İTM Etkinlik Haberleri

27 Nisan
2018
Reza Hemmatirad ile Doğu Sanatında Estetik

Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) tarafından yürütülen “Kamu Görevlileri ve Akademisyenler Türkçe İletişim Programı” (KATİP) kapsamında Türkiye’ye gelen kursiyerler İstanbul Tasarım Merkezi’nde Reza Hemmatirad ile “Doğu Sanatında Estetik” konulu seminere katıldılar. Dünyanın farklı ülkelerinden gelen, diplomat, akademisyen, kamu görevlisi ve bürokrat olarak görev yapan katılımcılar 27 Nisan 2018 Cuma günü gerçekleşen programda İTM faaliyetleri hakkında bilgiler edinerek, tarihi binamız Buhara Özbekler Tekkesi’ni gezerek keyifli zaman geçirdiler.

25 Nisan
2018
FSM Vakıf Üniversitesi Kariyer ve Kültür Sanat Günlerine Katıldık

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesinin Haliç Yerleşkesinde 25 Nisan 2018 Çarşamba günü “Kültür Sanat ve Kariyer Etkinlikleri”nde İstanbul Tasarım Merkezi olarak katılım sağladık. Öğrencilerin mesleki anlamda gelişimlerine katkı sağlamak ve sektörü yakından tanımalarına destek olmak amacıyla düzenlenen etkinlikte İstanbul Tasarım Merkezi standımızı ziyaret eden öğrencilere eğitim programları ve faaliyetlerimiz hakkında bilgiler verildi.

14 Nisan
2018
Ahmet Öğreten ve Öğrencileri Suluboya Sergisi Açıldı

İstanbul Tasarım Merkezi Ahmet Öğreten ve Suluboya Atölyesi öğrencilerinin birlikte hazırladıkları Suluboya Sergisi 14 Nisan 2018 Cumartesi günü sanatseverlerle buluştu. Suluboya Atölyesi eğitmeni Ahmet Öğreten ve atölye öğrencilerin 51 eserin yer aldığı suluboya sergisi 14 - 22 Nisan 2018 tarihleri arasında Merkezimizde sanatseverlerin ziyaretine açık olacaktır. Eğitmenimiz Ahmet ÖĞRETEN ve öğrencileri Ayşe ŞEREF, Bahar YALÇIN, Büşra Tatar YÜCEL, Esra ATİLA, Feyza Nur ELÖNÜ, Gülay HAKTANIRLAR, İrem Berra MERİÇ, Kamile UÇAR, Kawthar AKRAA, Lütfiye Nur AĞIRDİL, Meral NURAL, Merve Nur GÜNDOĞDU, Merve ŞENTÜRK, Meryem ŞİŞMAN, Mina YAHYA, Nesrin YÜCEL, Nuray YÜKSEL, Rüveyda ÖZTÜRK, Saida TÜRKER ALTUNPAK, Seda ÇUBUKÇİ, Serpil YEŞİLKURT, Zehra Nur ÖNCEL, Zeynep KARABUDAK ERTEM.

14 Nisan
2018
Kültürler ve Medeniyetler Şehri İstanbul

İstanbul Tasarım Merkezi ile İBB Kültürel Etkinlikler Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlediği Nisan ayı özel etkinliği “Kültürler ve Medeniyetler Şehri İstanbul” 14 Nisan 2018 Cumartesi günü merkezimizde gerçekleşti. Moderatörlüğünü İsmail Erdoğan’ın yaptığı panelde M. Kamil Berse, Kamil Uğurlu ve Nazif Gürdoğan Kültürler ve Medeniyetler Şehri İstanbul’u anlattılar. Son buluntularla tarihi 12000 yıl öncesine giden İstanbul, bilindiği kadarıyla üç büyük medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Ev sahipliği yaptığı medeniyetler dışında farklı kültürlerin de izdüşümüne sahiptir bu şehir. Her medeniyet kendince isimlendirmiş, her kültür kendinden bir renk vermiştir İstanbul’a. Kültürlerin buluşmasına tanıklık ettiğimiz panel sonrası konuklar ve katılımcılar için düzenlenen kokteylin ardından üç saatlik etkinlik sona erdi.

04 Nisan
2018
YTB Yürütücülüğünde Kamu Görevlileri ve Akademisyenler Ebru Atölyemizde

Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) tarafından yürütülen “Kamu Görevlileri ve Akademisyenler Türkçe İletişim Programı” (KATİP) kapsamında Türkiye’ye gelen kursiyerler İstanbul Tasarım Merkezi’nde Ebru Atölyesine katıldılar. Dünyanın farklı ülkelerinden gelen, diplomat, akademisyen, kamu görevlisi ve bürokrat olarak görev yapan katılımcılar, ebru sanatımızın piri Hezârfen İbrahim Edhem Efendinin torunu Eda Özbekkangay ile Ebru sanatıyla tanışarak ilk kez kendi ebru desenlerini oluşturma fırsatı buldular. İstanbul Tasarım Merkezi’nde 04 Nisan 2018 Çarşamba günü gerçekleşen programda katılımcılar İTM tanıtım filmini izleyerek faaliyetlerimiz hakkında bilgiler verildi. Tarihi binamız Buhara Özbekler Tekkesi’ni gezerek keyifli bir zaman geçirdiler.

˂    «    24    25    26    27    28    29    30    31    32    33    34    »    ˃