İTM Etkinlik Haberleri

13 Mayıs
2023
ITM Deprem Bölgesinde Çocuklar İçin Atölyeler Düzenledi

İstanbul Tasarım Merkezi; atölye eğitmenleri, uluslararası gönüllü öğrencileri ve personeli ile birlikte Kahramanmaraş'ta depremden etkilenen çocuklara psikososyal destek sağlamak amacıyla 04 - 12 Mayıs 2023 tarihleri arasında çeşitli atölye çalışmaları düzenledi. Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Avşar Çadır Kenti, Yıldızkent Şehit Şeref Ortaokulu ve Şehit Mıllış Nuri İlkokulu olmak üzere 3 farklı mekanda Ahmet Demir ile İllüstrasyon Atölyesi, Eda Özbekkangay ve Khalida Mammadova ile Ebru Atölyesi, Ahmet Öğreten ile Sulu Boya Atölyesi, Onur Yıldırımer ile Kaligrafi Atölyesi ve tangram, boyama, origami gibi çocukları deprem psikolojisinden uzaklaştıracak etkinlikler gerçekleştirdi. İTM olarak deprem bölgesindeki çocuklar için özel olarak hazırladığımız, çizer Şule Feyza Uzun tarafından çizimi yapılan +3 yaş ve +7 yaş Çocuklar için Boyama Kitabı, Geometrik Desenler eğitmeni Tuba Genç tarafından çizimi yapılan Geometrik Desenler Boyama Kitabı ve kuru boya setleri etkinlik alanlarındaki ve köylerdeki çocuklara ulaştırıldı.

29 Nisan
2023
İstanbul Temalı Fotoğraf Sergisi Açıldı

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteğiyle, Ensar Vakfı kuruluşu olan İstanbul Tasarım Merkezi tarafından yürütülen İstanbul Medya Merkezi Medya Atölyeleri 01 Haziran 2022 – 15 Ekim 2023 tarihleri arasında tamamlanmıştır. Eğitim alan öğrencilerimizin katılım belgeleri Koray Sevindi ve Mete Yurdaün tarafından kendilerine takdim edilmiştir. İstanbul Medya Merkezi Medya Atölyesi kapsamında Temel Fotoğrafçılık Eğitimi alan öğrencilerin eserlerinin yer aldığı İstanbul temalı sergimiz 29 Nisan 2023 Cumartesi günü İstanbul Tasarım Merkezi’nde sanat severler ile buluşmuştur. Öğrencilerimiz tarafından hazırlanan İstanbul Medya Merkezi medya bülteni, fotokitabı ve çantası misafirlerimize hediye edilmiştir.

14 Nisan
2023
İstanbul Tasarım Merkezi 13. Geleneksel İftar Programı

İstanbul Tasarım Merkezi 13. Geleneksel İftar Programı 14 Nisan 2023 Cuma günü tarihi binamız Buhara Özbekler Tekkesi’nin bahçesinde gerçekleştirildi. İftar programına İstanbul Tasarım Merkezi eğitmenleri, İstanbul Tasarım Merkezi ve Ensar Vakfı ailesi katıldı. İftar programı sonrası misafirlerimiz çay ve şerbet eşliğinde tekke bahçemizde keyifli vakit geçirdiler.

10 Nisan
2023
Hong Kong`lu Turistler Ebru Sanatıyla Tanıştılar

İstanbul Tasarım Merkezi’nde 10.04.2023 tarihinde Eda Özbekkangay ve Khalida Mammadova eğitmenliğinde Ebru sanatıyla tanışan Hong Kong'lu katılımcılar, ebru teknesindeki renklerin dans mucizesine eşlik edip, ebru sanatının sırlarını ve renkleri kullanmayı öğrenip, hem yaratıcılıklarını hem de hayal dünyalarındaki renkleri su yüzüne çıkararak kendi desenlerini oluşturdular.

07 Nisan
2023
İstanbul Tasarım Merkezi Deprem Bölgesinde Çocuklar İçin Atölyeler Düzenled

Kahramanmaraş’ta İstanbul Tasarım Merkezi Atölye ve Oyun Çadırı’nda çocuklara psikososyal destek sağlamak için etkinlikler düzenleniyor. 04 – 05 – 06 Nisan 2023 tarihlerinde Ahmet Demir ile İllüstrasyon Atölyesi, Eda Özbekkangay ve Ebru Atölyesi, Tuba Genç ile Geometrik Desenler Atölyesi ve tangram, boyama, origami gibi çocukları deprem psikolojisinden uzaklaştıracak etkinlikler düzenlenmiştir. Ayrıca Çizer Şule Feyza Uzun tarafından çizimi yapılan 3+ yaş ve +7 yaş Çocuklar için Boyama Kitabı, Geometrik Desenler eğitmeni Tuba Genç tarafından çizimi yapılan Geometrik Desenler Boyama Kitabı ve kuru boya setlerinin deprem bölgesinde çocuklara dağıtımı gerçekleştirilmiştir.

˂    «    3    4    5    6    7    8    9    10    11    12    13    »    ˃