İTM Etkinlik Haberleri

08 Eylül
2023
Cemal Toy ile Çocuklarla Resim Atölyesi

İstanbul Tasarım Merkezi'nde "Çocuklarla 5 Gün 5 Tasarım Atölyesi" tamamlandı. İstanbul Tasarım Merkezi'nde 7 - 13 yaş arasındaki çocuklar için; Ebru, Resim, Kısa Film, Kil Karakter ve Geometrik Desenler atölyelerinden oluşan 5 günlük sanat ve tasarım alanlarında beş ayrı atölye çalışmasının beşinci gününde "Cemal Toy ile Resim Atölyesi" gerçekleştirildi. İstanbul Tasarım Merkezi olarak öğrencilerimizin küçük yaşlarda sanatla, renklerle, tuvalle buluşmalarını önemsiyoruz. Çocuklar Ressam Cemal Toy eğitmenliğinde tuval üzerine hayal güçleriyle duygu ve düşüncelerini yansıtan çalışmalar yaptılar. Genç sanatseverlerin yeteneklerini sergiledikleri Resim Atölyesi’nde sanatla dolu renkli bir gün yaşandı.

07 Eylül
2023
Khalida Mammadova ile Çocuklarla Ebru Atölyesi

İstanbul Tasarım Merkezi'nde "Çocuklarla 5 Gün 5 Tasarım Atölyesi" devam ediyor. İstanbul Tasarım Merkezi'nde 7 - 13 yaş arasındaki çocuklar için; Ebru, Resim, Kısa Film, Kil Karakter ve Geometrik Desenler atölyelerinden oluşan 5 günlük sanat ve tasarım alanlarında beş ayrı atölye çalışmasının dördüncü gününde "Khalida Mammadova ile Ebru Atölyesi" gerçekleştirildi. Khalida Mammadova eğitmenliğinde ebru sanatıyla tanışan çocuklar, ebru teknesindeki renklerin dans mucizesine eşlik edip ebru sanatının sırlarını ve renkleri kullanmayı öğrenip, hem yaratıcılıklarını hem de hayal dünyalarındaki renkleri su yüzüne çıkararak kendi desenlerini oluşturdular.

06 Eylül
2023
Kaan Atilla Taşkın ile Çocuklarla Kısa Film Atölyesi

İstanbul Tasarım Merkezi'nde "Çocuklarla 5 Gün 5 Tasarım Atölyesi" devam ediyor. İstanbul Tasarım Merkezi'nde 7 - 13 yaş arasındaki çocuklar için; Ebru, Resim, Kısa Film, Kil Karakter ve Geometrik Desenler atölyelerinden oluşan 5 günlük sanat ve tasarım alanlarında beş ayrı atölye çalışmasının üçüncü gününde "Kaan Atilla Taşkın ile Kısa Film Atölyesi" gerçekleştirildi. Kısa Film Atölyesi eğitmenimiz Kaan Atilla Taşkın’ın yönetmenliğini yaptığı 'Bilyali ve Guguk Kuşu' kısa filmlerini izleyip, filmlerin çekim süreci üzerine sohbet edildi. Ardından bir kısa filmin ortaya çıkış yolculuğuna hep birlikte tanıklık etmek için öğrencilerimizle birlikte yazılan bir senaryo yine hep birlikte eğlenerek uygulamalı bir kısa filme dönüştürüldü.

05 Eylül
2023
Tuba Genç ile Çocuklarla Geometrik Desenler Atölyesi

İstanbul Tasarım Merkezi'nde "Çocuklarla 5 Gün 5 Tasarım Atölyesi" devam ediyor. İstanbul Tasarım Merkezi'nde 7 - 13 yaş arasındaki çocuklar için; Ebru, Resim, Kısa Film, Kil Karakter ve Geometrik Desenler atölyelerinden oluşan 5 günlük sanat ve tasarım alanlarında beş ayrı atölye çalışmasının ikinci gününde "Tuba Genç ile Geometrik Desenler Atölyesi" gerçekleştirildi. Çocuklar, Tuba Genç ile Geometrik Desenler Atölyesi’nde İslam sanatındaki geometrik desenlerin nasıl oluşturulduğunu, nerelerde bulunduğunu, desenlerin nasıl tekrar ettiğini, ne olduğunu görerek, çizerek, renklendirerek ve eğlenerek öğrendi; pek çok eserde karşımıza çıkan desenleri örnekleri ile görüp, desenlerin bulunduğu eserler hakkında konuştular. Çocuklar pek çok mimari yapıda bulunan desenler ile kendi çerçeve ve kitap ayraçlarını oluşturdular. El-Cezeri’den, Uluğ Bey'den bahsederek rengarenk düzgün çokyüzlüler oluşturdular.

04 Eylül
2023
Furkan Türkyılmaz ile Çocuklarla Kil Karakter Atölyesi

İstanbul Tasarım Merkezi'nde "Çocuklarla 5 Gün 5 Tasarım Atölyesi" başladı. İstanbul Tasarım Merkezi'nde 7 - 13 yaş arasındaki çocuklar için; Ebru, Resim, Kısa Film, Kil Karakter ve Geometrik Desenler atölyelerinden oluşan 5 günlük sanat ve tasarım alanlarında beş ayrı atölye çalışmasının 1. gününde "Furkan Türkyılmaz ile Çocuklarla Kil Karakter Atölyesi" gerçekleştirildi. Atölye çalışmasında çocuklarla birlikte hayallerindeki karakterler kilden tasarlandı. Karakterlerin güçlü ve zayıf yönleri çocuklar ile birlikte tartışılıp, geliştirildi. Kil ile temas edilen bu atölyede çocuklar hem eğlendi hem öğrendi.

˂    «    1    2    3    4    5    6    7    8    9    10    11    »    ˃