İTM Etkinlik Haberleri

11 Şubat
2018
İstanbul Tasarım Merkezi’nde Çocuklar için Resim Atölyesi Başladı

Ensar Vakfı kuruluşu olan İstanbul Tasarım Merkezi’nde Ressam Cemal Toy ile Çocuklar için Resim Atölyesi yeni dönem eğitimleri 11 Şubat 2018 Pazar günü başladı. İstanbul Tasarım Merkezi’nde çocukları tasarım ve sanatla erken yaşta tanıştırarak, farklı bakış açıları geliştirip estetik değerleri tanımayı ve seçmeyi öğrenmeleri için Ressam Cemal Toy önderliğinde Çocuklar için Resim Atölyesi düzenliyoruz. Çocukların beden, zihin ve ruh sağlığını olumlu yönde etkileyerek, özgüvenlerini ve sosyal becerilerini geliştirmelerine katkı sağlamak amacıyla çocuklara yönelik atölye çalışmalarına devam ediyoruz.

10 Şubat
2018
İlhami Atalay ile Resim Atölyesi Başladı

Ensar Vakfı kuruluşu olan İstanbul Tasarım Merkezi’nde Ressam İlhami Atalay ile Resim Atölyesi 10 Şubat 2018 Cumartesi günü 2 grup halinde başladı. İstanbul Tasarım Merkezi’nde Ressam İlhami Atalay yaptığı iç içe geçen ve birbirini kesen ama sınırlamayan, hem mekansal hem de zamansal açıdan sonsuzluk hissini veren yapıtlarıyla başardığı bu uygulamaları göstermek ve öğretmek isteyen İlhami Atalay uzun bir zaman sonra karşınızda.

09 Şubat
2018
Gençler Tarihini ve Kültürel Miraslarını Yerinde Keşfediyor

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı desteği ile Viyana İslam Federasyonu ve Ensar Vakfı ortaklığıyla yürütülen 'Medeniyet Okumaları' projesi kapsamında İstanbul'a gelen 30 öğrenci İstanbul Tasarım Merkezi'ni ziyaret etti. Evliya Çelebi Gençlik Köprüleri programı çerçevesinde, Viyana ve İstanbul'dan 30 gencin katılımıyla İstanbul, Bursa, Çanakkale ve Edirne güzergahında yapılacak tarihi ve kültürel gezi 2-11 şubat tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

14 Ocak
2018
Çocuklar İçin Resim Atölyesi`nin İlk Dönemi Tamamlandı

İstanbul Tasarım Merkezi’nde 12 hafta boyunca Pazar günleri devam eden Ressam Cemal Toy ile Çocuklar İçin Resim Atölyesi 2017 - 2018 eğitim ve öğretim yılı ilk dönem eğitimlerini tamamlandı. İstanbul Tasarım Merkezi olarak çocukları tasarım ve sanatla erken yaşta tanıştırmak ve farklı bakış açıları geliştirip estetik değerleri tanımayı ve seçmeyi öğrenmeleri için Ressam Cemal Toy önderliğinde Çocuklar için Resim Atölyesi düzenlemekteyiz. Çocukların beden, zihin ve ruh sağlığını olumlu yönde etkileyerek, özgüvenlerini ve sosyal becerilerini geliştirmelerine katkı sağlamak amacıyla çocuklara yönelik atölye çalışmalarına devam ediyoruz. 11 Şubat 2018 ‘de başlayacak olan II. dönem Ressam Cemal Toy ile Çocuklar İçin Resim Atölyesi’nde akrilik tuval çalışmalarının yanı sıra müze ve mimari eserlere gezi yapacağız. Pastel boya, kolaj, desen çalışmalarını sürdürerek kendi kültür değerlerimizle evrensel sanat eserlerini karşılaştırmalı olarak inceleyeceğiz.

07 Ocak
2018
Yazar Hatice Özdemir Tülün Resim Atölyesini Ziyaret Etti

İstanbul Tasarım Merkezi'nde Pazar günleri devam eden Ressam Cemal Toy ile Çocuklar için Resim Atölyesini yazar Hatice Özdemir Tülün ziyaret etti. Resim Atölyesini ziyaret eden TRT Çocuk Dergisi genel yayın yönetmeni ve Portakal Ağacı programının kurucusu yazar Hatice Özdemir Tülün çocuklarla sohbet edip "Ormanın en sıradan ağacı" masalını öğrencilerimize anlattı ve kitaplarını imzaladı. Daha sonra öğrencilerimiz bu masalı hayal güçlerini kullanarak resmettiler.

˂    «    6    7    8    9    10    11    12    13    14    15    16    »    ˃