İTM Etkinlik Haberleri

30 Nisan
2016
Topkapı Sarayı Teknik ve İnceleme Gezisi

İstanbul Tasarım Merkezi Uluslararası Öğrenciler Akademisi İhtisas Programları kapsamında uygulanan “Mimarlık Atölyesi” öğretmen ve öğrencileri ile 30 Nisan Cumartesi günü Topkapı Sarayı’na teknik ve inceleme gezisi düzenledi. Teknik gezide, Topkapı Sarayı’nın mimari planları, çeşme düzenleri ve çevre düzenlemeleri hakkında bilgiler incelemelerde bulunuldu. Ardından Atölye öğretmeni Onur Şimşek yönetiminde Topkapı Sarayı gezildi. Daha önce Topkapı Sarayına ziyarette bulunmamış olan öğrenciler, saray yapısının ve atmosferinin etkileyici olduğunu ifade ettiler.

30 Nisan
2016
Ayasofya Teknik ve İnceleme Gezisi

İstanbul Tasarım Merkezi Uluslararası Öğrenciler Akademisi İhtisas Programı atölyelerinden Sanat ve Medeniyet Atölyesi 30 Nisan Cumartesi günü atölye öğretmeni İsmail Erdoğan yönetiminde Ayasofya’ya teknik ve inceleme gezisi düzenledi. Öğrencilere Ayasofya’nın yer aldığı tarihi hipodrom meydanı ve çevresindeki yapılarla ilgili bilgi veren Erdoğan ardından Ayasofya’nın iç ve dış yapısı üzerine öğrencilerle incelemelerde bulundu.

14 Nisan
2016
“İnovasyon” Eğitimi

İstanbul Tasarım Merkezi'nde Uluslararası Öğrenciler Akademisi İhtisas Programı “Düşünce Atölyesi” kapsamında 14 Nisan Perşembe günü İnovasyon Eğitimi verildi. Değişen dünya standartları ve iş kollarının teknolojiyle uyumlu/uygulanabilir olması gerekliliği tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de yenilikçi fikirler üretme konusunda bir alanın oluşmasına zemin oluşturmuştur. Bu bağlamda eğitmen Salih Keskin tarafından verilen eğitim, katılımcıların inovasyon hakkında bilgi edinirken aynı zamanda doğru inovatif yaklaşımlar ile dünya örnekleri hakkında bilgi sahibi olmalarını hedeflemiştir. 3 saat süren eğitimin son bölümünde katılımcılar gruplara ayrılarak, yenilikçilik ve inovasyon şemsiyesi altında inovatif örnekler üzerinden uygulama çalışması gerçekleştirdiler. Her grup doğru ürün ve doğru pazar yaklaşımlarını diğer katılımcılara izah etmiş ve eğitmen tarafından derecelendirilmişlerdir.

09 Nisan
2016
Bilgeliğin Geometrisinde Turgut Cansever

İstanbul Tasarım Merkezi ve İBB Kültür Müdürlüğü ortak organizasyonu ile İstanbul Tasarım Merkezi’nde “Bilgeliğin Geometrisinde Turgut Cansever” başlıklı anma programı düzenlendi. Programda Cansever’in mimari ve insani kimliği üzerine Süleyman Seyfi Öğün “Bir Aydınlanma Eleştirmeni Turgut Cansever”, Emine Öğün“Bir Mimarlık Hikâyesi Turgut Cansever” ,Ali Günvar “Turgut Cansever Mimarisinde Anlam Boyutu” ve Şimşek Deniz “Turgut Cansever’in Büyük Ölçeklere Olan Yaklaşımı” konu başlıklarıyla tebliğlerini sundular. Yoğun katılımın olduğu program sonrası, İstanbul Tasarım Merkezi tarihi binası Buhara Özbekler Tekkesi bahçesinde katılımcılara Özbek pilavı ikram edildi. İkram sonrası toplu fotoğraf çekilmesinin ardından iyi dilek temennileri ile program sona erdi.

02 Nisan
2016
Uluslararası Öğrenciler Akademisi İhtisas Programı Başladı!

TC. Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nın desteğiyle İstanbul Tasarım Merkezi’nde yapılacak olan “Uluslararası Öğrenciler Akademisi İhtisas Programı Atölyeleri” 2 Nisan Cumartesi günü İstanbul Tasarım Merkezi’nde düzenlenen tanışma ve oryantasyon programı ile başladı. Farklı ülkelerden katılan 80 yabancı öğrenci ve 20 Türk öğrencinin kabul edildiği İhtisas programı kapsamında “Sanat ve Medeniyet Atölyesi, Mimarlık Atölyesi, Düşünce Atölyesi, İslam Sanatında Geometrik Desenler Atölyesi” gerçekleştirilecek. Açılış programında, atölye eğitmenleri öğrencilere atölyeler hakkında bilgilendirme sunumları gerçekleştirdiler.

˂    «    40    41    42    43    44    45    46    47    48    49    50    »    ˃