İTM Etkinlik Haberleri

27 Temmuz
2017
Çocuklar için Yaz Okulu Atölye Programı Tamamlandı

İstanbul Tasarım Merkezi’nde 6 - 12 yaş arasındaki çocuklara yönelik; 04 Temmuz - 27 Temmuz 2017 tarihleri arasında Çocuklar İçin Yaz Okulu etkinlikleri çerçevesinde, Bilişim Teknolojileri Atölyesi, Robotik Atölyesi, Kodlama Atölyesi, Akıl ve Zekâ Oyunları Atölyesi ile Sanat etkinlikleri çerçevesinde el becerileriyle tasarım çalışmaları yapıldı.

24 Temmuz
2017
Genç Liderler İstanbul Tasarım Merkezi`nde

Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı tarafından (YTB) 2013 yılından beri sürdürülen “Genç Liderler Programı” kapsamında yurt dışında yaşayan gençlerimiz İstanbul Tasarım Merkezi’nde Ebru Sanatıyla tanıştılar. Gençlerimiz Ebru sanatının yaşayan ustalarından Hikmet Barutçugil'in hazırladığı workshop ile geleneksel ebru sanatınıyla tanışarak, Barutçugil Hocanın teknesinden ilk kez kendi ebru desenlerini oluşturma fırsatı buldular. İstanbul Tasarım Merkezi’nde 24 Temmuz Pazartesi gerçekleşen Programa Almanya, Avusturya, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Hollanda, İrlanda, İsviçre, Kanada, İsveç’ten gençler katıldı.

07 Haziran
2017
İstanbul Tasarım Merkezi 9. Geleneksel İftar Programı

İstanbul Tasarım Merkezi 9. geleneksel iftar programı 07 Haziran 2017 Çarşamba günü tarihi binamız Buhara Özbekler Tekkesi’nin bahçesinde yapıldı. İftar programına, İsmail Erdoğan’ın mihmandarlığı ile iki büyük ustanın (Fethi GEMUHLUOĞLU - Nuri PAKDİL) İzinde “ BAĞLANMA " Okumalarının son dersinin sürpriz konuğu Ali Gemuhluoğlu ve katılımcıları ile eğitmen ve çalışanlarıyla İTM ailesi katıldı.

25 Mayıs
2017
`Art of Islamic Pattern` Okulu İstanbul Tasarım Merkezi`nde

İngiltere merkezli Art of Islamic Pattern Okulu 22-25 Mayıs 2017 tarihleri arasında İstanbul Tasarım Merkezi’nde geometrik ve biyomorfik tasarım çalışmaları yaptılar. Atölye çalışmalarının yanı sıra, her gün düzenledikleri teknik gezilerle Osmanlı mimarisinin en ünlü şaheserleri Sultanahmet, Sokullu Mehmet Paşa, Mihrimah Sultan (Üsküdar), Gülnûş Sultan ve Süleymaniye camilerini yerinde görüp incelemeler yaptılar. Art of Islamıc Pattern grubu atölye çalışmalarının sonunda ebru sanatçısı Alparslan Babaoğlu’nun hazırladığı workshop ile ebru sanatıyla tanışarak kendi ebru desenlerini oluşturma fırsatı buldular. İstanbul Tasarım Merkezi’nde dört gün gerçekleşen atölye çalışmalarına Mısır, Kanada, Hindistan, ABD, Suudi Arabistan, Pakistan, İngiltere, İskoçya ve Slovenya ülkelerinden öğrenciler katıldı.

20 Mayıs
2017
`Kaligrafist Sergisi` İstanbul Tasarım Merkezi`nde

Uluslararası “Bir Yazı Kültürü Etkinliği” olan Kaligrafist sergisi 20 Mayıs Cumartesi günü saat 17’de düzenlenen kokteyle İstanbul Tasarım Merkezi'nde açıldı. Küçükçekmece Belediyesi Geleneksel Sanatlar Akademisi dünyaca ünlü yazı ustalarının eserlerini Türkiye’de ilk kez ‘Kaligrafist’ isimli sergide bir araya getirdi. Serginin birinci ayağı Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi ev sahipliğinde gerçekleştirilirken ikinci ayağı İstanbul Tasarım Merkezi'nde gerçekleşti. Türkiye’de Kaligrafi ve yazı kültürü alanında en geniş kapsamlı etkinlik olan ‘Kaligrafist - Bir Yazı Kültürü Etkinliği’ Türkiye ve dünyadan duayen sanatçılar, akademisyenler ve genç kaligrafları bir araya getirdi. Sanatseverlerin yoğun katılımı ile açılan sergide, Hermann Zapf, Denis Brown, Yukimi Annand, Gemma Black, James Fazz Farrell, Betina Naab, Emin Barın, İslam Seçen, Etem Çalışkan ve Yılmaz Özbek’in de aralarında bulunduğu yerli ve yabancı katılımcının 40 adet eseri yer alıyor. Sergimiz 03 Haziran Cumartesi gününe kadar açık kalacaktır.

˂    «    35    36    37    38    39    40    41    42    43    44    45    »    ˃