İTM Etkinlik Haberleri

15 Kasım
2021
Prof. Dr. Majewski ile İstanbul`da Geometri ve Desen Atölyesi Tamamlandı

İstanbul Tasarım Merkezi “İslâm Sanatında Geometrik Desenler Okulu” kapsamında yapılan "Prof. Dr. Miroslaw Majewski ile İstanbul’da Geometri ve Desen” atölyesi tamamlandı. "İstanbul’da Geometri ve Desen” atölyesi 09 Kasım – 13 Kasım 2021 tarihleri arasında 5 sürdü. Atölyenin her günü iki bölümden oluştu, 10.00 ile 13.00 arasındaki sabah bölümü Merkezi’mizde geometrik desen çizimleri yapıldı. Atölyenin öğlenden sonraki bölümlerinde; Sokullu Mehmet Paşa, Küçük Ayasofya, Sultanahmet, Yeni Cami, Süleymaniye ve türbeleri, Fatih, Sultan Selim, Mihrimah Sultan, Atik Valide Camilerine ve Ayasofya yanındaki Sultanların türbelerindeki geometrik desenleri incelemek üzere teknik geziler gerçekleştirildi.

30 Ekim
2021
Eda Özbekkangay ve Öğrencileri Ebru Sergisi Açıldı

Ebru sanatçısı Eda Özbekkangay ve öğrencilerinin birlikte hazırladıkları klasik ve modern çalışmalardan oluşan Ebru Sergisi 30 Ekim 2021 Cumartesi günü saat 16.00’da İstanbul Tasarım Merkezi’nde yapılan açılış ile sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Eda Özbekkangay ve 23 öğrencisinin hazırladığı 46 eserin bulunduğu Sergi, 08 Kasım 2021 tarihine kadar sanatseverlerin ziyaretine açık olacaktır.

16 Ekim
2021
Ressam Ahmet Öğreten`in Resim Sergisi Açıldı

İstanbul Tasarım Merkezi Sulu boya Atölyesi eğitmenimiz ressam Ahmet Öğreten’in “Resim Sergisi” 16 Ekim 2021 Cumartesi günü sanatseverlerle buluştu. Sergi açılışı öncesinde Ressam Ahmet Öğreten’in yaklaşık 2 saat süren canlı sulu boya performansını yoğun bir katılımla gerçekleştirdi. Öğreten’in tamamı sulu boya çalışmalarından oluşan 43 eserin yer aldığı Resim Sergisi 25 Ekim tarihine kadar ziyaret edilebilecek.

10 Eylül
2021
Uluslararası Öğrenci Akademisi Sanal Sergimiz Yayında

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı tarafından desteklenen Uluslararası Öğrenci Akademisi Sanat İhtisas Atölyeleri projesi İstanbul Tasarım Merkezi tarafından yürütülmektedir. Proje kapsamında Özbekistan, Gana, Rusya, Ukrayna, Yunanistan, Filistin gibi 115 farklı ülkeden müracaat olmuş, 250 öğrenciye 7 farklı sanat dalında 11 atölye eğitimi verilmiştir. Online sergimiz; Çocuk Kitabı Resimleme Atölyesi, Fotoğraf Atölyesi, Mimari Tasarım Atölyesi, Kaligrafi Atölyesi, Photoshop Atölyesi, Tezhip Atölyesi, Geometrik Desenler Atölyesinde eğitim alan öğrencilerin eğitim çalışmalarını ve Edirne gezisi, Bursa gezisi, İstanbul gezilerinin fotoğraflarını içermektedir. Sanat eğitimi alan öğrencilerimiz hem teknik geziler ve kültür gezileri sayesinde hem de birbirileri arasında olan kültür etkileşimleriyle heybelerine birçok güzel anı eklemişlerdir. Bilgi ve birikimlerini bizimle paylaşan çok değerleri eğitmenlerimize, atölyelere düzenli katılım sağlayan, başarıyla nihayete erdiren ve çalışmalarını sanal sergimiz için bizimle paylaşan öğrencilerimize teşekkür ederiz.

25 Ağustos
2021
YTB Türk Dünyası Genç Liderler Programı Öğrencileri İTM`de

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) “Avrasya Gençlik Okulu Programı” katılımcısı 36 öğrenci “Türk Dünyası Genç Liderler Programı” kapsamında İstanbul Tasarım Merkezi’nde Ebru Atölyesine katıldılar. Kazakistan, Kırgızistan ve Özbekistan’dan gelen katılımcılar, ebru sanatımızın piri Hezârfen İbrahim Edhem Efendinin torunu Eda Özbekkangay ile Ebru sanatıyla tanışarak ilk kez kendi ebru desenlerini oluşturma fırsatı buldular. İstanbul Tasarım Merkezi’nde 25 Ağustos 2021 Çarşamba günü gerçekleşen programda katılımcılara İTM faaliyetlerimiz hakkında bilgiler verildi. Tarihi binamız Buhara Özbekler Tekkesi’ni gezerek keyifli bir zaman geçirdiler.

˂    «    6    7    8    9    10    11    12    13    14    15    16    »    ˃