İTM Etkinlik Haberleri

15 Aralık
2018
Ebru Sanatı Minik Ellerle Buluştu

İstanbul Tasarım Merkezi’nde 8-14 yaş arasındaki çocuklar için düzenlenen “Eda Özbekkangay ile Çocuklarla 1 Günlük Ebru Atölyesi” 15 Aralık 2018 Cumartesi günü 13.00 – 15.00 saatleri arasında gerçekleştirildi. Ebru atölyemizde çocuklar renklerin dans mucizesine eşlik edip, ebru sanatının sırlarını, renkleri kullanmayı öğrenip, hem yaratıcılıklarını hem de hayal dünyalarındaki renkleri su yüzüne çıkararak kendi desenlerini oluşturdular.

10 Aralık
2018
Canlandırma Film ve Oyun Tasarımı Atölyesi Açılış Töreni Gerçekleşti

Ensar Vakfı kuruluşu olan İstanbul Tasarım Merkezi’nde 10 Aralık 2018 Pazartesi günü İstanbul Kalkınma Ajansı’nın mali desteği ve Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi işbirliği ile hayata geçirilen “Canlandırma Film ve Oyun Tasarımı Atölyesi” açılış töreni gerçekleştirildi. Açılış törenine Ensar Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı İsmail Cenk Dilberoğlu, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Genel Sekreteri Alim Türkyılmaz, İstanbul Kalkınma Ajansı Uzmanı Mehmet Hasan Bulut ile proje kapsamında ders verecek olan eğitmenler, öğrenciler ve Ensar Vakfı çalışanları katıldı. Açılış töreninde İstanbul Tasarım Merkezi’nin geçtiğimiz yıl yapmış olduğu faaliyetleri anlatan bir video gösterimi yapıldı. Eğitmenler Altan Güvenni, Reza Hemmatirad, Latif Tekin ve Yunus Yılmaz verecekleri dersler hakkında dinleyicilere kısa bir bilgilendirici konuşma yaptılar. Açılış programı sonunda kokteyl yapıldı ve öğrencilerin kayıt işlemleri gerçekleştirildi. Dersler 16 Aralık Pazar günü İstanbul Tasarım Merkezi’nde başlayacak.

02 Aralık
2018
Çocuk Ressamlar Milli Saraylar Resim Müzesinde

İstanbul Tasarım Merkezi Ressam Cemal Toy ile Çocuklar için Resim Atölyesi 02 Aralık 2018 Pazar günü dersi Milli Saraylar Resim Müzesinde gerçekleştirildi. Ressam Cemal Toy ile Çocuklar için Resim Atölyesi Beşiktaş’ta bulunan Cumhurbaşkanlığı Milli Saraylar Resim Müzesinde ailelerle birlikte teknik bir gezi olarak yapıldı. Çocuklar Sultan Abdülmecid salonu, İvan Konstantinoviç Ayvazovski Salonu, Saray Ressamları, Oryantalist Ressamlar, Yaver Ressamlar, Türk Ressamları, Portreler ve Tarihi konulu kompozisyonların bulunduğu odaları, salonları gezerek çok sayıda yerli ve yapancı ressamın eserlerini incelediler. Ünlü ressamların ve sarayların en seçkin tabloların yer aldığı müzede, müze türleri ve müzelerin kültürel mirasa katkılarının önemi anlatıldı. Müzede öğrenciler seçtiği bir eserin karşısına geçerek eskiz defterlerine çizdiler. Öğrencilerimizin müze gezisi ile hedeflenen birçok kazanım elde ederek aileleriyle birlikte çok mutlu bir şekilde müzeden ayrıldılar.

13 Kasım
2018
İTM Film Okulu Başladı

İstanbul Tasarım Merkezi’nde 13 Kasım 2018 Salı günü Enver Gülşen ile Film Okulu programı başladı. Bu program ülkemizin ihtiyaç duyduğu, entelektüel temeli sağlam, Batı, Doğu ve İslam sanatları ve edebiyatlarına aşina, dünya film tarihi ve film akımları üzerine tefekkür etmeyi becerebilecek, Gelenek ile film sanatı arasında ilişki kurabilecek insan yetiştirmeyi amaçlıyor.

10 Kasım
2018
Çocuklarla 1 Günlük Ebru Atölyesi Düzenlendi

İstanbul Tasarım Merkezi’nde 8-14 yaş arasındaki çocuklar için düzenlenen “Eda Özbekkangay ile Çocuklarla 1 Günlük Ebru Atölyesi” 10 Kasım 2018 Cumartesi günü 13.00 – 15.00 saatleri arasında gerçekleştirildi. Ebru atölyemizde çocuklar renklerin dans mucizesine eşlik edip, ebru sanatının sırlarını, renkleri kullanmayı öğrenip, hem yaratıcılıklarını hem de hayal dünyalarındaki renkleri su yüzüne çıkararak kendi desenlerini oluşturdular.

˂    «    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    »    ˃