İTM Etkinlik Haberleri

17 Aralık
2015
Fikrini Sen Yönet Proje Hazırlama ve Proje Destekleri Eğitimi

İstanbul Tasarım Merkezi’nde 14 Aralık 2015 Pazartesi günü Ensar Vakfı Genel Müdür Yardımcısı Abdullah Serenli eğitmenliğinde “Proje Hazırlama ve Proje Destekleri” eğitimi düzenlendi. Proje yazım eğitimine Ensar Vakfı kız yurtlarından öğrenciler katıldı. Eğitim sonunda öğrencilerin gruplara ayrılarak hazırladıkları eğitim tamamlama projeleri Abdullah Serenli tarafından incelendi ve katılan öğrencilere katılım sertifikası verildi.

12 Aralık
2015
Sanat ve Medeniyet Söyleşileri

İstanbul Tasarım Merkezi’nde 3 Ekim 2015 tarihinde başlayan “Sanat ve Medeniyet Atölyesi” her ay birbirinden farklı konularda üstadları ağırlamaya devam ediyor. Atölyenin başladığı günden bugüne kadar olan süreçte kültür ve sanat camiasından önemli isimler, atölye eğitmeni İsmail Erdoğan’ın moderatörlüğünde öğrenciler ile buluştu. Atölye öğrencilerinin sorularını yöneltebildikleri ve üstadların tecrübelerini aktardıkları söyleşilerde Aralık ayına kadar Ömer Lekesiz, İlhami Atmaca, Prof. Dr. Turan Koç, Cemal Toy ve İlhami Atalay ağırlandı.

27 Kasım
2015
Yunus Emre Enstitüsü’nden İstanbul Tasarım Merkezi’ne Ziyaret

Balkanlarda ve Avrupada Türk Kültürünü ve sanatlarını tanıtmak üzere çalışmalarını devam ettiren Yunus Emre Enstitüsü’nden 60 kişilik bir grup 27 Kasım Cuma günü İstanbul Tasarım Merkezi’ni ziyaret etti. Enstitünün devam eden “Ustadan Çırağa” isimli projesi kapsamında 2 Aralık Çarşamba günü İstanbul Tasarım Merkezi’nde “Takı ve Aksesuar Tasarımı” workshop çalışması yapıldı. İstanbul Tasarım Merkezi’nden Cüneyt Can merkezin hizmet verdiği tarihi Buhara Özbekler Tekkesi ve merkez çalışmaları hakkında misafirlere bilgi verdi ardından bina gezilerek hatıra fotoğrafı çekildi.

24 Kasım
2015
Mimar ve Mühendisler Grubu'ndan İTM Ziyareti

Mimar ve Mühendisler Grubu Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ali Osman Öncel İstanbul Tasarım Merkezini ziyaret etti. Prof. Dr. Ali Osman Öncel İstanbul Tasarım Merkezi ile çok disiplinli periyodik etkinliklerin düzenlenmesi konusunda kurum müdürü Mehmet Hüsrev Şeref beyefendiyle verimli işbirliği yapılabilmesi ile ilgili istişarelerde bulundu.

31 Ekim
2015
Üsküdar Üniversitesi "Proje Döngüsü Eğitimi" Sertifika Töreni

İstanbul Tasarım Merkezi'nde 30 Ekim Cuma günü Üsküdar Üniversitesi "Proje Döngüsü Eğitimi" sertifika töreni yapıldı. Törene Üsküdar Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan ve Üniversite öğretim görevlileri ile sertifika almaya hak kazanan 16 öğrenci katıldı. Tören öncesi İstanbul Tasarım Merkezi’nden Cüneyt Can misafirlere Özbekler Tekkesi tarihi ve bugünü hakkında bilgiler verdi. Minyatür sanatçısı ve illüstratör Reza Hemmatirad “Tarihi Mekanlar ve Sanatlarımız” hakkında katılımcılara kısa bir konuşma yaptı. Program Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın konuşması ve ardından katılımcılara sertifikalarını takdim etmesi ile sona erdi.

˂    «                32    33    34    35    36    37    38    39    »    ˃