İTM Etkinlik Haberleri

21 Haziran
2018
`Art Of Islamic Pattern` Okulu İstanbul Tasarım Merkezi`nde

İngiltere merkezli Art Of Islamic Pattern Okulu 18 - 21 Haziran 2018 tarihleri arasında İstanbul Tasarım Merkezi’nde geometrik ve biyomorfik tasarım çalışmaları gerçekleştirdiler. Atölye çalışmalarının yanı sıra, her gün düzenledikleri teknik gezilerle Osmanlı mimarisinin en ünlü şaheserleri Sultanahmet, Sokullu Mehmet Paşa ve Süleymaniye camilerini yerinde görüp incelemeler yaptılar. Art of Islamıc Pattern grubu atölye çalışmalarının sonunda Esra Ünal'ın hazırladığı workshop ile ebru sanatıyla tanışarak kendi ebru desenlerini oluşturma fırsatı buldular. İstanbul Tasarım Merkezi’nde dört gün gerçekleşen atölye çalışmalarına İşviçre, Amerika, Şili, İngiltere, Avusturya, Suriye ve bir çok farklı dünya ülkelerinden öğrenciler katıldı.

20 Haziran
2018
Diyarbakır’lı Gençler İTM’yi Ziyaret Etti

Ensar Vakfı Diyarbakır Şubesi tarafından yürütülen Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen Ali Emiri Kitap Kafe Projesi kapsamında Diyarbakır’dan İstanbul’a gelen öğrenciler 20 Haziran 2018 Çarşamba günü İstanbul Tasarım Merkezi’ni ziyaret etti. İstanbul Tasarım Merkezi faaliyetlerimiz hakkında bilgiler edinen gençler, tarihi binamız Buhara Özbekler Tekkesi’ni gezerek keyifli bir zaman geçirdiler.

02 Haziran
2018
İstanbul Tasarım Merkezi 10. Geleneksel İftar Programı

İstanbul Tasarım Merkezi 10. geleneksel iftar programı 02 Haziran 2018 Cumartesi günü tarihi binamız Buhara Özbekler Tekkesi’nin bahçesinde yapıldı. İftar programına atölye eğitmenleri ve çalışanlarıyla İTM ailesi katıldı.

13 Mayıs
2018
Cemal Toy ile Çocuklar İçin Resim Atölyesi Eğitimleri Tamamlandı

Ensar Vakfı kuruluşu olan İstanbul Tasarım Merkezi’nde Ressam Cemal Toy ile Çocuklar için Resim Atölyesi 2017 – 2018 eğitim dönemi 13 Mayıs 2018 Pazar günü tamamlandı. İstanbul Tasarım Merkezi’nde Ressam Cemal Toy önderliğinde yoğun katılımla düzenlenen atölyemiz 13 Mayıs 2018 Pazar günü atölyemize katılan her iki grubun çalışmalarının yer aldığı sergi ve hazırlanan kapanış kokteyl ile 2017 – 2018 eğitim dönemi tamamlandı.

12 Mayıs
2018
İlhami Atalay ile Resim Atölyesi Tamamlandı

Ensar Vakfı kuruluşu olan İstanbul Tasarım Merkezi’nde 10 Şubat 2018 Cumartesi başlayan Ressam İlhami Atalay Resim Atölyesi 12 Mayıs 2018 Cumartesi günü eğitimlerini tamamlandı. Ressam İlhami Atalay Resim Atölyesi’nde İslam sanatının çağdaş geometrik tarzının oluşturulması için bir felsefe etrafında birleşerek grup çalışması yürütüldü. Atalay’ın yaptığı iç içe geçen ve birbirini kesen ama sınırlamayan, hem mekansal hem de zamansal açıdan sonsuzluk hissini veren uygulamalar yama yama tekniğiyle de ele alınarak dönem sonunda öğrenciler bir çok eser çıkardı. Ressam İlhami Atalay’ın ruhunu, enerjisini ve heyecanını genç kabiliyetlere aktardığı resim atölyesi sonunda ortaya çıkan eserler 12 - 26 Mayıs 2018 tarihleri arasında Merkezimizde ziyaret edilebilecek.

˂    «    1    2    3    4    5    6    7    8    9    10    11    »    ˃