İTM Etkinlik Haberleri

29 Temmuz
2023
Ayşe Şeref ile Çocuklar için Bir Günlük Kütük Boyama Atölyesi

İstanbul Tasarım Merkezi'nde Cemal Toy Resim Atölyesi Yaz Programları kapsamında Ayşe Şeref ile Çocuklar için Bir Günlük Kütük Boyama Atölyesi 29 Temmuz 2023 tarihinde gerçekleştirildi. Atölyeye katılım sağlayan çocuklar sevdiği karakterleri canlandırdıkları, renklerle iç içe oldukları atölyede ağaç kütükleri üzerine çizim ve akrilik boya çalışmaları yaptılar.

23 Temmuz
2023
`Art Of Islamic Pattern` Okulu İstanbul Tasarım Merkezi`nde

İngiltere merkezli Art Of Islamic Pattern Okulu 19 - 23 Temmuz 2023 tarihleri arasında İstanbul Tasarım Merkezi’nde Richard Henry ile Adam Williamson yönetiminde geometrik ve biyomorfik tasarım çalışmaları gerçekleştirdiler. Geometrik ve biyomorfik tasarımla ilgili günlük uygulamalı derslere ek olarak, Topkapı Sarayı'na ve Sultanahmet Camii, Sokullu Mehmet Paşa camileri ve Süleymaniye gibi Osmanlı mimarisinin en ünlü şaheserlerinden bazılarına saha ziyaretleri yaptılar. Art of Islamıc Pattern grubu atölye çalışmalarının sonunda Esra Ünal'ın hazırladığı workshop ile ebru sanatıyla tanışarak kendi ebru desenlerini oluşturma fırsatı buldular. İstanbul Tasarım Merkezi’nde beş gün gerçekleşen atölye çalışmalarına on farklı ülkeden öğrenciler katıldı. Art of Islamıc Pattern grubu atölye çalışmalarının sonunda Esra Ünal'ın hazırladığı workshop ile ebru sanatıyla tanışarak kendi ebru desenlerini oluşturma fırsatı buldular. İstanbul Tasarım Merkezi’nde beş gün gerçekleşen atölye çalışmalarına on farklı ülkeden öğrenciler katıldı.

08 Temmuz
2023
Hong Kong`lu Turistler Ebru Sanatıyla Tanıştılar

İstanbul Tasarım Merkezi’nde 08.07.2023 tarihinde Eda Özbekkangay ve Khalida Mammadova eğitmenliğinde Ebru sanatıyla tanışan Hong Kong'lu katılımcılar, ebru teknesindeki renklerin dans mucizesine eşlik edip, ebru sanatının sırlarını ve renkleri kullanmayı öğrenip, hem yaratıcılıklarını hem de hayal dünyalarındaki renkleri su yüzüne çıkararak kendi desenlerini oluşturdular.

03 Haziran
2023
Hong Kong`lu Turistler Ebru Sanatıyla Tanıştılar

İstanbul Tasarım Merkezi’nde 03.06.2023 tarihinde Eda Özbekkangay ve Khalida Mammadova eğitmenliğinde Ebru sanatıyla tanışan Hong Kong'lu katılımcılar, ebru teknesindeki renklerin dans mucizesine eşlik edip, ebru sanatının sırlarını ve renkleri kullanmayı öğrenip, hem yaratıcılıklarını hem de hayal dünyalarındaki renkleri su yüzüne çıkararak kendi desenlerini oluşturdular.

27 Mayıs
2023
İlhami Atalay Öğrencileri Resim Sergisi

Ressam İlhami Atalay'ın öğrencileriyle gerçekleştirdiği atölye çalışmasıyla ortaya çıkan eserlerden oluşan sergi, İstanbul Tasarım Merkezi'nde sanatseverlerle buluştu.Usta sanatçının farklı teknikteki eserlerini yeniden üreten 45 öğrencinin yapıtlarından oluşan "İlhami Atalay Öğrencileri Resim Sergisi", 9 Haziran'a kadar görülebilecek. Serginin açılışında konuşan İlhami Atalay, Özbekler Tekkesi gibi tarihi bir mekanda atölye yapmaktan duyduğu memnuniyeti aktararak, atölye sonunda ise öğrencilerinin ortaya çıkarttığı başarılı eserleri sunduklarını ifade etti.Sanata kendisini adamış çok gayretli öğrencileri olduğunu anlatan Atalay, şu görüşlerini paylaştı: "Sanata olan ilgilerinden çok memnunum, aralarında 10 - 20 hatta 30'a kadar eser üretenler var. Kimileri hobi olarak kimileri de profesyonel işlerini bırakarak bu yola baş koydu. Mesleğini bırakıp kendini sanata adayanlar var. Uzun bir eğitim sürecinden geçtik ve yaptıkları resimlerden ikişer tane seçerek bu sergiyi oluşturduk. Bu mekanlara artık sığmamaya başladık, sanata olan ilginin her geçen gün arttığını gözlemliyorum ve çok memnun oluyorum. Umarım sizler de beğenirsiniz. Atalay, sanatın üstenci bir şey olmaması gerektiğine değinerek, "Kabiliyeti olan herkes resim yapabiliyor. Merakı olan herkes büyük bir mutluluk içinde, büyük bir zevk içinde çalışıyor." ifadelerini kullandı. İstanbul Tasarım Merkezi Genel Koordinatörü Melek Ebrar Akpınar, aralık ayında başlayan İlhami Atalay ile Resim Atölyesi'nin nüvesi olarak ortaya çıkan eserleri sergilemenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, şunları söyledi: "Füzen kömür, soyut renk, renk, zikir çalışması, yama yama tekniği, akrilik ve yağlı boya gibi pek çok başlıkta yapılan 110 farklı eseri bugün sanatseverlerle buluşturuyoruz. Emekleri için öğrencilerimize teşekkür ediyoruz."

˂    «    2    3    4    5    6    7    8    9    10    11    12    »    ˃