İTM Etkinlik Haberleri

25 Ağustos
2021
YTB Türk Dünyası Genç Liderler Programı Öğrencileri İTM`de

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) “Avrasya Gençlik Okulu Programı” katılımcısı 36 öğrenci “Türk Dünyası Genç Liderler Programı” kapsamında İstanbul Tasarım Merkezi’nde Ebru Atölyesine katıldılar. Kazakistan, Kırgızistan ve Özbekistan’dan gelen katılımcılar, ebru sanatımızın piri Hezârfen İbrahim Edhem Efendinin torunu Eda Özbekkangay ile Ebru sanatıyla tanışarak ilk kez kendi ebru desenlerini oluşturma fırsatı buldular. İstanbul Tasarım Merkezi’nde 25 Ağustos 2021 Çarşamba günü gerçekleşen programda katılımcılara İTM faaliyetlerimiz hakkında bilgiler verildi. Tarihi binamız Buhara Özbekler Tekkesi’ni gezerek keyifli bir zaman geçirdiler.

21 Mart
2021
Uluslararası Öğrenciler Akademisi Atölyeleri Derslere Başladı

TC. Kültür ve Turizm Bakanlığı Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nın desteğiyle İstanbul Tasarım Merkezi’nde yapılan “Uluslararası Öğrenciler Akademisi Sanat İhtisas Programı'' atölyeleri derslere başladı. Proje kapsamında Mimari Tasarım Atölyesi, Kaligrafi Atölyesi, Photoshop Atölyesi, Fotoğraf Atölyesi, Tezhip Atölyesi, Geometrik Desenler Atölyesi ve Çocuk Kitabı Resimle Atölyesi olmak üzere 7 farklı alanda 9'u online 2'si yüz yüze 11 atölye eğitimi verilmektedir. 75 ülkeden yaklaşık 700 öğrencinin başvuru yaptığı atölyelerde 250 öğrenci eğitim almaktadır.

07 Haziran
2020
Çocuklar İçin Online Felsefe Atölyesi

İstanbul Tasarım Merkezi online olarak 7 Haziran Pazar günü çocuklar ile çok keyifli bir Felsefe Atölyesi gerçekleştirdi. Çocuklar hikaye anlatıcısı Hümeyra Yorgancı’nın anlatımıyla masal dünyasının kapılarını aralarken, kolaylaştırıcı (P4C Eğitmeni) Ayşe Şeref ile hikayenin içinde barınan ikilemleri tartıştılar. İyilik ve kötülük üzerine birlikte düşünüp sorguladılar. Herkes kendi fikrini dile getirdi. Aynı durumu farklı açılardan değerlendiren çocuklar birbirlerinin fikirlerine saygı duyarak düşüncelerini sundular. Bu keyifli atölye için katılan tüm çocuklarımıza teşekkür ederiz.

08 Şubat
2020
Youtuber A.Emin Batman ve Takipçileri Geometrik Desenler Eğitimi Aldı

İstanbul Tasarım Merkezi’nde 08 Şubat 2020 günü 09.00 ile 10.00 saatleri arasında Youtuber @batman.emin ’in takipçilerin katıldığı “Mehmet Kelleci ile İslâm Sanatında Geometrik Desenler Atölyesi” düzenlendi.

30 Ocak
2020
Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı İTM`yi Ziyaret Etti

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan İstanbul Tasarım Merkezi'ni ziyaret ederek faaliyetlerimiz hakkında bilgi aldı.

˂    «    1    2    3    4    5    6    7    8    9    10    11    »    ˃