İTM Etkinlik Haberleri

10 Kasım
2018
Çocuklarla 1 Günlük Ebru Atölyesi Düzenlendi

İstanbul Tasarım Merkezi’nde 8-14 yaş arasındaki çocuklar için düzenlenen “Eda Özbekkangay ile Çocuklarla 1 Günlük Ebru Atölyesi” 10 Kasım 2018 Cumartesi günü 13.00 – 15.00 saatleri arasında gerçekleştirildi. Ebru atölyemizde çocuklar renklerin dans mucizesine eşlik edip, ebru sanatının sırlarını, renkleri kullanmayı öğrenip, hem yaratıcılıklarını hem de hayal dünyalarındaki renkleri su yüzüne çıkararak kendi desenlerini oluşturdular.

03 Kasım
2018
İlhami Atalay ile Resim Atölyesi Başladı

Ensar Vakfı kuruluşu olan İstanbul Tasarım Merkezi’nde Ressam İlhami Atalay ile Resim Atölyesi 03 Kasım 2018 Cumartesi günü 2 grup halinde başladı. İstanbul Tasarım Merkezi’nde Ressam İlhami Atalay elli yılı aşkın süren sanat yaşamındaki birikim ve tecrübelerini genç yeteneklere atölye çalışması şeklinde uygulamalı olarak aktaracaktır. Görsel biçimlendirme ögelerinden: kompozisyon, çizgi, denge, oran-orantı, ritim, form(biçim), renk, valör, leke, hacim, doku, açık-koyu, ışık-gölge, perspektif detaylı olarak incelenecektir. Ayrıca yağlı boya, kolaj, kömür füzen, mürekkep gibi farklı resim teknikleri çalışılacaktır.

03 Kasım
2018
Art of Seeing With Peter Sanders Fotoğraf Atölyesi

Dünyaca ünlü İngiliz fotoğraf sanatçısı Peter Sanders farklı ülkelerden katılan 20 öğrencisiyle 31 Ekim – 02 Kasım 2018 tarihleri arasında İTM’de workshop çalışmaları gerçekleştirdiler. Sanders ve öğrencileri program kapsamında Şehit Sokullu Mehmet Paşa Cami, Sultanahmet Cami ve Süleymaniye Camilerine de teknik gezi düzenlediler.

01 Kasım
2018
Karakter Animasyon Eğitimi Mülakatları Başladı

İstanbul Kalkınma Ajansı’nın mali desteğiyle hayata geçecek olan Karakter Animasyon Eğitimi mülakatları başladı. Adayların yoğun ilgi gösterdiği Animasyon Okulu eğitimine başvurular 16 Kasım’a kadar devam edecek. Mülakatlar sonucu Animasyon Okulu eğitimine katılmaya hak kazanan adaylar daha sonra web sitemizde duyurulacaktır.

27 Ekim
2018
`Fatma Rikkat Kunt` Anma Programı

İstanbul Tasarım Merkezi ile İBB Kültürel Etkinlikler Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlediği Ekim ayı özel etkinliği “Fatma Rikkat Kunt” Anma Programı 27 Ekim 2018 Cumartesi günü merkezimizde gerçekleştirildi. Kadim bir medeniyetin kaybolmaya yüz tutmuş hazinelerine nefes üflemiş, inci gibi işlediği çiçekler ve namütenahi kompozisyonlar tezhib sanatına hayat sunarken sonraki nesillere de ümit vermiştir. Prof. Uğur Derman ve Prof. Dr. F.Çiçek Derman ile bu güzide insanı ve onun inceliklerle dolu serüvenini andığımız program yoğun bir katılım eşliğinde gerçekleştirildi. Moderatörlüğünü İsmail Erdoğan’ın yaptığı program boyunca Rikkat Kunt Hocanın eserleri de sergilendi.

˂    «    6    7    8    9    10    11    12    13    14    15    16    »    ˃