İTM Etkinlik Haberleri

10 Mayıs
2024
Uluslararası Öğrenci Akademisi - Yuvacık Gezisi

Yurtdışı Türkler ve Akrabalar Topluluğu Başkanlığı tarafından desteklenen Uluslararası Öğrenci Akademisi Sanat İhtisas Atölyeleri projesi kapsamında 28 katılımcı ile birlikte Kocaeli ilinin Yuvacık ilçesine 10 Mayıs 2024 tarihinde gezi düzenlenmiştir. Kahvaltı ile başlayan program, at binme etkinliği ve doğa yürüyüşü ile devam etmiştir. Yürüyüş sonrası katılımcılar ile birlikte çay eşliğinde keyifli sohbetler gerçekleştirmiştir, daha sonra ise kimi katılımcılar voleybol oynamış kimi katılımcılar ise halat çekme yarışı ve çuval yarışı yapmıştır.

25 Nisan
2024
FSM Vakıf Üniversitesi Geleneksel Türk Sanatları Bölümü Ziyareti

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Geleneksel Türk Sanatları Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Latife AKTAN ÖZEL ve beraberindeki öğrenciler 25 Mart 2024 tarihinde İstanbul Tasarım Merkezi'ni ziyaret etti. Katılımcılar İstanbul Tasarım Merkezi faaliyetleri hakkında kendilerine bilgi verilirken, tarihi binamız Buhara Özbekler Tekkesi’ni gezerek keyifli bir zaman geçirdiler.

23 Nisan
2024
Uluslararası Öğrenci Akademisi - Bolu Gezisi

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluğu Başkanlığı tarafından desteklenen Uluslararası Öğrenci Akademisi Sanat İhtisas Atölyeleri projesi kapsamında 27 katılımcı ile birlikte Bolu Yedigöller Milli Parkı’na 23 Nisan 2024 tarihinde gezi düzenlenmiştir. Kahvaltı ile başlayan program, Yedigöller Milli Parkı’nda Fotoğraf Atölyesi eğitmenimiz Mete Yurdaün ve öğrencilerinin çekimleri ile devam etmiştir. Gün sonunda katılımcılar, Bolu Dağı’nda tatlı ve çay eşliğinde keyifli sohbet gerçekleştirmiştir.

29 Mart
2024
3. Geleneksel Uluslararası Öğrenci Akademisi İftar Programı

İstanbul Tasarım Merkezi “3. Geleneksel Uluslararası Öğrenci Akademisi” iftar programı 29 Mart 2024 Cuma günü tarihi binamız Buhara Özbekler Tekkesi’nin bahçesinde gerçekleştirildi. İftar programına atölyelerimizde eğitim alan uluslararası öğrenciler katılım sağladı. İftar programı sonrası öğrencilerimiz çay ve şerbet eşliğinde tekke bahçemizde keyifli vakit geçirdiler.

27 Mart
2024
İstanbul Tasarım Merkezi 14. Geleneksel İftar Programı

İstanbul Tasarım Merkezi 14. Geleneksel İftar Programı 27 Mart 2024 Çarşamba günü tarihi binamız Buhara Özbekler Tekkesi’nin bahçesinde gerçekleştirildi. İftar programına İstanbul Tasarım Merkezi eğitmenleri, İstanbul Tasarım Merkezi ve Ensar Vakfı ailesi katıldı. İftar programı sonrası misafirlerimiz çay ve şerbet eşliğinde tekke bahçemizde keyifli vakit geçirdiler.

1    2    3    4    5    6    7    8    9    10    11    »    ˃