İTM Etkinlik Haberleri

14 Temmuz
2019
Çocuklarla Resim, Çizim ve Renkli Düşünceler Atölyesi

İstanbul Tasarım Merkezi’nde 15 Haziran 2019 tarihinde başlayan Çocuklarla Resim, Çizim ve Renkli Düşünceler Atölyesi eğitimleri 14 Temmuz 2019 Pazar günü tamamlandı. Çocuklar Renkli Düşünceler Atölyesi’nde piyano eşliğinde masallar dinleyip, masal da geçen kavramlar ve değerler hakkında konuşup tartıştılar. Sonrasında tartışılan konuyu kendi hayal güçleri ile resmettiler. Renkli Düşünceler Atölyesi’nde atölyede diyalog yöntemi temel alınarak çocukların düşünme becerilerinin geliştirerek, ezberci zihniyetten kurtulup eleştirel düşünce alışkanlıklarını geliştirmek, sorgulamayı, tartışmayı öğrenip böylece akıl yürütme, bağıntı kurma, soyutlama becerilerini geliştirmek, iletişim becerilerinin gelişmesi, başkalarını dinleme ve kendilerini ifade etmelerine yardımcı olarak, resim aracılığı ile çocukların hayal dünyalarını ve düşünce şekillerini keşfetmek amaçlanmıştır. Çocuklarla Resim ve Çizgi atölyesinde temel resim tekniklerini, renklerin kullanımını, tonlama çalışmalarını öğrenmelerini ve eğlenmelerini amaçlayarak, aynı zamanda bu atölyede kendilerini ifade edebilme becerileri kazanabilecekleri, yaratıcılıklarını ve farklı bakış açıları geliştirebilecekleri, özgüvenlerini ve sosyal becerilerini geliştirebilecekleri resim çalışmalarına yer verilmiştir. Atölyemizde çocuklar hayal gücünü ve gözlem yeteneklerini geliştirerek kendilerini keşfetmelerini ve sanat sevgisini kazanmaları sağlanmıştır.

08 Temmuz
2019
Yaz Okulu Öğrencileri Renkli Düşünceler Atölyesi`ne Katıldılar

Ensar Vakfı Başakşehir şubesi yaz okulu öğrencileri için İstanbul Tasarım Merkezi'nde 08 Temmuz 2019 Pazartesi günü Renkli Düşünceler Atölyesi düzenlendi. Çocuklar piyano eşliğinde masallar dinleyip, masal da geçen kavramlar ve değerler hakkında konuşup tartışarak keyifli bir zaman geçirdiler.

01 Temmuz
2019
Özbekistan İstanbul Başkonsolosu İTM`yi Ziyaret Etti

Özbekistan İstanbul Başkonsolosu Alişer Botirov ve Ankara Büyükelçiliği yetkilileri İstanbul Tasarım Merkezi ‘ni 01 Temmuz 2019 Pazartesi günü ziyaret ettiler. Merkezimizi gezen ve faaliyetlerimiz hakkında bilgi alan İstanbul Başkonsolosu Alişer Botirov ve Özbekistan Ankara Büyükelçiliği yetkilileri Türkiye ve Özbekistan arasındaki ilişkilerin daha iyi bir şekilde geliştirilmesi için ortak projeler yapmak istediklerini belirtiler.

22 Haziran
2019
`Art Of Islamic Pattern` Okulu İstanbul Tasarım Merkezi`nde

İngiltere merkezli Art Of Islamic Pattern Okulu 17 - 21 Haziran 2019 tarihleri arasında İstanbul Tasarım Merkezi’nde Richard Henry ile Adam Williamson yönetiminde geometrik ve biyomorfik tasarım çalışmaları gerçekleştirdiler. Atölye çalışmalarının yanı sıra, her gün düzenledikleri teknik gezilerle Osmanlı mimarisinin en ünlü şaheserleri Sultanahmet, Sokullu Mehmet Paşa ve Süleymaniye Camilerini, Topkapı Sarayını ve Ayasofya Camisini yerinde görüp incelemeler yaptılar. Art of Islamıc Pattern grubu atölye çalışmalarının sonunda Esra Ünal'ın hazırladığı workshop ile ebru sanatıyla tanışarak kendi ebru desenlerini oluşturma fırsatı buldular. İstanbul Tasarım Merkezi’nde beş gün gerçekleşen atölye çalışmalarına on farklı ülkeden öğrenciler katıldı.

21 Haziran
2019
Keyifli Masallarla `Uçan Halı Sakinleri` İstanbul Tasarım Merkezi`nde

“Uçan Halı Sakinleri” yılın en uzun gününde, güneş yavaş yavaş batarken “Batan Günün Masalları Bunlar“ dört bir yandan topladıkları masallarla 21 Haziran 2019 Cuma günü 19.45 ile 22.00 saatleri arasında İstanbul Tasarım Merkezi’nde dinleyicileri uzak diyarlara götürdüler. “Uçan Halı Sakinleri” masal anlatıcılığı geleneği kaybolup gitmesin diye halılarına atlayıp dere tepe düz uçan, yedi yetmiş demeden masal seven herkese hikâyeler anlatan, müziklerini yapan gönüllülerden oluşmuş bir topluluktur. Sosyal sorumluluk projesi olarak başlayan bu hareket, proje süresi bittikten sonra topluluk olarak yollarına devam ediyorlar. O zamandan bu yana düzenli olarak bir araya gelip, çocuk/ergen/yetişkinler için masal/hikaye şenlikleri düzenliyorlar.

˂    «    1    2    3    4    5    6    7    8    9    10    11    »    ˃