İTM Etkinlik Haberleri

21 Şubat
2018
Gençler Tarihini ve Kültürel Miraslarını Yerinde Keşfediyor

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı ve Ensar Vakfı ortaklığıyla yürütülen 'Evliya Çelebi Gençlik Medeniyet Seferleri' projesi kapsamında Avustralya'dan İstanbul'a gelen 30 öğrenci 21 Şubat 2018 Çarşamba sabahı Sultanahmet'te kılınan namaz sonrası İstanbul Tasarım Merkezi'ni ziyaret ettiler.

12 Şubat
2018
Geometrik Desenler Okulu Eğitime Başladı

İstanbul Tasarım Merkezi Prof. Dr. Miroslaw Majewski ile İslâm Sanatında Geometrik Desenler Okulu Kış Dönemi Temel Düzey Eğitim Programı 12 Şubat 2018 Pazartesi eğitimine başladı. Eğitimde ağırlıklı olarak İslami Geometrik desen tasarımında Orta Asya yöntemleri ele alınacaktır. Eğitim tamamen sıfırdan başlayıp orta seviye desen tasarım tekniklerine yönelecektir. Eğitimin büyük kısmı Topkapı, Mirza Akbar Khan ve Taşkent Parşömenlerinin desen analizlerine ve sonuçlarına odaklanacaktır. Eğitim sürecinde belirli desenlerden daha çok, teknikler ve yöntemler üzerinde yoğunlaşılacaktır. Bu yaklaşımın sonucu olarak: katılımcılar kendi tasarımlarını yapabileceklerdir.

11 Şubat
2018
İstanbul Tasarım Merkezi’nde Çocuklar için Resim Atölyesi Başladı

Ensar Vakfı kuruluşu olan İstanbul Tasarım Merkezi’nde Ressam Cemal Toy ile Çocuklar için Resim Atölyesi yeni dönem eğitimleri 11 Şubat 2018 Pazar günü başladı. İstanbul Tasarım Merkezi’nde çocukları tasarım ve sanatla erken yaşta tanıştırarak, farklı bakış açıları geliştirip estetik değerleri tanımayı ve seçmeyi öğrenmeleri için Ressam Cemal Toy önderliğinde Çocuklar için Resim Atölyesi düzenliyoruz. Çocukların beden, zihin ve ruh sağlığını olumlu yönde etkileyerek, özgüvenlerini ve sosyal becerilerini geliştirmelerine katkı sağlamak amacıyla çocuklara yönelik atölye çalışmalarına devam ediyoruz.

10 Şubat
2018
İlhami Atalay ile Resim Atölyesi Başladı

Ensar Vakfı kuruluşu olan İstanbul Tasarım Merkezi’nde Ressam İlhami Atalay ile Resim Atölyesi 10 Şubat 2018 Cumartesi günü 2 grup halinde başladı. İstanbul Tasarım Merkezi’nde Ressam İlhami Atalay yaptığı iç içe geçen ve birbirini kesen ama sınırlamayan, hem mekansal hem de zamansal açıdan sonsuzluk hissini veren yapıtlarıyla başardığı bu uygulamaları göstermek ve öğretmek isteyen İlhami Atalay uzun bir zaman sonra karşınızda.

09 Şubat
2018
Gençler Tarihini ve Kültürel Miraslarını Yerinde Keşfediyor

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı desteği ile Viyana İslam Federasyonu ve Ensar Vakfı ortaklığıyla yürütülen 'Medeniyet Okumaları' projesi kapsamında İstanbul'a gelen 30 öğrenci İstanbul Tasarım Merkezi'ni ziyaret etti. Evliya Çelebi Gençlik Köprüleri programı çerçevesinde, Viyana ve İstanbul'dan 30 gencin katılımıyla İstanbul, Bursa, Çanakkale ve Edirne güzergahında yapılacak tarihi ve kültürel gezi 2-11 şubat tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

˂    «    26    27    28    29    30    31    32    33    34    35    36    »    ˃