İTM Etkinlik Haberleri

24 Ekim
2015
Art of Seeing With Peter Sanders Fotoğraf Atölyesi

Dünyaca ünlü İngiliz fotoğraf sanatçısı Peter Sanders ABD, İngiltere, Hollanda, Almanya ve Endonezya gibi farklı ülkeden katılan 30 öğrencisiyle 19 – 23 Ekim tarihleri arasında İstanbul Tasarım Merkezi’nde “Art of Seeing” ismiyle workshop çalışması gerçekleştirdi. Sanders ve öğrencileri program kapsamında Şehit Sokullu Mehmet Paşa Camii, Sultanahmet Camii ve Süleymaniye Camilerine de teknik gezi düzenlediler.

22 Ekim
2015
İslam Sanatlarında Geometrik Süslemeler ve Analizleri Workshop Çalışması

İstanbul Tasarım Merkezi’nde 19 – 22 Ekim tarihleri arasında “İslam Sanatlarında Geometrik Süslemeler ve Analizleri Workshop Çalışması” düzenlendi. Programa farklı ülkelerden gelen 27 kişi katıldı. İslam sanatları üzerine ülkeleri İngiltere’de çalışmalarını sürdüren Adam Williams ve Richard Henry 4 gün süren workshopta katılımcılar ile Mimar Sinan eserlerinden olan Şehit Sokullu Mehmet Camii ve Süleymaniye Camilerine teknik inceleme gezeside düzenlediler.

08 Ekim
2015
İslami Süslemelerdeki Geometrik Desenler Atölye Çalışması

Prof. Dr. Fuat Sezgin Fen Lisesi ve Almanya Klosterschule Lisesi öğrenci değişim programı kapsamında 8 Ekim Perşembe günü İstanbul Tasarım Merkezi’nde "İslami Süslemelerdeki Geometrik Desenler Atölye Çalışması" düzenlendi. Serap Ekizler Sönmez’in yönetiminde yapılan atölye çalışmasında öğrenciler yeni geometrik unsurlar oluşturmak için uygulamalar yaptılar.

11 Eylül
2015
Çocuklar İçin 5 Gün 5 Tasarım Programı

İstanbul Tasarım Merkezi’nde 8 - 14 yaş arasındaki çocuklar için; birbirinden farklı sanat ve tasarım alanlarında beş günlük atölye çalışmaları yapıldı. Bu etkinlik sonucunda çocuklar sanat ve tasarım alanlarıyla tanışma fırsatı buldular. Program kapsamında katılımcılar “Benim Süper Kahramanım Atölyesi, Çocuklarla Görünmez Kentler Atölyesi, Takı ve Aksesuar Tasarım Atölyesi ve Kuşlarla Dört Elementin Yolculuğu Atölyesi ”ne iştirak ettiler. Programın sonunda öğrenciler atölyede hazırladıkları çalışmaları mini bir sergi ile ailelerine ve arkadaşlarına sergileme imkânı buldular.

27 Haziran
2015
Uluslararası Öğrenciler Akademisi Kapanış Programı Düzenlendi

İstanbul Tasarım Merkezi, Uluslararası Öğrenciler Akademisi 27 Haziran akşamı düzenlenen kapanış ve iftar programı ile ilk dönemini tamamladı. Tören öncesi avluda bir araya gelen misafirler; ‘Öğrenci İşleri Karma Sergisi’ni gezerken bir yandan da sohbet etme imkânı buldular. Daha sonrasında yapılan kapanış konuşmalarının ardından, eğitim kadromuzun çok kıymetli hocalarına plaket takdimi yapıldı ve değerli öğrencilerimiz için sertifika töreni gerçekleştirildi. Arka bahçede düzenlenen iftar yemeği sonrasında ise İstanbul Müzik Akademisi’nin öğrencileri tarafından hazırlanan konser programı ile devam eden akşam, geç saatlere kadar devam etti. İstanbul Tasarım Merkezi olarak programımıza katılan tüm misafirlerimize teşekkür eder, öğrencilerimize bundan sonraki hayatlarında başarılar dileriz.

˂    «                    33    34    35    36    37    38    39    »    ˃