İTM Etkinlik Haberleri

24 Eylül
2018
4.Uluslararası İslam Sanatında Geometrik Desenler Çalıştayı Başladı

Ensar Vakfı kuruluşu olan İstanbul Tasarım Merkezi, içinde birçok disiplini barındıran İslâmi geometrik desenleri uluslararası ve profesyonel düzeyde ele alabilmek, konunun alanının uzmanları tarafından incelenmesini ve gündeme gelmesini sağlamak amacıyla, “Uluslararası İslâm Sanatında Geometrik Desenler Çalıştayı” düzenlemektedir. Haliç Kongre Merkezi'nde 24 Eylül 2018 Pazartesi günü 4. Uluslararası İslam Sanatında Geometrik Desenler Çalıştayı Ensar Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Dr. Ayşe Taşkent’in açılış konuşmaları ile başladı. Prof. Dr. Selçuk Mülayim " Hendese " , Prof. Miroslaw Majewski "Geometrik desenler neden geometrik olarak adlandırılır?", Asiye Kafalıer Dönmez "Geometrik desenler ve tezhip sanatı", Ameet Hindocha "Üçgen ve diktörgen şebekelere dayalı desenlere giriş",Hamidreza Kazempour & Moones Rahmandoust - "Arabesk desenler" başlıklı sunumlarını gerçekleştirdiler. Haliç Kongre Merkezi'nde yoğun bir katılımla açılışı yapılan 4. Uluslararası İslam Sanatında Geometrik Desenler Çalıştayı 25-28 Eylül 2018 tarihleri arasında İstanbul Tasarım Merkezi'nde atölye programlarıyla devam edecek. Çalıştayın son günü 29 Eylül 2018 Cumartesi Bursa’ya teknik bir gezi düzenlenecek.

14 Eylül
2018
Çocuklarla 5 Gün 5 Tasarım Atölyesi `Resim Atölyesi`

İstanbul Tasarım Merkezi’nde 8-14 yaş arasındaki çocuklar için; "Seramik, Ebru, Desen Tasarım, Kısa Film ve Resim" atölyelerinden oluşan 5 günlük sanat ve tasarım alanlarında beş ayrı atölye çalışmasının son günü " Cemal Toy ile Resim Atölyesi" çalışmalarımızı gerçekleştirdik. İstanbul Tasarım Merkezi olarak öğrencilerimizin küçük yaşlarda sanatla, renklerle, tuvalle buluşmalarını önemsiyoruz. "Çocuklarla 5 Gün 5 Tasarım Atölyesi" çerçevesinde çocuklarla tuval üzerine hayal güçleriyle duygu ve düşüncelerini yansıtan çalışmalar yapıldı. Genç sanatseverler yeteneklerini sergiledikleri "Çocuklarla 5 Gün 5 Tasarım Atölyesi" sanatla dolu renkli bir günler yaşadılar.

13 Eylül
2018
Çocuklarla 5 Gün 5 Tasarım Atölyesi `Desen Tasarım Atölyesi`

İstanbul Tasarım Merkezi’nde 8-14 yaş arasındaki çocuklar için; "Seramik, Ebru, Desen Tasarım, Kısa Film ve Resim" atölyelerinden oluşan 5 günlük sanat ve tasarım alanlarında beş ayrı atölye çalışmasının dördüncü günü " Ümmügülsüm Sevim ile Desen Tasarım Atölyesi" çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Desen Tasarım Atölyesi’nde helezon çizimi ile birlikte birbirinden güzel motifler çizildi. Daha sonra çocuklar beraberce bu motifleri ana kâğıtlara aktarıp tezhipte olduğu gibi gölgeli olarak boyamalar yaptılar. Çocuklar renk ve çizim tekniğiyle tezhip sanatını tanımış oldular.

12 Eylül
2018
Çocuklarla 5 Gün 5 Tasarım Atölyesi `Kısa Film Atölyesi`

İstanbul Tasarım Merkezi’nde 8-14 yaş arasındaki çocuklar için; "Seramik, Ebru, Desen Tasarım, Kısa Film ve Resim" atölyelerinden oluşan 5 günlük sanat ve tasarım alanlarında beş ayrı atölye çalışmasının üçüncü günü " Hasan Aktaş ile Kısa Film Atölyesi" çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Kısa Film Atölyemizde “kısa film nasıl çekilir?” sorusundan yola çıkarak, çocuklarla beraber bir senaryo oluşturuldu, roller verildi, uygulamalı bir kısa filmin çekimleri yapıldı.

11 Eylül
2018
Çocuklarla 5 Gün 5 Tasarım Atölyesi `Ebru Atölyesi`

İstanbul Tasarım Merkezi’nde 8-14 yaş arasındaki çocuklar için; "Seramik, Ebru, Desen Tasarım, Kısa Film ve Resim" atölyelerinden oluşan 5 günlük sanat ve tasarım alanlarında beş ayrı atölye çalışmasının ikinci günü " Eda Özbekkangay ile Ebru Atölyesi" " çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Ebru atölyemizde çocuklar renklerin dans mucizesine eşlik edip, ebru sanatının sırlarını, renkleri kullanmayı öğrenip, hem yaratıcılıklarını hem de hayal dünyalarındaki renkleri su yüzüne çıkararak kendi desenlerini oluşturdular.

˂    «    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    »    ˃