İTM Etkinlik Haberleri

03 Eylül
2019
Çocuklarla 5 Gün 5 Tasarım Atölyesi `Ebru Atölyesi`

İstanbul Tasarım Merkezi’nde 7 - 13 yaş arasındaki çocuklar için; Seramik, Ebru, Tezhip, Marifetli Eller ve Resim atölyelerinden oluşan 5 günlük sanat ve tasarım alanlarında beş ayrı atölye programının ikinci günü "Eda Özbekkangay ile Ebru Atölyesi" çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Ebru atölyemizde çocuklar renklerin dans mucizesine eşlik edip, ebru sanatının sırlarını, renkleri kullanmayı öğrenip, hem yaratıcılıklarını hem de hayal dünyalarındaki renkleri su yüzüne çıkararak kendi desenlerini oluşturdular.

02 Eylül
2019
İstanbul Tasarım Merkezi`nde `Çocuklarla 5 Gün 5 Tasarım Atölyesi` Başladı

İstanbul Tasarım Merkezi’nde 7 - 13 yaş arasındaki çocuklar için; Seramik, Ebru, Tezhip, Marifetli Eller ve Resim atölyelerinden oluşan 5 günlük sanat ve tasarım alanlarında beş ayrı atölye programının ilk günü "Özlem Özer Tuğal ile Seramik Atölyesi" çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Seramik Atölyesi’nde çocuklar plastik seramik çamuru ile tanıştı. Üç boyutlu tasarımlar yaparken, hayal gücünü ve kabiliyetlerini en üst düzeyde kullanma becerisini öğrenerek, objeler oluşturdular.

24 Ağustos
2019
YTB Genç Liderler Katılımcıları İstanbul Tasarım Merkezi`nde

8 farklı ülkeden 60 gencimizin katılımıyla gerçekleştirilen YTB Genç Liderler programı katılımcıları 24 Ağustos 2019 Cumartesi günü İstanbul Tasarım Merkezi'ni ziyaret ederek İsmail Erdoğan ile söyleşi ve tarihi yarım ada gezisine katıldılar.

18 Ağustos
2019
Akşam Grubu Türk Sanat Müziği Dinletisi

İstanbul Tasarım Merkezi ‘nde 18 Ağustos 2019 Pazar günü Akşam Grubu müzisyenlerince Türk sanat müziği dinleti gerçekleştirildi. Kanuni’ de Nurdan Yenigün ve Zeynep Betül Akyıldız’ın seslendirdiği Türk Sanat Müziği'nin en sevilen şarkıları arasında bir yolculuğa çıkan dinleyiciler keyifli bir zaman geçirdiler.

14 Temmuz
2019
Çocuklarla Resim, Çizim ve Renkli Düşünceler Atölyesi

İstanbul Tasarım Merkezi’nde 15 Haziran 2019 tarihinde başlayan Çocuklarla Resim, Çizim ve Renkli Düşünceler Atölyesi eğitimleri 14 Temmuz 2019 Pazar günü tamamlandı. Çocuklar Renkli Düşünceler Atölyesi’nde piyano eşliğinde masallar dinleyip, masal da geçen kavramlar ve değerler hakkında konuşup tartıştılar. Sonrasında tartışılan konuyu kendi hayal güçleri ile resmettiler. Renkli Düşünceler Atölyesi’nde atölyede diyalog yöntemi temel alınarak çocukların düşünme becerilerinin geliştirerek, ezberci zihniyetten kurtulup eleştirel düşünce alışkanlıklarını geliştirmek, sorgulamayı, tartışmayı öğrenip böylece akıl yürütme, bağıntı kurma, soyutlama becerilerini geliştirmek, iletişim becerilerinin gelişmesi, başkalarını dinleme ve kendilerini ifade etmelerine yardımcı olarak, resim aracılığı ile çocukların hayal dünyalarını ve düşünce şekillerini keşfetmek amaçlanmıştır. Çocuklarla Resim ve Çizgi atölyesinde temel resim tekniklerini, renklerin kullanımını, tonlama çalışmalarını öğrenmelerini ve eğlenmelerini amaçlayarak, aynı zamanda bu atölyede kendilerini ifade edebilme becerileri kazanabilecekleri, yaratıcılıklarını ve farklı bakış açıları geliştirebilecekleri, özgüvenlerini ve sosyal becerilerini geliştirebilecekleri resim çalışmalarına yer verilmiştir. Atölyemizde çocuklar hayal gücünü ve gözlem yeteneklerini geliştirerek kendilerini keşfetmelerini ve sanat sevgisini kazanmaları sağlanmıştır.

˂    «    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    »    ˃