İTM Etkinlik Haberleri

02 Nisan
2016
Uluslararası Öğrenciler Akademisi İhtisas Programı Başladı!

TC. Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nın desteğiyle İstanbul Tasarım Merkezi’nde yapılacak olan “Uluslararası Öğrenciler Akademisi İhtisas Programı Atölyeleri” 2 Nisan Cumartesi günü İstanbul Tasarım Merkezi’nde düzenlenen tanışma ve oryantasyon programı ile başladı. Farklı ülkelerden katılan 80 yabancı öğrenci ve 20 Türk öğrencinin kabul edildiği İhtisas programı kapsamında “Sanat ve Medeniyet Atölyesi, Mimarlık Atölyesi, Düşünce Atölyesi, İslam Sanatında Geometrik Desenler Atölyesi” gerçekleştirilecek. Açılış programında, atölye eğitmenleri öğrencilere atölyeler hakkında bilgilendirme sunumları gerçekleştirdiler.

26 Mart
2016
Kısa Film Atölyesi Başladı!

İstanbul Tasarım Merkezi ve Beyoğlu Belediyesi işbirliğiyle yapılan Kısa Film Atölyesi 26 Mart Cumartesi günü Beyoğlu Belediyesi Gençlik Merkezi’ndeki ilk dersi ile eğitimlerine başladı. Cumartesi ve Pazar günleri toplamda 12 hafta devam edecek olan atölye programında teorik ve uygulama dersleri ile katılımcılar “bir film nasıl çekilir?” sorusuna tüm yöneyleriyle yanıt bulmuş olacaklar. Cumartesi günleri Beyoğlu Belediyesi Gençlik Merkezi’nde teorik eğitimleri yapılan atölyenin pratik ve uygulama eğitimleri ise Pazar günleri İstanbul Tasarım Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

12 Mart
2016
Ensar Burslusu Öğrencilere Ücretsiz Atölyeler

Değerler Eğitimi Merkezi ve İstanbul Tasarım Merkezi ortaklığı ile Ensar Vakfında eğitim gören ve yurtlarında barınan 44 burslu öğrenciye çeşitli branşlarda ücretsiz atölye programları düzenlendi. Bu kapsamda Sanat ve Medeniyet Atölyesi, Film Okumaları Atölyesi, Eskizle İslam Mimarisi Atölyesi, Fotoğraf Atölyesi ve Grafik Tasarım Atölyelerinde 44 öğrenci 19 Mart Cumartesi günü ilk derslerini yaptılar. Haziran ayına kadar devam edecek olan atölye programlarının eğitmenleri ise; Alparslan Bozkurt (Film Okumaları), Muhammed Musab (Fotoğraf) , Serap Ekizler Sönmez (Eskiz) ve Altan Güvenni (Grafik).

07 Mart
2016
Tasarım; Sonsuz Yolculuk

Takı ve Aksesuar Tasarımı ile ilgili sayısız çalışmaya imza atmış olan Ayşe Ünaydın, İstanbul Tasarım Merkezi’nde 29 Şubat Pazartesi günü “Tasarım; Sonsuz Yolculuk” başlığıyla bir seminer sunumu yaptı. Ünaydın, mesleğe başladığı günden bu güne kadar yaptığı çalışmalar hakkında bilgi vererek tasarımlarından örneklerin görselleri üzerinden katılımcılara sunum gerçekleştirdi.

09 Şubat
2016
Ensar Vakfı Manisa ve Diyarbakır Şubelerinden İTM’ye Ziyaret

Ensar Vakfı Manisa ve Diyarbakır Şubeleri başkan ve şube üyeleri ile İstanbul Tasarım Merkezi’ni ziyaret ettiler. İstanbul Tasarım Merkezi çalışmaları hakkında bilgi alan şube üyeleri, merkezin bulunduğu tarihi Buhara Özbekler Tekkesini de gezerek Cüneyt Can’dan bilgi aldılar.

˂    «        24    25    26    27    28    29    30    31    32    33    »    ˃