İTM Etkinlik Haberleri

27 Eylül
2022
Uluslararası Öğrenci Akademisi - Yuvacık Gezisi

Yurtdışı Türkler ve Akrabalar Topluluğu Başkanlığı tarafından desteklenen Uluslararası Öğrenci Akademisi Sanat İhtisas Atölyeleri projesi kapsamında dönemin son gezisi 27 Eylül 2022 tarihinde Kocaeli ilinin Yuvacık ilçesine düzenlenmiş olup geziye 25 kişi katılım sağlamıştır. Kahvaltı ile başlayan doğa gezisi yürüyüş ile devam etmiştir. Yürüyüş sonrası kimi katılımcılar voleybol ve yakan top oynamış, kimi katılımcılar ise çay eşliğinde keyifli sohbetler gerçekleştirmiştir.

18 Eylül
2022
M. İşler Sevindi ile Bir Halkla İlişkiler Aracı Olarak Instagram

İstanbul Medya Merkezi projesi kapsamında düzenlenen seminerlerimiz ikincisi "Öğr. Gör. Meltem İşler Sevindi ile Bir Halkla İlişkiler Aracı Olarak Instagram” başlığıyla 18 Eylül 2022 Pazar günü gerçekleştirildi. Dijitalleşmenin hız kazandığı, çağa uyum sağlamanın yolunun sosyal medya kanallarından geçtiği günümüzde su götürmez bir gerçek. ‘’Bir Halkla İlişkiler Aracı Olarak Instagram’’ isimli seminerde, son yılların en büyük kitle iletişim araçlarından biri olan Instagram’ın, hem medya yapımcılarına hem kullanıcılarına yeni bir alan yarattığını ve Instagram’a halkla ilişkiler çerçevesinden bakmanın, bu yeni dünyanın hem kullanıcısı hem de yapımcısı olma imkanı sağladığı çok büyük bir rahatlıkla söylenebilir. Halkla ilişkiler özelinde Instagram’ın 5N1K’sını bu seminerde masaya yatırarak, Instagram kullanıcılarının bu aracı nasıl okumaları gerektiğine dair bilgiler verildi.

17 Eylül
2022
YTB Uluslararası Öğrenci Akademisi Öğrenci Sergisi

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı tarafından desteklenen Uluslararası Öğrenci Akademisi Sanat İhtisas Atölyeleri projesi İstanbul Tasarım Merkezi tarafından yürütülmektedir. Proje kapsamında Özbekistan, Komor Adaları, Tataristan, Mısır, Kırgızistan, Bangladeş, Gürcistan, Afganistan, Azerbaycan, Kırım, Suriye, Yunanistan gibi 53 farklı ülkeden 228 öğrencimiz oldu. 313 öğrenciye 9 farklı sanat dalında 18 atölye eğitimi verilmiştir. Sergimiz; 33 farklı ülkeden katılım sağlayan; Çocuk Kitabı Resimleme Atölyesi, Fotoğraf Atölyesi, Kaligrafi Atölyesi, Photoshop Atölyesi, Tezhip Atölyesi ve Sulu Boya Atölyesinde eğitim alan öğrencilerin 131 farklı eğitim çalışmasını içermektedir. Sanat eğitimi alan öğrencilerimiz hem teknik geziler ve kültür gezileri sayesinde hem de birbirileri arasında olan kültür etkileşimleriyle heybelerine birçok güzel anı eklemişlerdir. Bilgi ve birikimlerini bizimle paylaşan çok değerleri eğitmenlerimize, atölyelere düzenli katılım sağlayan, başarıyla nihayete erdiren ve çalışmalarını sergimiz için bizimle paylaşan öğrencilerimize teşekkür ederiz.

02 Eylül
2022
Çocuklarla 5 Gün 5 Tasarım Atölyesi `Masal Atölyesi`

Ensar Vakfı kuruluşu olan İstanbul Tasarım Merkezi’nde 7 - 13 yaş arasındaki çocuklar için; Ebru, Resim, Kısa Film, Geometrik Desenler ve Masal atölyelerinden oluşan 5 günlük sanat ve tasarım alanlarında beş ayrı atölye programının beşinci atölyesi " Hümeyra Yorgancı ile Masal Atölyesi" 02 Eylül 2022 Cuma günü gerçekleştirildi. Masal atölyesinde çocuklar hayal dünyasının kapılarını araladı, hep beraber çıktıkları rengarenk bir masal yolculuğu ile "Çocuklarla 5 Gün 5 Tasarım Atölyesi" programımız sona erdi.

01 Eylül
2022
Çocuklarla 5 Gün 5 Tasarım Atölyesi `Geometrik Desenler Atölyesi`

Ensar Vakfı kuruluşu olan İstanbul Tasarım Merkezi’nde 7 - 13 yaş arasındaki çocuklar için; Ebru, Resim, Kısa Film, Geometrik Desenler ve Masal atölyelerinden oluşan 5 günlük sanat ve tasarım alanlarında beş ayrı atölye programının dördüncü atölyesi "Tuba Genç ile Geometrik Desenler Atölyesi" 01 Eylül 2022 Perşembe günü gerçekleştirildi. Tuba Genç ile Geometrik Desenler Atölyesi’nde İslam sanatında geometrik desenlerin nasıl oluşturulduğu, nerelerde bulunduğu, desenlerin nasıl tekrar ettiği, ne olduğu; görülerek, çizilerek, renklendirilerek öğretildi. Pek çok eserde karşımıza çıkan desenlerin örnekleri gösterilip, desenlerin bulunduğu eserler hakkında konuşuldu. Çocuklar, Süleymaniye Camii ahşap pencere kanadında bulunan geometrik desen ile rengarenk küp çalışmaları oluşturdular.

˂    «    4    5    6    7    8    9    10    11    12    13    14    »    ˃