İTM Etkinlik Haberleri

02 Mayıs
2018
İsmail Erdoğan ile Sanat ve Medeniyet Semineri

Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) tarafından yürütülen “Kamu Görevlileri ve Akademisyenler Türkçe İletişim Programı” (KATİP) kapsamında Türkiye’ye gelen kursiyerler İstanbul Tasarım Merkezi’nde İsmail Erdoğan ile “Sanat ve Medeniyet” konulu seminere katıldılar. Sanatın kökeninin ne olduğu sorusuyla başlayan seminerimiz, sanat ve din arasındaki ilişkiden sanatla medeniyet arasındaki organik bileşime doğru uzandı. Tarihteki büyük medeniyetlerin çağlar sonrasına kalmaları noktasında sanatın ne kadar önemli bir işlev yüklendiğine temas ettiğimiz seminerde sanatın tarih boyunca bir silah olarak kullanıldığına dikkat çekildi.

28 Nisan
2018
Bir Günlük Metal Kili Atölyesi

İstanbul Tasarım Merkezi ‘nde 28 Nisan 2018 Cumartesi günü Takı Atölyesi Yöneticisi Fatma Nur Bayraktar’ın uygulamalı ve bir günlük takı atölyesine yoğun katılımla gerçekleşti. Katılımcılar birkaç saat içinde metale dönüşen “teknolojik hamur” mucizesine tanık olup, metal kili ile emekleriyle ilk metal kili ile takılarını tasarladılar. Takı atölyesine yoğun ilgi gösteren katılımcılar metal kili atölyesinde bir günlük deneyimle keyifli bir gün geçirdiler.

27 Nisan
2018
Reza Hemmatirad ile Doğu Sanatında Estetik

Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) tarafından yürütülen “Kamu Görevlileri ve Akademisyenler Türkçe İletişim Programı” (KATİP) kapsamında Türkiye’ye gelen kursiyerler İstanbul Tasarım Merkezi’nde Reza Hemmatirad ile “Doğu Sanatında Estetik” konulu seminere katıldılar. Dünyanın farklı ülkelerinden gelen, diplomat, akademisyen, kamu görevlisi ve bürokrat olarak görev yapan katılımcılar 27 Nisan 2018 Cuma günü gerçekleşen programda İTM faaliyetleri hakkında bilgiler edinerek, tarihi binamız Buhara Özbekler Tekkesi’ni gezerek keyifli zaman geçirdiler.

25 Nisan
2018
FSM Vakıf Üniversitesi Kariyer ve Kültür Sanat Günlerine Katıldık

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesinin Haliç Yerleşkesinde 25 Nisan 2018 Çarşamba günü “Kültür Sanat ve Kariyer Etkinlikleri”nde İstanbul Tasarım Merkezi olarak katılım sağladık. Öğrencilerin mesleki anlamda gelişimlerine katkı sağlamak ve sektörü yakından tanımalarına destek olmak amacıyla düzenlenen etkinlikte İstanbul Tasarım Merkezi standımızı ziyaret eden öğrencilere eğitim programları ve faaliyetlerimiz hakkında bilgiler verildi.

14 Nisan
2018
Ahmet Öğreten ve Öğrencileri Suluboya Sergisi Açıldı

İstanbul Tasarım Merkezi Ahmet Öğreten ve Suluboya Atölyesi öğrencilerinin birlikte hazırladıkları Suluboya Sergisi 14 Nisan 2018 Cumartesi günü sanatseverlerle buluştu. Suluboya Atölyesi eğitmeni Ahmet Öğreten ve atölye öğrencilerin 51 eserin yer aldığı suluboya sergisi 14 - 22 Nisan 2018 tarihleri arasında Merkezimizde sanatseverlerin ziyaretine açık olacaktır. Eğitmenimiz Ahmet ÖĞRETEN ve öğrencileri Ayşe ŞEREF, Bahar YALÇIN, Büşra Tatar YÜCEL, Esra ATİLA, Feyza Nur ELÖNÜ, Gülay HAKTANIRLAR, İrem Berra MERİÇ, Kamile UÇAR, Kawthar AKRAA, Lütfiye Nur AĞIRDİL, Meral NURAL, Merve Nur GÜNDOĞDU, Merve ŞENTÜRK, Meryem ŞİŞMAN, Mina YAHYA, Nesrin YÜCEL, Nuray YÜKSEL, Rüveyda ÖZTÜRK, Saida TÜRKER ALTUNPAK, Seda ÇUBUKÇİ, Serpil YEŞİLKURT, Zehra Nur ÖNCEL, Zeynep KARABUDAK ERTEM.

˂    «    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    »    ˃