İTM Etkinlik Haberleri

22 Nisan
2017
İnsan Yaşamında Tasarımın Geleceği ve Önemi

İstanbul Tasarım Merkezi ile İBB Kültürel Etkinlikler Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlediği “İnsan Yaşamında Tasarımın Geleceği ve Önemi” başlıklı söyleşi programı 22 Nisan Cumartesi günü 16.00 ile 19.00 saatleri arasında merkezimizde gerçekleşti. İsmail ERDOĞAN’ın moderatörlüğünü yaptığı söyleşide konuğumuz Tasarım Mühendisi ve Endüstri Ürünleri Tasarım Eğitmeni İsmail BERBER’in “İnsan Yaşamında Tasarımın Geleceği Nedir” üst başlığı altında birçok soruya cevaplar arandı. Girişimcilik, ar-ge, inovasyon ve endüstriyel uygulama teşvikleri ile bu teşviklerden nasıl yararlanılacağı hakkında bilgiler veren BERBER, birçok soruya cevap arandığı söyleşi programına katılan dinleyicilere soruları ve katılımları için teşekkür etti. Tasarım konusunda bilinçlenme adına ışık yakmaya çalıştığımız Nisan ayı özel etkinliğimiz program sonrası konuklar ve katılımcılar için düzenlenen kokteylin ardından sona erdi.

25 Mart
2017
İlhami Atalay`a Saygı Programı ve Kişisel Resim Sergisi

İstanbul Tasarım Merkezi ile İBB Kültürel Etkinlikler Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlediği “ İlhami Atalay'a Saygı Programı ve Kişisel Resim Sergisi ” usta ressam İlhami Atalay için panel ve sergiden oluşan dopdolu bir etkinlik 25 Mart Cumartesi günü merkezimizde gerçekleşti. Moderatörlüğünü İsmail Erdoğan’ın yaptığı panelde Mimar İzzet Han; “ İlhami Atalay’ın sanat gücünü” Şair Taner Koltuk; “Atalay’ın Dostluğunu” Talebesi Cemal Toy ise; “Atalay’ın Hocalığını” anlattı. Atalay’ın dostları ve öğrencilerinin yanı sıra sanat meraklılarının ilgiyle takip ettiği bu program da ayrıca; İstanbul Tasarım Yayınlarından çıkan "İlhami Atalay Çizgisi" isimli desen kitabı da ilk defa sanatseverlerle buluştu. Yüz bine yakın deseni, sayısız ve farklı konularda serileri, dünyanın dört bir yanında sergileri ve hemen hemen bütün ülkelere girmiş resimleriyle, dostları ve öğrencilerinden İlhami Atalay'ın hikâyesini dinlediğimiz bu program kapsamında Atalay’ın kişisel resim sergisinin de açılışı yapıldı. Resim sergisi, on gün boyunca ziyarete açık olacak. İstanbul Tasarım Merkezi Seminer salonunda üç saat süren etkinliğe sanat meraklılarının ilgisi ve katılımı oldukça yoğundu. Program sonrası konuklar ve katılımcılar için düzenlenen kokteylin ardından etkinlik sona erdi.

25 Şubat
2017
Ensar Vakfı Üsküdar ve Maltepe Şubesinden Sürpriz Ziyaret

Ensar Vakfı Üsküdar Şubesi Kadın Kolları Başkanı Dilek KÖKSAL ve beraberindeki yurt öğrencilerimiz ile birlikte Maltepe Genç Ensar'dan bayan kardeşlerimiz bugün tanıtım ve bilgilendirme gezileri kapsamında İstanbul Tasarım Merkezi’ni ziyaret ettiler. Tarihi binamızın tanıtımı ve faaliyetlerimizin kısa bir sunumunu gerçekleştirdik. Mevcut atölyelerimize konuk olmakla birlikte hocalarımızla sohbet etme imkanı bulan misafirlerimiz, ikram ve çay eşliğinde yapılan sohbet ile ziyaretlerini sona erdirdi.

18 Şubat
2017
Görsel İletişim ve Reklamın Sosyo-Kültürel Etkileri

Ensar Vakfı kuruluşu İstanbul Tasarım Merkezi ile İBB Kültürel Etkinlikler Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlediği “ Görsel İletişim (grafik-Tasarım) ve Reklamın Sosyo-Kültürel Etkileri ” başlıklı Şubat ayı özel etkinliği 18 Şubat Cumartesi günü merkezimizde gerçekleşti. İsmail ERDOĞAN’ın moderatörlüğünü yaptığı söyleşide programında Ersin ŞAHİN; “Grafik-tasarımın sosyal ve kültürel yansımaları”, Suat GÜRSÖZLÜ; “ Reklam tasarımında görsel kodlar”, İlhami ATMACA; “Reklamın Sosyo-Kültürel Etkileri” başlıklı sunumlarını yaptılar. Konferans salonunda üç saat süren söyleşi programına ilgililerin katılımı oldukça yoğundu. Program sonrası konuklar ve katılımcılar için düzenlenen kokteylin ardından etkinlik sona erdi.

23 Ocak
2017
Türkiye`nin Dört Bir Yanından Gelen Ensar Vakfı Yurt Müdürleri

İstanbul Tasarım Merkezi Türkiye'nin dört bir yanından gelen Ensar Vakfı yurt müdürlerini ağırladı. Tasarım merkezini gezerek faaliyetler hakkında bilgi aldılar.

˂    «    34    35    36    37    38    39    40    41    42    43    44    »    ˃