İTM Etkinlik Haberleri

23 Kasım
2019
Zeynep Sincer ile Çini Workshop

İstanbul Tasarım Merkezi’nde 23 Kasım 2019 Cumartesi günü “Zeynep Sincer ile Çini Workshop” gerçekleştirildi. Bir günlük çini workshop etkinliğinde katılımcılar, motif/desenlerin çini bünyeler üzerine aktarılması, tahrir yapılması, sır altı boyalarıyla boyanması, fırça tutma gibi teknikler öğretildi. Katılımcılar kendi çini karolarını boyayarak keyifli bir zaman geçirdiler.

20 Kasım
2019
Renkli Düşünceler Atölyesi

İstanbul Tasarım Merkezi'nde 20 Kasım 2019 Çarşamba günü 14.00 - 15.30 saatleri arasında çocuklar için "Renkli Düşünceler Atölyesi" gerçekleştirildi. Çocuklar Renkli Düşünceler Atölyesi’nde piyano eşliğinde masal dinleyip masalda geçen kavramlar ve değerler hakkında konuşup, tartıştılar. Sonrasında tartışılan konuyu kendi hayal güçleri ile resmettiler.

27 Eylül
2019
Kesişen Çizgiler Geometrik Desenli Takı ve Aksesuar Sergisi

İstanbul Tasarım Merkezi’nde içinde birçok disiplini barındıran “İslâmi Geometrik Desenler’i” uluslararası ve profesyonel düzeyde ele alabilmek, konunun uzmanları tarafından incelenmesini ve gündeme gelmesini sağlamak gibi amaçlarla 4 defa “Uluslararası İslâm Sanatında Geometrik Desenler Çalıştayı” gerçekleştirilmiştir. Yine bu alanda düzenlemiş olduğumuz İslam Sanatında Geometrik Desenler Atölyemizde temel, orta ve ileri olmak üzere 3 farklı düzeyde eğitim verilmektedir. Bu bağlamda Takı Atölyesi eğitmenimiz Fatma Nur Bayraktar ve öğrencilerinin özenle hazırladıkları “Kesişen Çizgiler Geometrik Desenli Takı ve Aksesuar Sergisi” 27 Eylül 2019 Cuma saat 17.00'da ziyarete açıldı. Sergi 06 Ekim 2019 Pazar gününe kadar ziyaret edilebilecek. Katılımcılar: Elvan Ayaz,Eren Şahan Bağcı,Esra Durmaz,Gizem Yavuz,Gözde Özel, Gülfem Oraner Yalçın, Hazel Evin, Hüseyin Sayın, Julia Abadovskaya, Merve Kula, Nevhan Varol , Şebnem Verbeni

27 Eylül
2019
İslâm Sanatında Geometrik Desenler Okulu (Temel / Orta Düzey)

İstanbul Tasarım Merkezi'nde “Prof. Dr. Miroslaw Majewski ile İslâm Sanatında Geometrik Desenler Okulu” “Tarihi Parşömenlerden Seçilmiş Geometrik Desenler” Temel ve Orta Düzey Eğitim Programı 23 – 27 Eylül 2019 tarihleri arasında gerçekleştirildi. Bu programda, tarihi parşömenlerdeki geometrik desenlerin tasarım yöntemlerini ele alındı. Çoğunlukla Orta Asya'daki mimarların tarihi parşömenlerine baktık, özellikle Buhara ve Semerkant parşömenleri. Ayrıca Topkapı ve Mirza Akbar'ın parşömenlerinden bazı desenler de ele aldık. İstanbul Tasarım Merkezi’nde daha önce yapılmış olan programlarda, şimdi göreceğimiz bu desenlerin pek çoğu ele alınmamıştı. Geometrik Desenler Okulu Eğitim Programında, Türk katılımcıların yansıra Brezilya, Mısır, İngiltere, Tacikistan, Avusturya, Meksika’lı katılımcılarda yer aldı.

22 Eylül
2019
Havva Irmak ile Masal Anlatıcılığı Atölyesi

İstanbul Tasarım Merkezi ‘nde 22 Eylül 2019 Pazar günü "Havva Irmak ile Masal Anlatıcılığı Atölyesi" gerçekleştirildi. Yeni nesle masalları nasıl, ne şekilde ve hangi masalların hangi ortamlarda anlatıldığı ile ilgili teorik ve pratik bilgilerin yer aldığı atölyede, çocukların masalla ne denli kazanım elde edebileceği bilgisine de yer verildi.

˂    «    1    2    3    4    5    6    7    8    9    10    11    »    ˃