İTM Etkinlik Haberleri

14 Ocak
2018
Çocuklar İçin Resim Atölyesi`nin İlk Dönemi Tamamlandı

İstanbul Tasarım Merkezi’nde 12 hafta boyunca Pazar günleri devam eden Ressam Cemal Toy ile Çocuklar İçin Resim Atölyesi 2017 - 2018 eğitim ve öğretim yılı ilk dönem eğitimlerini tamamlandı. İstanbul Tasarım Merkezi olarak çocukları tasarım ve sanatla erken yaşta tanıştırmak ve farklı bakış açıları geliştirip estetik değerleri tanımayı ve seçmeyi öğrenmeleri için Ressam Cemal Toy önderliğinde Çocuklar için Resim Atölyesi düzenlemekteyiz. Çocukların beden, zihin ve ruh sağlığını olumlu yönde etkileyerek, özgüvenlerini ve sosyal becerilerini geliştirmelerine katkı sağlamak amacıyla çocuklara yönelik atölye çalışmalarına devam ediyoruz. 11 Şubat 2018 ‘de başlayacak olan II. dönem Ressam Cemal Toy ile Çocuklar İçin Resim Atölyesi’nde akrilik tuval çalışmalarının yanı sıra müze ve mimari eserlere gezi yapacağız. Pastel boya, kolaj, desen çalışmalarını sürdürerek kendi kültür değerlerimizle evrensel sanat eserlerini karşılaştırmalı olarak inceleyeceğiz.

07 Ocak
2018
Yazar Hatice Özdemir Tülün Resim Atölyesini Ziyaret Etti

İstanbul Tasarım Merkezi'nde Pazar günleri devam eden Ressam Cemal Toy ile Çocuklar için Resim Atölyesini yazar Hatice Özdemir Tülün ziyaret etti. Resim Atölyesini ziyaret eden TRT Çocuk Dergisi genel yayın yönetmeni ve Portakal Ağacı programının kurucusu yazar Hatice Özdemir Tülün çocuklarla sohbet edip "Ormanın en sıradan ağacı" masalını öğrencilerimize anlattı ve kitaplarını imzaladı. Daha sonra öğrencilerimiz bu masalı hayal güçlerini kullanarak resmettiler.

31 Aralık
2017
Yazar Mevlana İdris Zengin Resim Atölyemizi Ziyaret Etti

İstanbul Tasarım Merkezi'nde Pazar günleri devam eden Ressam Cemal Toy ile Çocuklar için Resim Atölyesi'ni yazar Mevlana İdris Zengin ziyaret etti. Çocukların yaptığı çalışmaları inceleyen Zengin, yapılan çalışmaları çok beğenip, çocukları takdir etti. Çocuk edebiyatı dalında birçok kitap kaleme alan Mevlana İdris Zengin, atölyemizde dağıtılan kitaplarını imzalayarak, çocuklarla bol bol sohbet etti.

25 Aralık
2017
2. Abdülhamid ve Sanat

İstanbul Tasarım Merkezi ile İBB Kültürel Etkinlikler Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği “2. Abdülhamid ve Sanat ” özel etkinliği 23 Aralık 2017 Cumartesi günü İstanbul Tasarım Merkezi’nde gerçekleşti. Kendisi de bir sanatkâr olan 2. Abdülhamid, güçlü bir sanat geleneğine sahip olan milletimizin kurduğu renk armonileri ve kompozisyonların hatırlanması ve onları gelişen zamanın içinden yeniden yorumlanması maksadıyla okullar açmış, sanat eserlerinin sergilenmesi için bizzat görevlendirdiği mimarlarla mekanlar vücuda getirmiştir. Başta siyasal olmak üzere farklı açılardan devamlı masaya yatırılan 2. Abdülhamid, sanat açısından müstakil olarak belki de ilk defa ele alınmaktadır. Prof. Dr. Erol KILIÇ : “2. Abdülhamid ve Sanat Kurumları”, Ahmet ANAPALI : “Dönemin Tarihsel Arka Planı, Saraydaki Hayat ve 2. Abdülhamid”, Reza HEMMATİRAD : “2. Abdülhamid ve Sanat İlişkisi” başlıklı sunumlarını yaptılar. İsmail Erdoğan’ın moderatörlüğünde 2. Abdülhamid ve sanat ilişkisinin anlatıldığı panele ilgililerin katılımı oldukça yoğundu. Program sonrası konuklar ve katılımcılar için düzenlenen kokteylin ardından üç saatlik etkinlik sona erdi.

15 Aralık
2017
Genç Ensar Ordu Şubesinden İTM`ye Ziyaret

Ensar Vakfı Ordu şubesinden Genç Ensar üyeleri ve yurt öğrencileri ile Genç Ensar Kız Komisyonu Sorumlusu Sümeyye Soyal İstanbul Tasarım Merkezi’ni ziyaret etti. Tarihi binamız Buhara Özbekler Tekkesi'ni gezen gençlere merkezimiz faaliyetleri hakkında bilgiler verildi. İTM tanıtım filmlerini izleyen gençler daha sonra yöresel lezzetlerimizden özbek pilavı ve samsa ikramı ile ziyaret son buldu.

˂    «    27    28    29    30    31    32    33    34    35    36    37    »    ˃