberleri

15 Aralık
2017
Genç Ensar Ordu Şubesinden İTM’ye Ziyaret

Ensar Vakfı Ordu şubesinden Genç Ensar üyeleri ve yurt öğrencileri ile Genç Ensar Kız Komisyonu Sorumlusu Sümeyye Soyal İstanbul Tasarım Merkezi’ni ziyaret etti. Tarihi binamız Buhara Özbekler Tekkesi'ni gezen gençlere merkezimiz faaliyetleri hakkında bilgiler verildi. İTM tanıtım filmlerini izleyen gençler daha sonra yöresel lezzetlerimizden özbek pilavı ve samsa ikramı ile ziyaret son buldu.

07 Aralık
2017
Ensar Vakfı Kağıthane Şubesinden İTM’ye Ziyaret

Ensar Vakfı Hanım Komisyonu Başkanı Ceyda Merdan tanıtım ve bilgilendirme gezileri kapsamında Kağıthane Şubesi Hanımlar Komisyonu ve Hasbahçe Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri ile beraber İstanbul Tasarım Merkezi’ni ziyaret etti. İTM tanıtım filmini izleyen öğrenciler ve hanımlar komisyonu başkan ve üyeleri tarihi binamız Buhara Özbekler Tekkesini gezerek Merkezimiz faaliyetleri hakkında bilgiler aldılar. Ziyaret kendileri için hazırlanan ikram ve çay sohbeti ile son buldu.

06 Kasım
2017
Sokak Fotoğrafçılığı Workshop Gezisi

İstanbul Tasarım Merkezi Fujifilm Türkiye işbirliği ile "Sokak Fotoğrafçılığı Workshop Gezisi" gerçekleştirildi. Workshop Fujifilm temsilcisi Ferhat Sönmez tarafından fotoğraf makineleri, lens ve ekipmanların tanıtımı ile başladı. Katılımcılar Fujifilm' in yeni nesil aynasız DSLR makineleri ve çeşit çeşit objektifleri gezi boyunca kullanarak test ettiler. Bu etkinlik 5 Kasım 2017 Pazar günü 10.30 - 16.00 arasında İstanbul Tasarım Merkezi Uygulamalı Fotoğraf Atölyesi öğretmeni Ali Tuncer Oruç ve öğrencilerinin katılımı ile ücretsiz olarak düzenlenmiştir.

04 Kasım
2017
Sömürgeciliğe Karşı Bir Duruş: Afrika Sineması

Ensar Vakfı kuruluşu İstanbul Tasarım Merkezi ile İBB Kültürel Etkinlikler Müdürlüğü'nün ortaklaşa düzenlediği “Sömürgeciliğe Karşı Bir Duruş: Afrika Sineması” başlıklı panel programı 04 Kasım 2017 Cumartesi günü Saat 16.00 ile 19.00 saatleri arasında merkezimizde gerçekleşti. Afrika uzmanı Harold d. Weaver'ın konuk olduğu, Yusuf Ziya Gökçek'in sunuculuğunu yaptığı modern Afrika’nın siyasal ve ekonomik bağımsızlık sürecinde kıta sinemasının olanakları, sorunlarının ele alındığı söyleşide, aynı zamanda bu sinemanın tarihsel olarak nasıl geliştiği, dinamiklerinin ne olduğu, sömürgeci dile karşı bir alternatif oluşturup oluşturmadığı tüm yönleriyle ele alındı. Afrika Sinemasının dünü ve bugününün anlatıldığı panele ilgililerin katılımı oldukça yoğundu. Program sonrası konuklar ve katılımcılar için düzenlenen kokteylin ardından üç saatlik etkinlik sona erdi.

23 Ekim
2017
İstanbul Tasarım Merkezi’nde Çocuklar için Resim Atölyesi Başladı

Ensar Vakfı kuruluşu olan İstanbul Tasarım Merkezi’nde Ressam Cemal Toy ile Çocuklar için Resim Atölyesi yeni dönem eğitimleri 22 Ekim 2017 Pazar günü başladı. İstanbul Tasarım Merkezi’nde çocukları tasarım ve sanatla erken yaşta tanıştırarak, farklı bakış açıları geliştirip estetik değerleri tanımayı ve seçmeyi öğrenmeleri için Ressam Cemal Toy önderliğinde Çocuklar için Resim Atölyesi düzenliyoruz. Çocukların beden, zihin ve ruh sağlığını olumlu yönde etkileyerek, özgüvenlerini ve sosyal becerilerini geliştirmelerine katkı sağlamak amacıyla çocuklara yönelik atölye çalışmalarına devam ediyoruz.

˂    «    4    5    6    7    8    9    10    11    12    13    14    »    ˃