İTM Etkinlik Haberleri

24 Ağustos
2019
YTB Genç Liderler Katılımcıları İstanbul Tasarım Merkezi`nde

8 farklı ülkeden 60 gencimizin katılımıyla gerçekleştirilen YTB Genç Liderler programı katılımcıları 24 Ağustos 2019 Cumartesi günü İstanbul Tasarım Merkezi'ni ziyaret ederek İsmail Erdoğan ile söyleşi ve tarihi yarım ada gezisine katıldılar.

18 Ağustos
2019
Akşam Grubu Türk Sanat Müziği Dinletisi

İstanbul Tasarım Merkezi ‘nde 18 Ağustos 2019 Pazar günü Akşam Grubu müzisyenlerince Türk sanat müziği dinleti gerçekleştirildi. Kanuni’ de Nurdan Yenigün ve Zeynep Betül Akyıldız’ın seslendirdiği Türk Sanat Müziği'nin en sevilen şarkıları arasında bir yolculuğa çıkan dinleyiciler keyifli bir zaman geçirdiler.

14 Temmuz
2019
Çocuklarla Resim, Çizim ve Renkli Düşünceler Atölyesi

İstanbul Tasarım Merkezi’nde 15 Haziran 2019 tarihinde başlayan Çocuklarla Resim, Çizim ve Renkli Düşünceler Atölyesi eğitimleri 14 Temmuz 2019 Pazar günü tamamlandı. Çocuklar Renkli Düşünceler Atölyesi’nde piyano eşliğinde masallar dinleyip, masal da geçen kavramlar ve değerler hakkında konuşup tartıştılar. Sonrasında tartışılan konuyu kendi hayal güçleri ile resmettiler. Renkli Düşünceler Atölyesi’nde atölyede diyalog yöntemi temel alınarak çocukların düşünme becerilerinin geliştirerek, ezberci zihniyetten kurtulup eleştirel düşünce alışkanlıklarını geliştirmek, sorgulamayı, tartışmayı öğrenip böylece akıl yürütme, bağıntı kurma, soyutlama becerilerini geliştirmek, iletişim becerilerinin gelişmesi, başkalarını dinleme ve kendilerini ifade etmelerine yardımcı olarak, resim aracılığı ile çocukların hayal dünyalarını ve düşünce şekillerini keşfetmek amaçlanmıştır. Çocuklarla Resim ve Çizgi atölyesinde temel resim tekniklerini, renklerin kullanımını, tonlama çalışmalarını öğrenmelerini ve eğlenmelerini amaçlayarak, aynı zamanda bu atölyede kendilerini ifade edebilme becerileri kazanabilecekleri, yaratıcılıklarını ve farklı bakış açıları geliştirebilecekleri, özgüvenlerini ve sosyal becerilerini geliştirebilecekleri resim çalışmalarına yer verilmiştir. Atölyemizde çocuklar hayal gücünü ve gözlem yeteneklerini geliştirerek kendilerini keşfetmelerini ve sanat sevgisini kazanmaları sağlanmıştır.

08 Temmuz
2019
Yaz Okulu Öğrencileri Renkli Düşünceler Atölyesi`ne Katıldılar

Ensar Vakfı Başakşehir şubesi yaz okulu öğrencileri için İstanbul Tasarım Merkezi'nde 08 Temmuz 2019 Pazartesi günü Renkli Düşünceler Atölyesi düzenlendi. Çocuklar piyano eşliğinde masallar dinleyip, masal da geçen kavramlar ve değerler hakkında konuşup tartışarak keyifli bir zaman geçirdiler.

01 Temmuz
2019
Özbekistan İstanbul Başkonsolosu İTM`yi Ziyaret Etti

Özbekistan İstanbul Başkonsolosu Alişer Botirov ve Ankara Büyükelçiliği yetkilileri İstanbul Tasarım Merkezi ‘ni 01 Temmuz 2019 Pazartesi günü ziyaret ettiler. Merkezimizi gezen ve faaliyetlerimiz hakkında bilgi alan İstanbul Başkonsolosu Alişer Botirov ve Özbekistan Ankara Büyükelçiliği yetkilileri Türkiye ve Özbekistan arasındaki ilişkilerin daha iyi bir şekilde geliştirilmesi için ortak projeler yapmak istediklerini belirtiler.

˂    «    6    7    8    9    10    11    12    13    14    15    16    »    ˃