İTM Etkinlik Haberleri

20 Mayıs
2017
`Kaligrafist Sergisi` İstanbul Tasarım Merkezi`nde

Uluslararası “Bir Yazı Kültürü Etkinliği” olan Kaligrafist sergisi 20 Mayıs Cumartesi günü saat 17’de düzenlenen kokteyle İstanbul Tasarım Merkezi'nde açıldı. Küçükçekmece Belediyesi Geleneksel Sanatlar Akademisi dünyaca ünlü yazı ustalarının eserlerini Türkiye’de ilk kez ‘Kaligrafist’ isimli sergide bir araya getirdi. Serginin birinci ayağı Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi ev sahipliğinde gerçekleştirilirken ikinci ayağı İstanbul Tasarım Merkezi'nde gerçekleşti. Türkiye’de Kaligrafi ve yazı kültürü alanında en geniş kapsamlı etkinlik olan ‘Kaligrafist - Bir Yazı Kültürü Etkinliği’ Türkiye ve dünyadan duayen sanatçılar, akademisyenler ve genç kaligrafları bir araya getirdi. Sanatseverlerin yoğun katılımı ile açılan sergide, Hermann Zapf, Denis Brown, Yukimi Annand, Gemma Black, James Fazz Farrell, Betina Naab, Emin Barın, İslam Seçen, Etem Çalışkan ve Yılmaz Özbek’in de aralarında bulunduğu yerli ve yabancı katılımcının 40 adet eseri yer alıyor. Sergimiz 03 Haziran Cumartesi gününe kadar açık kalacaktır.

13 Mayıs
2017
Üsküdarlı Ressam Hoca Ali Rıza ve Halefleri Anma Programı

İstanbul Tasarım Merkezi ile İBB Kültürel Etkinlikler Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlediği “Üsküdarlı Ressam Hoca Ali Rıza ve Halefleri Anma Programı” 13 Mayıs Cumartesi günü merkezimizde gerçekleşti. İstanbul Tasarım Merkezi’nin tarihi binası Buhara Özbekler Tekkesi’nin bahçesinde etkinlik öncesi konuklar ve katılımcılar için kokteyl düzenlendi. Moderatörlüğünü İsmail Erdoğan’ın yaptığı panelde Uğur Derman “ Hoca Ali Rıza”yı, Ahmet Güner Sayar, Süheyl Ünver’i, Cemal Toy ise Ahmet Yakupoğlu’nu anlattı. Seminer salonunda üç saat süren etkinliğe resim ve sanat meraklılarının ilgisi oldukça yoğundu.

13 Mayıs
2017
Cemal Toy Atölyesi Öğrencileri Resim Sergisi

Değerli hocamız Ressam Cemal Toy önderliğinde gerçekleşen Resim Atölyesi kapsamında ortaya çıkan eserlerden oluşan Resim Sergimiz 13 Mayıs 2017 Cumartesi Saat 16.00’da açıldı.

13 Mayıs
2017
Ali Tuncer Oruç Fotoğraf Atölyesi Öğrencileri Fotoğraf Sergisi

Fotoğrafı bir tutku, bir aşk olarak gördüğümüz ve bu doğrultuda gerçekleştirdiğimiz Ali Tuncer Oruç ile Uygulamalı Temel Fotoğraf Atölyesi öğrencilerimizin ortaya çıkardıkları eserler 13 Mayıs Cumartesi fotoğraf severlerle buluştu.

07 Mayıs
2017
Ressam İlhami Atalay ile `Canlı Resim Performansı”

İstanbul Tasarım Merkezi'nin İstanbul Gençlik Festivali kapsamında düzenlediği Ressam İlhami Atalay ile " Canlı Resim Performansı " 7 Mayıs 2017 Pazar Saat 14.00'de Yenikapı Etkinlik Alanı'nda yer alan Ensar standında gerçekleşti. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sn. Berat Albayrak İstanbul Gençlik Festivali'nde " Ressam İlhami Atalay’ın " Canlı Resim Performansı " nı izleyerek, İlhami Atalay ile sohbet etti.

˂    «    32    33    34    35    36    37    38    39    40    41    42    »    ˃