İTM Etkinlik Haberleri

21 Ocak
2017
Müzecilikten Küratörlüğe Sanatın Gösteri Hikayesi

İstanbul Tasarım Merkezi ile İBB Kültürel Etkinlikler Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlediği “Müzecilikten Küratörlüğe Sanatın Gösteri Hikayesi” özel etkinliği 21 Ocak Cumartesi günü İstanbul Tasarım Merkezi’nde gerçekleşti. Moderatörlüğünü İsmail Erdoğan’ın yaptığı söyleşide Ömer LEKESİZ “Sanatın Gösterisinde Kör Nokta: Eleştirisizlik”, Lütfi ŞEN “Sanatınızı Nasıl Alırsınız”, Ayşe TAŞKENT “Çağdaş/Güncel Sanatı Yeniden Düşünmek” başlıklı sunumlarını yaptılar. Üç saat süren söyleşi programına ilgililerin katılımı oldukça yoğundu. Program sonrası düzenlenen kokteylin ardından etkinlik sona erdi.

24 Aralık
2016
Osmanlı Mimarlığında Klasik Dil ve Bugüne Yansımaları

İstanbul Tasarım Merkezi ile İBB Kültürel Etkinlikler Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlediği “Osmanlı Mimarlığında Klasik Dil ve Bugüne Yansımaları” başlıklı söyleşi programı 24 Aralık Cumartesi günü merkezimizde gerçekleşti. İsmail Erdoğan’ın moderatörlüğünü yaptığı söyleşide Mimar Celaleddin Çelik; “Siret ve Suret Bağlamında Öz ve Biçem”, Yrd. Doç. Dr. Alidost Ertuğrul; “Klasik Osmanlı Mimarisinin Ortaya Çıkışı ve Gelişim Süreci”, Yüksek Mimar M. Şimşek Deniz; “Klasik Dönem Osmanlı Eserlerinin Güncel Durumları, Taklitler ve Yapılan Restorasyonlar” başlıklı sunumlarını yaptılar. Üç saat süren söyleşi programına ilgililerin katılımı oldukça yoğundu. Program sonrası konuklar ve katılımcılar için düzenlenen kokteylin ardından etkinlik sona erdi.

18 Aralık
2016
Uluslararası Öğrenciler Akademisi Kapanış Programı

Uluslararası Öğrenciler Akademisi İstanbul Tasarım Merkezi İhtisas Programı Kapanış ve Sertifika töreni 18.12.2016 cumartesi günü Merkezimizde gerçekleşti. Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı’nın desteğiyle düzenlenen programda dünyanın farklı coğrafyalarından yaklaşık 80 öğrenci eğitim gördü. Toplamda sekiz aydan bahar ve güz dönemleri halinde gerçekleşen projede birbirinden farklı dört atölye gerçekleşti. Mimarlık Atölyesi, Sanat ve Medeniyet Atölyesi, Geometrik Desenler Atölyesi ve Düşünce Atölyesi gibi farklı disiplinlerde verilen atölyelerde farklı ülkelerden gelen öğrenciler birbirlerini tanıma ve ortak çalışmalar yapma imkanı buldular. Kapanış ve Sertifika Programı, Proje Sorumlusu Taki Kurtoğlu’nun genel bir değerlendirme konuşmasıyla başladı. Proje dönemi ile ilgili yapılan konuşmanın Atölye yöneticileri ve öğrencilere teşekkür eden Kurtoğlu’nun ardından Hocalarımız Yrd. Doç. Dr. Onur Şimşek, İsmail Erdoğan ve Serap Ekizler Sönmez yöneticisi oldukları atölyelerinin proje dönemi değerlendirmelerini bizlerle paylaştılar. Konuşmalarının ardından hocalarımız için özel olarak hazırladığımız plaket ve teşekkür belgelerini kendilerine takdim ettik. Takdimin ardından Proje Sorumlusu Kurtoğlu öğrencilere sertifikalarını verdi. Sertifikaların dağıtımının tamamlanmasının ardından öğrencilerimiz için hazırladığımız kalem setleri hocalarımız tarafından öğrencilere tek tek dağıtıldı. Kokteyl eşliğinde gerçekleşen program öğrencilerin de görüşlerini bildirmelerinin ardından toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

10 Aralık
2016
Ensar Vakfı Hanımlar Komisyonu Çanakkale/Lapseki Şubesinden İTM Ziyareti

Ensar Vakfı Hanımlar Komisyonu 10.12.2016 tarihinde Koordinatör Ceyda Gezer eşliğinde Çanakkale/Lapseki Şubesi Hanımları ile birlikte tanıtım ve bilgilendirme gezileri kapsamında İstanbul Tasarım Merkezi’ni ziyaret ettiler. Tarihi binamızın tanıtımı ve faaliyetlerimizin kısa bir sunumunu gerçekleştirdik. İkram ve çay eşliğinde yapılan sohbet ile Hanımlar Komisyonu ziyareti sona erdi.

26 Kasım
2016
Sinemada Yerli Dil Arayışı ve Ahmet Uluçay

İstanbul Tasarım Merkezi ile İBB Kültürel Etkinlikler Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlediği “Sinemada Yerli Dil Arayışı ve Ahmet Uluçay” başlıklı söyleşi programı 26 Kasım Cumartesi günü merkezimizde gerçekleşti. İsmail Erdoğan’ın moderatörlüğünü yaptığı söyleşide Yönetmen İsmail Güneş, Yazar Evren Gülşen ve Şair Güven Adıgüzel bizlerle birlikteydi. Üç saat süren söyleşi programına yoğun katılım oldu. Program sonrası düzenlenen kokteyl ile etkinlik tamamlanmış oldu.

˂    «    35    36    37    38    39    40    41    42    43    44    45    »    ˃