İTM Etkinlik Haberleri

27 Kasım
2015
Yunus Emre Enstitüsü’nden İstanbul Tasarım Merkezi’ne Ziyaret

Balkanlarda ve Avrupada Türk Kültürünü ve sanatlarını tanıtmak üzere çalışmalarını devam ettiren Yunus Emre Enstitüsü’nden 60 kişilik bir grup 27 Kasım Cuma günü İstanbul Tasarım Merkezi’ni ziyaret etti. Enstitünün devam eden “Ustadan Çırağa” isimli projesi kapsamında 2 Aralık Çarşamba günü İstanbul Tasarım Merkezi’nde “Takı ve Aksesuar Tasarımı” workshop çalışması yapıldı. İstanbul Tasarım Merkezi’nden Cüneyt Can merkezin hizmet verdiği tarihi Buhara Özbekler Tekkesi ve merkez çalışmaları hakkında misafirlere bilgi verdi ardından bina gezilerek hatıra fotoğrafı çekildi.

24 Kasım
2015
Mimar ve Mühendisler Grubu'ndan İTM Ziyareti

Mimar ve Mühendisler Grubu Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ali Osman Öncel İstanbul Tasarım Merkezini ziyaret etti. Prof. Dr. Ali Osman Öncel İstanbul Tasarım Merkezi ile çok disiplinli periyodik etkinliklerin düzenlenmesi konusunda kurum müdürü Mehmet Hüsrev Şeref beyefendiyle verimli işbirliği yapılabilmesi ile ilgili istişarelerde bulundu.

31 Ekim
2015
Üsküdar Üniversitesi "Proje Döngüsü Eğitimi" Sertifika Töreni

İstanbul Tasarım Merkezi'nde 30 Ekim Cuma günü Üsküdar Üniversitesi "Proje Döngüsü Eğitimi" sertifika töreni yapıldı. Törene Üsküdar Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan ve Üniversite öğretim görevlileri ile sertifika almaya hak kazanan 16 öğrenci katıldı. Tören öncesi İstanbul Tasarım Merkezi’nden Cüneyt Can misafirlere Özbekler Tekkesi tarihi ve bugünü hakkında bilgiler verdi. Minyatür sanatçısı ve illüstratör Reza Hemmatirad “Tarihi Mekanlar ve Sanatlarımız” hakkında katılımcılara kısa bir konuşma yaptı. Program Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın konuşması ve ardından katılımcılara sertifikalarını takdim etmesi ile sona erdi.

24 Ekim
2015
Art of Seeing With Peter Sanders Fotoğraf Atölyesi

Dünyaca ünlü İngiliz fotoğraf sanatçısı Peter Sanders ABD, İngiltere, Hollanda, Almanya ve Endonezya gibi farklı ülkeden katılan 30 öğrencisiyle 19 – 23 Ekim tarihleri arasında İstanbul Tasarım Merkezi’nde “Art of Seeing” ismiyle workshop çalışması gerçekleştirdi. Sanders ve öğrencileri program kapsamında Şehit Sokullu Mehmet Paşa Camii, Sultanahmet Camii ve Süleymaniye Camilerine de teknik gezi düzenlediler.

22 Ekim
2015
İslam Sanatlarında Geometrik Süslemeler ve Analizleri Workshop Çalışması

İstanbul Tasarım Merkezi’nde 19 – 22 Ekim tarihleri arasında “İslam Sanatlarında Geometrik Süslemeler ve Analizleri Workshop Çalışması” düzenlendi. Programa farklı ülkelerden gelen 27 kişi katıldı. İslam sanatları üzerine ülkeleri İngiltere’de çalışmalarını sürdüren Adam Williams ve Richard Henry 4 gün süren workshopta katılımcılar ile Mimar Sinan eserlerinden olan Şehit Sokullu Mehmet Camii ve Süleymaniye Camilerine teknik inceleme gezeside düzenlediler.

˂    «                28    29    30    31    32    33    34    35    »    ˃