İTM Etkinlik Haberleri

21 Mart
2021
Uluslararası Öğrenciler Akademisi Atölyeleri Derslere Başladı

TC. Kültür ve Turizm Bakanlığı Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nın desteğiyle İstanbul Tasarım Merkezi’nde yapılan “Uluslararası Öğrenciler Akademisi Sanat İhtisas Programı'' atölyeleri derslere başladı. Proje kapsamında Mimari Tasarım Atölyesi, Kaligrafi Atölyesi, Photoshop Atölyesi, Fotoğraf Atölyesi, Tezhip Atölyesi, Geometrik Desenler Atölyesi ve Çocuk Kitabı Resimle Atölyesi olmak üzere 7 farklı alanda 9'u online 2'si yüz yüze 11 atölye eğitimi verilmektedir. 75 ülkeden yaklaşık 700 öğrencinin başvuru yaptığı atölyelerde 250 öğrenci eğitim almaktadır.

07 Haziran
2020
Çocuklar İçin Online Felsefe Atölyesi

İstanbul Tasarım Merkezi online olarak 7 Haziran Pazar günü çocuklar ile çok keyifli bir Felsefe Atölyesi gerçekleştirdi. Çocuklar hikaye anlatıcısı Hümeyra Yorgancı’nın anlatımıyla masal dünyasının kapılarını aralarken, kolaylaştırıcı (P4C Eğitmeni) Ayşe Şeref ile hikayenin içinde barınan ikilemleri tartıştılar. İyilik ve kötülük üzerine birlikte düşünüp sorguladılar. Herkes kendi fikrini dile getirdi. Aynı durumu farklı açılardan değerlendiren çocuklar birbirlerinin fikirlerine saygı duyarak düşüncelerini sundular. Bu keyifli atölye için katılan tüm çocuklarımıza teşekkür ederiz.

08 Şubat
2020
Youtuber A.Emin Batman ve Takipçileri Geometrik Desenler Eğitimi Aldı

İstanbul Tasarım Merkezi’nde 08 Şubat 2020 günü 09.00 ile 10.00 saatleri arasında Youtuber @batman.emin ’in takipçilerin katıldığı “Mehmet Kelleci ile İslâm Sanatında Geometrik Desenler Atölyesi” düzenlendi.

30 Ocak
2020
Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı İTM`yi Ziyaret Etti

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan İstanbul Tasarım Merkezi'ni ziyaret ederek faaliyetlerimiz hakkında bilgi aldı.

26 Ocak
2020
`Canlandırma Film ve Oyun Tasarımı Atölyesi` sona erdi

İstanbul Kalkınma Ajansı'nın mali desteğiyle kurulan, "Canlandırma Film ve Oyun Tasarım Atölyesi Projesi" gala ve kapanış programı 26 Ocak 2020 Pazar günü İstanbul Tasarım Merkezi'nde gerçekleştirildi. Programda konuşan Ensar Vakfı Genel Müdürü Hüseyin Kader, projede bir yıl boyunca 30 kişinin eğitim aldığını aktararak, sonuç olarak ortaya çok değerli işlerin çıktığını söyledi. Kader, vakıf olarak 40 yıldır Türkiye genelinde hizmet verdiklerini belirterek, "Ulusal ve uluslararası birçok proje imza attık. Bu projeyi de geçen gün Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi'ni ziyaret ettiğimde anlattım ve çok şaşırdılar. Çünkü bu alanla alakalı belki şu an birçok üniversitede böyle bir çalışma yok. Herkes bu çalışmaların olması gerektiğini düşünüyor. Ama nasıl olması gerektiğiyle ilgili bir fikir yok." dedi. Projeye ev sahipliği yapan İstanbul Tasarım Merkezinin de önemli çalışmalara imza attığına dikkati çeken Kader, şunları kaydetti: "İstanbul Tasarım Merkezi tarihi bir mekan ve biz de bu mekanda gençlerimizi yeni yolculuklara hazırlamak için eğitmenlerimizle çaba sarf ediyoruz. Bir iz bırakmak düşüncesindeyiz. İnsanlığa katkı verecek, anlam katacak her şeyde olduğumuzu düşünüyoruz. İyilik çok kolay yayılır. Biz iyi olmaya, iyilikleri oluşturmaya ve yaymaya her ne pahasına olursa olsun kararlıyız." Proje kapsamında karakter, animasyon atölyeleri eğitmenlerinden, aynı zamanda projenin fikir sahibi Altan Güvenni de eğitimler sırasında öğrencilerin çalışmalara oldukça emek verdiğinin altını çizerek, "Sanırım İstanbul Tasarım Merkezinde bugüne kadar yapılan en büyük eğitim oldu bu proje. Kurs günleri hafta sonu olmasına rağmen, hemen hemen tüm katılımcılar kendi emekleri ve gayretleri için hafta içi de buraya geldiler. Kendilerine bu projeye inandıkları için çok teşekkür ediyorum." diye konuştu. Eğitmen Latif Niroubakht ise projede olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu ve derslerin eğlenceli geçtiğini dile getirerek, eğitimlerin daha profesyonel olarak bir okul platformunda devam etmesi temennisinde bulundu. Programda ayrıca atölyede öğrencilerin hazırladığı 4 animasyon film ve 4 oyunun izlenilmesinin ardından, katılımcılara sertifikaları takdim edildi.

˂    «    7    8    9    10    11    12    13    14    15    16    17    »    ˃