İTM Etkinlik Haberleri

27 Eylül
2019
Kesişen Çizgiler Geometrik Desenli Takı ve Aksesuar Sergisi

İstanbul Tasarım Merkezi’nde içinde birçok disiplini barındıran “İslâmi Geometrik Desenler’i” uluslararası ve profesyonel düzeyde ele alabilmek, konunun uzmanları tarafından incelenmesini ve gündeme gelmesini sağlamak gibi amaçlarla 4 defa “Uluslararası İslâm Sanatında Geometrik Desenler Çalıştayı” gerçekleştirilmiştir. Yine bu alanda düzenlemiş olduğumuz İslam Sanatında Geometrik Desenler Atölyemizde temel, orta ve ileri olmak üzere 3 farklı düzeyde eğitim verilmektedir. Bu bağlamda Takı Atölyesi eğitmenimiz Fatma Nur Bayraktar ve öğrencilerinin özenle hazırladıkları “Kesişen Çizgiler Geometrik Desenli Takı ve Aksesuar Sergisi” 27 Eylül 2019 Cuma saat 17.00'da ziyarete açıldı. Sergi 06 Ekim 2019 Pazar gününe kadar ziyaret edilebilecek. Katılımcılar: Elvan Ayaz,Eren Şahan Bağcı,Esra Durmaz,Gizem Yavuz,Gözde Özel, Gülfem Oraner Yalçın, Hazel Evin, Hüseyin Sayın, Julia Abadovskaya, Merve Kula, Nevhan Varol , Şebnem Verbeni

27 Eylül
2019
İslâm Sanatında Geometrik Desenler Okulu (Temel / Orta Düzey)

İstanbul Tasarım Merkezi'nde “Prof. Dr. Miroslaw Majewski ile İslâm Sanatında Geometrik Desenler Okulu” “Tarihi Parşömenlerden Seçilmiş Geometrik Desenler” Temel ve Orta Düzey Eğitim Programı 23 – 27 Eylül 2019 tarihleri arasında gerçekleştirildi. Bu programda, tarihi parşömenlerdeki geometrik desenlerin tasarım yöntemlerini ele alındı. Çoğunlukla Orta Asya'daki mimarların tarihi parşömenlerine baktık, özellikle Buhara ve Semerkant parşömenleri. Ayrıca Topkapı ve Mirza Akbar'ın parşömenlerinden bazı desenler de ele aldık. İstanbul Tasarım Merkezi’nde daha önce yapılmış olan programlarda, şimdi göreceğimiz bu desenlerin pek çoğu ele alınmamıştı. Geometrik Desenler Okulu Eğitim Programında, Türk katılımcıların yansıra Brezilya, Mısır, İngiltere, Tacikistan, Avusturya, Meksika’lı katılımcılarda yer aldı.

22 Eylül
2019
Havva Irmak ile Masal Anlatıcılığı Atölyesi

İstanbul Tasarım Merkezi ‘nde 22 Eylül 2019 Pazar günü "Havva Irmak ile Masal Anlatıcılığı Atölyesi" gerçekleştirildi. Yeni nesle masalları nasıl, ne şekilde ve hangi masalların hangi ortamlarda anlatıldığı ile ilgili teorik ve pratik bilgilerin yer aldığı atölyede, çocukların masalla ne denli kazanım elde edebileceği bilgisine de yer verildi.

06 Eylül
2019
Çocuklarla 5 Gün 5 Tasarım Atölyesi `Resim Atölyesi`

İstanbul Tasarım Merkezi’nde 7 - 13 yaş arasındaki çocuklar için; Seramik, Ebru, Tezhip, Marifetli Eller ve Resim atölyelerinden oluşan 5 günlük sanat ve tasarım alanlarında beş ayrı atölye programının beşinci günü "Cemal Toy ile Resim Atölyesi" çalışmalarımızı gerçekleştirdik. İstanbul Tasarım Merkezi olarak öğrencilerimizin küçük yaşlarda sanatla, renklerle, tuvalle buluşmalarını önemsiyoruz. "Çocuklarla 5 Gün 5 Tasarım Atölyesi" çerçevesinde çocuklarla tuval üzerine hayal güçleriyle duygu ve düşüncelerini yansıtan çalışmalar yapıldı. Genç sanatseverler yeteneklerini sergiledikleri "Çocuklarla 5 Gün 5 Tasarım Atölyesi" boyunca sanatla dolu renkli günler yaşadılar.

05 Eylül
2019
Çocuklarla 5 Gün 5 Tasarım Atölyesi `Marifetli Eller Atölyesi`

İstanbul Tasarım Merkezi’nde 7 - 13 yaş arasındaki çocuklar için; Seramik, Ebru, Tezhip, Marifetli Eller ve Resim atölyelerinden oluşan 5 günlük sanat ve tasarım alanlarında beş ayrı atölye programının dördüncü günü "Büşra Nur Bakır ile Marifetli Eller Atölyesi" çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Hayal güçlerini ve duygusal zekâlarını geliştirecek masal ve hikayeler eşliğinde kendi oyuncaklarını ürettikleri Marifetli Eller Atölyesinde, çocuklar hem keyifli vakit geçirdiler hem de el becerilerini kullanarak üretmenin tadına vardılar.

˂    «    9    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    »    ˃