İTM Etkinlik Haberleri

14 Ekim
2018
Çocuklar İçin Resim Atölyesi Başladı

Ensar Vakfı kuruluşu olan İstanbul Tasarım Merkezi’nde Ressam Cemal Toy ile Çocuklar için Resim Atölyesi yeni dönem eğitimleri 14 Ekim 2018 Pazar günü başladı. İstanbul Tasarım Merkezi’nde çocukları tasarım ve sanatla erken yaşta tanıştırarak, farklı bakış açıları geliştirip estetik değerleri tanımayı ve seçmeyi öğrenmeleri için Ressam Cemal Toy önderliğinde Çocuklar için Resim Atölyesi düzenliyoruz. Çocukların beden, zihin ve ruh sağlığını olumlu yönde etkileyerek, özgüvenlerini ve sosyal becerilerini geliştirmelerine katkı sağlamak amacıyla çocuklara yönelik atölye çalışmalarına devam ediyoruz.

12 Ekim
2018
İslam Sanatında Geometrik Desenler Okulu Tamamlandı

İstanbul Tasarım Merkezi Prof. Dr. Miroslaw Majewski ile İslâm Sanatında Geometrik Desenler Okulu Kış Dönemi Temel Düzey Eğitim Programı 01-05 Ekim 2018 tarihlerinde, Orta Düzey Eğitim Programı ise 08-12 Ekim 2018 Tarihleri arasında merkezimizde gerçekleşti. Program içeriği şimdiye kadar Türkiye ve Batı'da yayınlanmamış ve sunulmamıştır. Bunun sadece küçük parçaları yalnızca Polonya'da ''Öğretmenler İçin Matematik'' dergisinde 2016/2017 yılları arasındaki bir dizi makalede yayınlanmıştır. Program sonunda katılımcılara sertifikaları takdim edildi. Dönem sonunda yapılan çalışmalar sergilendi.

01 Ekim
2018
İslam Sanatında Geometrik Desenler Okulu Başladı

İslam Sanatında Geometrik Desenler Okulu Başladı İstanbul Tasarım Merkezi Prof. Dr. Miroslaw Majewski ile İslâm Sanatında Geometrik Desenler Okulu Güz Dönemi Temel Düzey Eğitim Programı 01 Ekim 2018 Pazartesi günü eğitimine başladı. Eğitimde ağırlıklı olarak İslami Geometrik desen tasarımında Orta Asya yöntemleri ele alınacaktır. Eğitim tamamen sıfırdan başlayıp orta seviye desen tasarım tekniklerine yönelecektir. Eğitimin büyük kısmı Topkapı, Mirza Akbar Khan ve Taşkent Parşömenlerinin desen analizlerine ve sonuçlarına odaklanacaktır. Eğitim sürecinde belirli desenlerden daha çok, teknikler ve yöntemler üzerinde yoğunlaşılacaktır. Bu yaklaşımın sonucu olarak: katılımcılar kendi tasarımlarını yapabileceklerdir.

29 Eylül
2018
Ensar Vakfı Hanımlar Komisyonu Toplantısı İTM`de Gerçekleşti

Ensar Vakfı Hanımlar Komisyonu yeni dönem aylık istişare toplantısını 29 Eylül 2018 Cumartesi günü İstanbul Tasarım Merkezi’nde kahvaltı programı ile gerçekleştirdi. İstanbul avrupa yakası şubeleri hanımlar komisyonu başkanları kahvaltı programında bir araya gelerek projeler ve faaliyetler ile ilgili istişare yaptılar. Hanımlar komisyonu bünyesine dahil etmek istenilen "Akıl ve Zeka Oyunları Atölyesi" nin tanıtımını yapmak üzere eğitmen Banu Korkmaz hanım bilgiler aldılar.

28 Eylül
2018
4.Uluslararası İslam Sanatında Geometrik Desenler Çalıştayı 5. Günü

4. Uluslararası İslam Sanatında Geometrik Desenler Çalıştayı’nın beşinci günü 28 Eylül 2018 Cuma sabah oturumunda “Neslihan Koçak ” ile “Türk ahşap kalem-işi sanatından geometrik desenler” uygulama dersi yapıldı. Çalıştayın öğlenden sonraki bölümünde “Prof Miroslaw Majewski ” ile “Ongenli desen çalışmaları için gereh temelleri” uygulama dersi, “Yasemin Demir ile Tezhip sanatı ile geometrik desen tasarımı” uygulama dersi, “Ayşe Yılmaz ile İslam sanatında geometrik desenler ile yüzey tasarımı” uygulama dersi ile atölye programları başarıyla tamamlandı.

˂    «    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    »    ˃