İTM Etkinlik Haberleri

31 Aralık
2017
Yazar Mevlana İdris Zengin Resim Atölyemizi Ziyaret Etti

İstanbul Tasarım Merkezi'nde Pazar günleri devam eden Ressam Cemal Toy ile Çocuklar için Resim Atölyesi'ni yazar Mevlana İdris Zengin ziyaret etti. Çocukların yaptığı çalışmaları inceleyen Zengin, yapılan çalışmaları çok beğenip, çocukları takdir etti. Çocuk edebiyatı dalında birçok kitap kaleme alan Mevlana İdris Zengin, atölyemizde dağıtılan kitaplarını imzalayarak, çocuklarla bol bol sohbet etti.

25 Aralık
2017
2. Abdülhamid ve Sanat

İstanbul Tasarım Merkezi ile İBB Kültürel Etkinlikler Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği “2. Abdülhamid ve Sanat ” özel etkinliği 23 Aralık 2017 Cumartesi günü İstanbul Tasarım Merkezi’nde gerçekleşti. Kendisi de bir sanatkâr olan 2. Abdülhamid, güçlü bir sanat geleneğine sahip olan milletimizin kurduğu renk armonileri ve kompozisyonların hatırlanması ve onları gelişen zamanın içinden yeniden yorumlanması maksadıyla okullar açmış, sanat eserlerinin sergilenmesi için bizzat görevlendirdiği mimarlarla mekanlar vücuda getirmiştir. Başta siyasal olmak üzere farklı açılardan devamlı masaya yatırılan 2. Abdülhamid, sanat açısından müstakil olarak belki de ilk defa ele alınmaktadır. Prof. Dr. Erol KILIÇ : “2. Abdülhamid ve Sanat Kurumları”, Ahmet ANAPALI : “Dönemin Tarihsel Arka Planı, Saraydaki Hayat ve 2. Abdülhamid”, Reza HEMMATİRAD : “2. Abdülhamid ve Sanat İlişkisi” başlıklı sunumlarını yaptılar. İsmail Erdoğan’ın moderatörlüğünde 2. Abdülhamid ve sanat ilişkisinin anlatıldığı panele ilgililerin katılımı oldukça yoğundu. Program sonrası konuklar ve katılımcılar için düzenlenen kokteylin ardından üç saatlik etkinlik sona erdi.

15 Aralık
2017
Genç Ensar Ordu Şubesinden İTM`ye Ziyaret

Ensar Vakfı Ordu şubesinden Genç Ensar üyeleri ve yurt öğrencileri ile Genç Ensar Kız Komisyonu Sorumlusu Sümeyye Soyal İstanbul Tasarım Merkezi’ni ziyaret etti. Tarihi binamız Buhara Özbekler Tekkesi'ni gezen gençlere merkezimiz faaliyetleri hakkında bilgiler verildi. İTM tanıtım filmlerini izleyen gençler daha sonra yöresel lezzetlerimizden özbek pilavı ve samsa ikramı ile ziyaret son buldu.

07 Aralık
2017
Ensar Vakfı Kağıthane Şubesinden İTM`ye Ziyaret

Ensar Vakfı Hanım Komisyonu Başkanı Ceyda Merdan tanıtım ve bilgilendirme gezileri kapsamında Kağıthane Şubesi Hanımlar Komisyonu ve Hasbahçe Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri ile beraber İstanbul Tasarım Merkezi’ni ziyaret etti. İTM tanıtım filmini izleyen öğrenciler ve hanımlar komisyonu başkan ve üyeleri tarihi binamız Buhara Özbekler Tekkesini gezerek Merkezimiz faaliyetleri hakkında bilgiler aldılar. Ziyaret kendileri için hazırlanan ikram ve çay sohbeti ile son buldu.

06 Kasım
2017
Sokak Fotoğrafçılığı Workshop Gezisi

İstanbul Tasarım Merkezi Fujifilm Türkiye işbirliği ile "Sokak Fotoğrafçılığı Workshop Gezisi" gerçekleştirildi. Workshop Fujifilm temsilcisi Ferhat Sönmez tarafından fotoğraf makineleri, lens ve ekipmanların tanıtımı ile başladı. Katılımcılar Fujifilm' in yeni nesil aynasız DSLR makineleri ve çeşit çeşit objektifleri gezi boyunca kullanarak test ettiler. Bu etkinlik 5 Kasım 2017 Pazar günü 10.30 - 16.00 arasında İstanbul Tasarım Merkezi Uygulamalı Fotoğraf Atölyesi öğretmeni Ali Tuncer Oruç ve öğrencilerinin katılımı ile ücretsiz olarak düzenlenmiştir.

˂    «    32    33    34    35    36    37    38    39    40    41    42    »    ˃