İTM Etkinlik Haberleri

07 Mart
2016
Tasarım; Sonsuz Yolculuk

Takı ve Aksesuar Tasarımı ile ilgili sayısız çalışmaya imza atmış olan Ayşe Ünaydın, İstanbul Tasarım Merkezi’nde 29 Şubat Pazartesi günü “Tasarım; Sonsuz Yolculuk” başlığıyla bir seminer sunumu yaptı. Ünaydın, mesleğe başladığı günden bu güne kadar yaptığı çalışmalar hakkında bilgi vererek tasarımlarından örneklerin görselleri üzerinden katılımcılara sunum gerçekleştirdi.

09 Şubat
2016
Ensar Vakfı Manisa ve Diyarbakır Şubelerinden İTM’ye Ziyaret

Ensar Vakfı Manisa ve Diyarbakır Şubeleri başkan ve şube üyeleri ile İstanbul Tasarım Merkezi’ni ziyaret ettiler. İstanbul Tasarım Merkezi çalışmaları hakkında bilgi alan şube üyeleri, merkezin bulunduğu tarihi Buhara Özbekler Tekkesini de gezerek Cüneyt Can’dan bilgi aldılar.

12 Ocak
2016
Deprem Tasarımı Çalıştayı

İstanbul Tasarım Merkezi’nde 11 Ocak Pazartesi günü “Deprem Tasarımı Çalıştayı” düzenlendi. Çalıştay’a İstanbul Üniversitesi, Sakarya Üniversitesi, Yeryüzü Mühendisleri, Marmara Arama Kurtarma ve Araştırma ekibi ile Öncel Akademi kurumlarından uzmanlar katıldı. Programda başta yurdumuz olmak üzere tüm dünyada vuku bulan depremler ve tedbirlerine ilişkin sunumlar gerçekleştirildi. Çalıştay kapsamında doğal afetlerde ve günlük hayatta karşılaşılabilecek kazalara karşı ilk yardım teknikleri ile ilgilide teorik ve uygulamalı eğitim yapıldı. Program sonunda çalıştay küratörü Prof. Dr. Ali Osman Öncel ve İstanbul Tasarım Merkezi Müdürü Mehmet Hüsrev Şeref katılımcılara sertifikalarını takdim ettiler.

29 Aralık
2015
İlahi ve İnsani Değerlerin Matematiksel Bileşkesi: MİMARİ

Sanat ve Medeniyet Atölyesi kapsamında her ay birkaç farklı konu ve konukla düzenlenen “Sanat ve Medeniyet Atölyesi Sölyeşileri’nin bu haftaki konuğu akademisyen ve yazar Prof. Dr. Sadettin Ökten oldu. İsmail Erdoğan’ın moderatörlüğün de gerçekleştirilen söyleşide Ökten “İlahi ve İnsani Değerlerin Matematiksel Bileşkesi: MİMARİ” başlığı altında kültürümüz ve şehirlerimiz üzerine öğrencilerle söyleşide bulundu. Ökten, kadim medeniyetimiz ve günümüz insanının medeniyet algısı üzerinden de açıklamalarda bulundu.

19 Aralık
2015
Sanat ve Medeniyet Atölyesi Söyleşileri 'Yrd.Doç Dr.Yalçın Çetinkaya'

Sanat ve Medeniyet Atölyesi kapsamında her ay birkaç farklı konu ve konukla düzenlenen “Sanat ve Medeniyet  Atölyesi Söyleşileri’nin bu haftaki konuğu akademisyen ve yazar Yrd. Doç. Dr. Yalçın Çetinkaya oldu. İsmail Erdoğan’ın moderatörlüğünde gerçekleştirilen söyleşide Çetinkaya “İnleyen Ney’den Tellerin ve Tuşların Hâkimiyetine: Müzik” başlığı altında müzik üzerine öğrencilerle söyleşide bulundu. Çetinkaya, müzik ve medeniyet algısının bu topraklardaki etkisi üzerinden de açıklamalarda bulundu.

˂    «            31    32    33    34    35    36    37    38    39    »    ˃