İTM Etkinlik Haberleri

21 Ekim
2023
Uluslararası Öğrenci Akademisi Sanat İhtisas Atölyeleri Sergisi

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı tarafından desteklenen Uluslararası Öğrenci Akademisi Sanat İhtisas Atölyeleri projesi İstanbul Tasarım Merkezi tarafından yürütülmektedir. Proje kapsamında Afganistan, Azerbaycan, Bangladeş, Brezilya, Cezayir, Etiyopya, Filistin, İran, Kazakistan, Komor Adaları, Malezya, Mısır, Özbekistan, Sri Lanka, Tataristan, Türkiye, Türkmenistan, Yemen gibi 39 farklı ülkeden 200 öğrenciye 9 farklı sanat dalında 14 atölye eğitimi verilmiştir. Sergimiz; 25 farklı ülkeden katılım sağlayan; Fotoğraf Atölyesi, İslam Sanatında Geometrik Desenler Atölyesi, Kaligrafi Atölyesi, Photoshop Atölyesi, Sulu Boya Atölyesi, Hüsn-i Hat Atölyesi ve Tezhip Atölyesi’nde eğitim alan 55 öğrencinin 165 farklı eğitim çalışmasını içermektedir. Sanat eğitimi alan öğrencilerimiz hem teknik geziler sayesinde hem de birbirileri arasında olan kültür etkileşimleriyle heybelerine birçok güzel anı eklemişlerdir. Bilgi ve birikimlerini bizimle paylaşan çok değerleri eğitmenlerimize, atölyelere düzenli katılım sağlayan, başarıyla nihayete erdiren ve çalışmalarını sergimiz için bizimle paylaşan öğrencilerimize teşekkür ederiz.

08 Eylül
2023
Çocuklar ile 5 Gün 5 Tasarım Atölyesi Tamamlandı

İstanbul Tasarım Merkezi'nde 04 Eylül 2023 tarihinde başlayan "Çocuklarla 5 Gün 5 Tasarım Atölyesi" 08 Eylül 2023 tarihinde tamamlandı. İstanbul Tasarım Merkezi'nde 7 - 13 yaş arasındaki çocuklar için; Furkan Türkyılmaz ile Kil Karakter, Tuba Genç ile Geometrik Desenler, Kaan Atilla Taşkın ile Kısa Film, Khalida Mammadova ile Ebru ve Cemal Toy ile Resim atölyelerinden oluşan 5 günlük sanat ve tasarım alanlarında beş ayrı atölye toplam 18 katılımcı ile gerçekleştirildi. Geleceğin mesleği olarak görülen tasarımcılığa temas etme fırsatı bulan çocuklar, bu atölyelerle hem keyifli vakit geçirdiler hem de ortaya çıkardıkları küçük deneysel tasarımlarla farklı bir zihin egzersizi tecrübesi edinmiş oldular. Resim Atölyesi’nin bitiminden sonra atölyelerin ikinci günü gerçekleştirilen Kısa Film atölyesinde senaryosunun çocuklarla birlikte yazıldığı ve uygulamalı olarak çocuklarla birlikte çekilen “Ekranın Ötesindeki Dünya” isimli kısa film gösterime sunuldu. Film gösteriminden sonra İstanbul Tasarım Merkezi Genel Koordinatörü Melek Ebrar Akpınar, Resim Atölyesi Eğitmeni Cemal Toy ve Geometrik Desenler Atölyesi Eğitmeni Tuba Genç katılım belgelerini çocuklara takdim etti. Minik ellerden ortaya çıkan toplam 137 eser İstanbul Tasarım Merkezi’nde hem çocuklara hem de velilere sergilendi.

08 Eylül
2023
Cemal Toy ile Çocuklarla Resim Atölyesi

İstanbul Tasarım Merkezi'nde "Çocuklarla 5 Gün 5 Tasarım Atölyesi" tamamlandı. İstanbul Tasarım Merkezi'nde 7 - 13 yaş arasındaki çocuklar için; Ebru, Resim, Kısa Film, Kil Karakter ve Geometrik Desenler atölyelerinden oluşan 5 günlük sanat ve tasarım alanlarında beş ayrı atölye çalışmasının beşinci gününde "Cemal Toy ile Resim Atölyesi" gerçekleştirildi. İstanbul Tasarım Merkezi olarak öğrencilerimizin küçük yaşlarda sanatla, renklerle, tuvalle buluşmalarını önemsiyoruz. Çocuklar Ressam Cemal Toy eğitmenliğinde tuval üzerine hayal güçleriyle duygu ve düşüncelerini yansıtan çalışmalar yaptılar. Genç sanatseverlerin yeteneklerini sergiledikleri Resim Atölyesi’nde sanatla dolu renkli bir gün yaşandı.

07 Eylül
2023
Khalida Mammadova ile Çocuklarla Ebru Atölyesi

İstanbul Tasarım Merkezi'nde "Çocuklarla 5 Gün 5 Tasarım Atölyesi" devam ediyor. İstanbul Tasarım Merkezi'nde 7 - 13 yaş arasındaki çocuklar için; Ebru, Resim, Kısa Film, Kil Karakter ve Geometrik Desenler atölyelerinden oluşan 5 günlük sanat ve tasarım alanlarında beş ayrı atölye çalışmasının dördüncü gününde "Khalida Mammadova ile Ebru Atölyesi" gerçekleştirildi. Khalida Mammadova eğitmenliğinde ebru sanatıyla tanışan çocuklar, ebru teknesindeki renklerin dans mucizesine eşlik edip ebru sanatının sırlarını ve renkleri kullanmayı öğrenip, hem yaratıcılıklarını hem de hayal dünyalarındaki renkleri su yüzüne çıkararak kendi desenlerini oluşturdular.

06 Eylül
2023
Kaan Atilla Taşkın ile Çocuklarla Kısa Film Atölyesi

İstanbul Tasarım Merkezi'nde "Çocuklarla 5 Gün 5 Tasarım Atölyesi" devam ediyor. İstanbul Tasarım Merkezi'nde 7 - 13 yaş arasındaki çocuklar için; Ebru, Resim, Kısa Film, Kil Karakter ve Geometrik Desenler atölyelerinden oluşan 5 günlük sanat ve tasarım alanlarında beş ayrı atölye çalışmasının üçüncü gününde "Kaan Atilla Taşkın ile Kısa Film Atölyesi" gerçekleştirildi. Kısa Film Atölyesi eğitmenimiz Kaan Atilla Taşkın’ın yönetmenliğini yaptığı 'Bilyali ve Guguk Kuşu' kısa filmlerini izleyip, filmlerin çekim süreci üzerine sohbet edildi. Ardından bir kısa filmin ortaya çıkış yolculuğuna hep birlikte tanıklık etmek için öğrencilerimizle birlikte yazılan bir senaryo yine hep birlikte eğlenerek uygulamalı bir kısa filme dönüştürüldü.

˂    «    1    2    3    4    5    6    7    8    9    10    11    »    ˃