İTM Etkinlik Haberleri

31 Ağustos
2022
Çocuklarla 5 Gün 5 Tasarım Atölyesi `Kısa Film Atölyesi`

Ensar Vakfı kuruluşu olan İstanbul Tasarım Merkezi’nde 7 - 13 yaş arasındaki çocuklar için; Ebru, Resim, Kısa Film, Geometrik Desenler ve Masal atölyelerinden oluşan 5 günlük sanat ve tasarım alanlarında beş ayrı atölye programının üçüncü atölyesi " Kaan Atilla Taşkın ile Kısa Film Atölyesi" 31 Ağustos 2022 Çarşamba günü gerçekleştirildi. Kısa Film Atölyesi eğitmenimiz Kaan Atilla Taşkın’ın yönetmenliğini yaptığı 'Bilyali ve Guguk Kuşu' kısa filmlerini izleyip filmlerin çekim süreci üzerine sohbet edildi. Ardından bir kısa filmin ortaya çıkış yolculuğuna hep birlikte tanıklık etmek için öğrencilerle birlikte yazılan bir senaryo yine hep birlikte eğlenerek uygulamalı bir kısa filme dönüştürüldü.

30 Ağustos
2022
Çocuklarla 5 Gün 5 Tasarım Atölyesi `Resim Atölyesi`

Ensar Vakfı kuruluşu olan İstanbul Tasarım Merkezi’nde 7 - 13 yaş arasındaki çocuklar için; Ebru, Resim, Kısa Film, Geometrik Desenler ve Masal atölyelerinden oluşan 5 günlük sanat ve tasarım alanlarında beş ayrı atölye programının ikinci atölyesi "Ressam Cemal Toy ile Resim Atölyesi" 30 Ağustos 2022 Salı günü gerçekleştirildi. İstanbul Tasarım Merkezi olarak öğrencilerimizin küçük yaşlarda sanatla, renklerle, tuvalle buluşmalarını önemsiyoruz. Çocuklar, Ressam Cemal Toy eğitmenliğinde tuval üzerine hayal güçleriyle duygu ve düşüncelerini yansıtan çalışmalar yaptılar. Genç sanatseverlerin yeteneklerini sergiledikleri resim atölyesinde sanatla dolu renkli bir gün yaşandı.

29 Ağustos
2022
İstanbul Tasarım Merkezi`nde `Çocuklarla 5 Gün 5 Tasarım Atölyesi`` Başladı

Ensar Vakfı kuruluşu olan İstanbul Tasarım Merkezi’nde 7 - 13 yaş arasındaki çocuklar için; Ebru, Resim, Kısa Film, Geometrik Desenler ve Masal atölyelerinden oluşan 5 günlük sanat ve tasarım alanlarında beş ayrı atölye programının ilki olan ‘’Eda Özbekkangay ile Ebru Atölyesi’’ 29 Ağustos 2022 Pazartesi günü başladı. Eda Özbekkangay eğitmenliğinde ebru sanatı ile tanışan çocuklar, ebru teknesindeki renklerin dans mucizesine eşlik edip ebru sanatının sırlarını ve renkleri kullanmayı öğrenip, hem yaratıcılıklarını hem de hayal dünyalarındaki renkleri su yüzüne çıkararak kendi desenlerini oluşturdular.

21 Ağustos
2022
İsmail Halis ile Yeni Bir Okuryazar: Yeni Bir Medya

İstanbul Medya Merkezi projesi kapsamında düzenlenen Medya Atölyesi Seminerlerinin ilki 21 Ağustos 2022 Pazar günü "İsmail Halis ile Yeni Bir Okuryazar: Yeni Bir Medya" başlığıyla gerçekleştirildi. Gazete okumanın seküler bir dua olduğunu söyleyen düşünürün Cesur Yeni Dünya’sı bile çok uzaklarda kaldı. Facebook ile devrimlerin arkadaşı olan kitleler için en popüler ideolojinin, Youtubeoloji olduğu çok rahat söylenebilir. Fakat “yeni normal için büyük sıfırlanma” gerekiyor. Durumdan ve ABD’den vazife çıkartan Çin, devasa bir karadelik olarak dünyayı ve medyayı bir TikTok evrenine dönüştürmüştür. Yeni Bir Okuryazar: Yeni bir Medya isimli seminerde, medyanın yeni medyaya çevrimlendiği serüvenin arkeolojisi çıkartıldı. Bugünün insanı ve bugünün gazetecisi için büyük kayıplar ve büyük imkânların bir katma değere nasıl dönüştürülebileceğine dair anekdotlar dinleyicilerle paylaşıldı. Yeni Bir Okuryazar: Yeni Bir Medya dediğimiz olayda nasıl bir okuryazar olup, yeni medyayı nasıl takip edecekleri anlatıldı.

27 Haziran
2022
İslam Sanatında Geometrik Desenler Okulu Tamamlandı

İstanbul Tasarım Merkezi İslâm Sanatında Geometrik Desenler Okulu kapsamında The Geometer’s Sketchpad yazılımı kullanılarak yapılan “Prof. Dr. Miroslaw Majewski ile Yeni Başlayanlar İçin Geometrik Desenler” atölyesi tamamlandı. Atölyede; Sokullu Mehmet Paşa Camii, Beyazıt Camii, Sultanahmet Camii, Yeni Camii, Rüstem Paşa Camii, Şehzadebaşı Camii, Süleymaniye Külliyesi, Ayasofya Camii ve sultanların türbelerindeki geometrik desenleri incelemek üzere teknik geziler gerçekleştirildi.

˂    «    1    2    3    4    5    6    7    8    9    10    11    »    ˃