İTM Etkinlik Haberleri

02 Aralık
2018
Çocuk Ressamlar Milli Saraylar Resim Müzesinde

İstanbul Tasarım Merkezi Ressam Cemal Toy ile Çocuklar için Resim Atölyesi 02 Aralık 2018 Pazar günü dersi Milli Saraylar Resim Müzesinde gerçekleştirildi. Ressam Cemal Toy ile Çocuklar için Resim Atölyesi Beşiktaş’ta bulunan Cumhurbaşkanlığı Milli Saraylar Resim Müzesinde ailelerle birlikte teknik bir gezi olarak yapıldı. Çocuklar Sultan Abdülmecid salonu, İvan Konstantinoviç Ayvazovski Salonu, Saray Ressamları, Oryantalist Ressamlar, Yaver Ressamlar, Türk Ressamları, Portreler ve Tarihi konulu kompozisyonların bulunduğu odaları, salonları gezerek çok sayıda yerli ve yapancı ressamın eserlerini incelediler. Ünlü ressamların ve sarayların en seçkin tabloların yer aldığı müzede, müze türleri ve müzelerin kültürel mirasa katkılarının önemi anlatıldı. Müzede öğrenciler seçtiği bir eserin karşısına geçerek eskiz defterlerine çizdiler. Öğrencilerimizin müze gezisi ile hedeflenen birçok kazanım elde ederek aileleriyle birlikte çok mutlu bir şekilde müzeden ayrıldılar.

13 Kasım
2018
İTM Film Okulu Başladı

İstanbul Tasarım Merkezi’nde 13 Kasım 2018 Salı günü Enver Gülşen ile Film Okulu programı başladı. Bu program ülkemizin ihtiyaç duyduğu, entelektüel temeli sağlam, Batı, Doğu ve İslam sanatları ve edebiyatlarına aşina, dünya film tarihi ve film akımları üzerine tefekkür etmeyi becerebilecek, Gelenek ile film sanatı arasında ilişki kurabilecek insan yetiştirmeyi amaçlıyor.

10 Kasım
2018
Çocuklarla 1 Günlük Ebru Atölyesi Düzenlendi

İstanbul Tasarım Merkezi’nde 8-14 yaş arasındaki çocuklar için düzenlenen “Eda Özbekkangay ile Çocuklarla 1 Günlük Ebru Atölyesi” 10 Kasım 2018 Cumartesi günü 13.00 – 15.00 saatleri arasında gerçekleştirildi. Ebru atölyemizde çocuklar renklerin dans mucizesine eşlik edip, ebru sanatının sırlarını, renkleri kullanmayı öğrenip, hem yaratıcılıklarını hem de hayal dünyalarındaki renkleri su yüzüne çıkararak kendi desenlerini oluşturdular.

03 Kasım
2018
İlhami Atalay ile Resim Atölyesi Başladı

Ensar Vakfı kuruluşu olan İstanbul Tasarım Merkezi’nde Ressam İlhami Atalay ile Resim Atölyesi 03 Kasım 2018 Cumartesi günü 2 grup halinde başladı. İstanbul Tasarım Merkezi’nde Ressam İlhami Atalay elli yılı aşkın süren sanat yaşamındaki birikim ve tecrübelerini genç yeteneklere atölye çalışması şeklinde uygulamalı olarak aktaracaktır. Görsel biçimlendirme ögelerinden: kompozisyon, çizgi, denge, oran-orantı, ritim, form(biçim), renk, valör, leke, hacim, doku, açık-koyu, ışık-gölge, perspektif detaylı olarak incelenecektir. Ayrıca yağlı boya, kolaj, kömür füzen, mürekkep gibi farklı resim teknikleri çalışılacaktır.

03 Kasım
2018
Art of Seeing With Peter Sanders Fotoğraf Atölyesi

Dünyaca ünlü İngiliz fotoğraf sanatçısı Peter Sanders farklı ülkelerden katılan 20 öğrencisiyle 31 Ekim – 02 Kasım 2018 tarihleri arasında İTM’de workshop çalışmaları gerçekleştirdiler. Sanders ve öğrencileri program kapsamında Şehit Sokullu Mehmet Paşa Cami, Sultanahmet Cami ve Süleymaniye Camilerine de teknik gezi düzenlediler.

˂    «    6    7    8    9    10    11    12    13    14    15    16    »    ˃