İTM Etkinlik Haberleri

13 Eylül
2018
Çocuklarla 5 Gün 5 Tasarım Atölyesi `Desen Tasarım Atölyesi`

İstanbul Tasarım Merkezi’nde 8-14 yaş arasındaki çocuklar için; "Seramik, Ebru, Desen Tasarım, Kısa Film ve Resim" atölyelerinden oluşan 5 günlük sanat ve tasarım alanlarında beş ayrı atölye çalışmasının dördüncü günü " Ümmügülsüm Sevim ile Desen Tasarım Atölyesi" çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Desen Tasarım Atölyesi’nde helezon çizimi ile birlikte birbirinden güzel motifler çizildi. Daha sonra çocuklar beraberce bu motifleri ana kâğıtlara aktarıp tezhipte olduğu gibi gölgeli olarak boyamalar yaptılar. Çocuklar renk ve çizim tekniğiyle tezhip sanatını tanımış oldular.

12 Eylül
2018
Çocuklarla 5 Gün 5 Tasarım Atölyesi `Kısa Film Atölyesi`

İstanbul Tasarım Merkezi’nde 8-14 yaş arasındaki çocuklar için; "Seramik, Ebru, Desen Tasarım, Kısa Film ve Resim" atölyelerinden oluşan 5 günlük sanat ve tasarım alanlarında beş ayrı atölye çalışmasının üçüncü günü " Hasan Aktaş ile Kısa Film Atölyesi" çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Kısa Film Atölyemizde “kısa film nasıl çekilir?” sorusundan yola çıkarak, çocuklarla beraber bir senaryo oluşturuldu, roller verildi, uygulamalı bir kısa filmin çekimleri yapıldı.

11 Eylül
2018
Çocuklarla 5 Gün 5 Tasarım Atölyesi `Ebru Atölyesi`

İstanbul Tasarım Merkezi’nde 8-14 yaş arasındaki çocuklar için; "Seramik, Ebru, Desen Tasarım, Kısa Film ve Resim" atölyelerinden oluşan 5 günlük sanat ve tasarım alanlarında beş ayrı atölye çalışmasının ikinci günü " Eda Özbekkangay ile Ebru Atölyesi" " çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Ebru atölyemizde çocuklar renklerin dans mucizesine eşlik edip, ebru sanatının sırlarını, renkleri kullanmayı öğrenip, hem yaratıcılıklarını hem de hayal dünyalarındaki renkleri su yüzüne çıkararak kendi desenlerini oluşturdular.

11 Eylül
2018
Çocuklarla 5 Gün 5 Tasarım Atölyesi `Seramikle Tasarım Atölyesi`

İstanbul Tasarım Merkezi Çocuklarla 5 Gün 5 Tasarım Atölyesi birinci eğitim gününü tamamladı. Seramikle Tasarım Atölyesinin gerçekleştiği günde Özlem Özer Tuğal hocamız çocuklarla beraberdi. Eğitimde, çocuklara plastik çamurun nasıl bir malzeme olduğu, kaç derecede pişirildiği, boyamasının nasıl yapıldığı anlatıldı ve örnekler gösterildi. Kâğıt üzerindeki bir çizimin plastik çamur ile üç boyutlu nasıl şekillendirildiği ve rölyefli tasarımların nasıl yapıldığı hakkında bilgiler verildi. Teorik bilgilerin ardından plastik çamur üzerine farklı şekillendirme aletleri ile doku çalışmaları yapıldı. Yapılan uygulama çalışmalarının ardından eğitim günü sona erdi.

02 Eylül
2018
`Batman Ensar Mesleki Eğitim Merkezi` Öğrencileri İTM`de

SODES – “Batman Ensar Mesleki Eğitim Merkezi” projesi kapsamında İstanbul’a gelen 10 öğrenci 27 Ağustos – 02 Eylül 2018 tarihleri arasında İstanbul Tasarım Merkezi’nde ziyaret ederek, atölyelere misafir oldular. İstanbul Tasarım Merkezi faaliyetlerimiz hakkında bilgiler edinen gençler, tarihi binamız Buhara Özbekler Tekkesi’ni gezerek keyifli bir zaman geçirdiler.

˂    «    9    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    »    ˃