İTM Etkinlik Haberleri

18 Aralık
2016
Uluslararası Öğrenciler Akademisi Kapanış Programı

Uluslararası Öğrenciler Akademisi İstanbul Tasarım Merkezi İhtisas Programı Kapanış ve Sertifika töreni 18.12.2016 cumartesi günü Merkezimizde gerçekleşti. Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı’nın desteğiyle düzenlenen programda dünyanın farklı coğrafyalarından yaklaşık 80 öğrenci eğitim gördü. Toplamda sekiz aydan bahar ve güz dönemleri halinde gerçekleşen projede birbirinden farklı dört atölye gerçekleşti. Mimarlık Atölyesi, Sanat ve Medeniyet Atölyesi, Geometrik Desenler Atölyesi ve Düşünce Atölyesi gibi farklı disiplinlerde verilen atölyelerde farklı ülkelerden gelen öğrenciler birbirlerini tanıma ve ortak çalışmalar yapma imkanı buldular. Kapanış ve Sertifika Programı, Proje Sorumlusu Taki Kurtoğlu’nun genel bir değerlendirme konuşmasıyla başladı. Proje dönemi ile ilgili yapılan konuşmanın Atölye yöneticileri ve öğrencilere teşekkür eden Kurtoğlu’nun ardından Hocalarımız Yrd. Doç. Dr. Onur Şimşek, İsmail Erdoğan ve Serap Ekizler Sönmez yöneticisi oldukları atölyelerinin proje dönemi değerlendirmelerini bizlerle paylaştılar. Konuşmalarının ardından hocalarımız için özel olarak hazırladığımız plaket ve teşekkür belgelerini kendilerine takdim ettik. Takdimin ardından Proje Sorumlusu Kurtoğlu öğrencilere sertifikalarını verdi. Sertifikaların dağıtımının tamamlanmasının ardından öğrencilerimiz için hazırladığımız kalem setleri hocalarımız tarafından öğrencilere tek tek dağıtıldı. Kokteyl eşliğinde gerçekleşen program öğrencilerin de görüşlerini bildirmelerinin ardından toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

10 Aralık
2016
Ensar Vakfı Hanımlar Komisyonu Çanakkale/Lapseki Şubesinden İTM Ziyareti

Ensar Vakfı Hanımlar Komisyonu 10.12.2016 tarihinde Koordinatör Ceyda Gezer eşliğinde Çanakkale/Lapseki Şubesi Hanımları ile birlikte tanıtım ve bilgilendirme gezileri kapsamında İstanbul Tasarım Merkezi’ni ziyaret ettiler. Tarihi binamızın tanıtımı ve faaliyetlerimizin kısa bir sunumunu gerçekleştirdik. İkram ve çay eşliğinde yapılan sohbet ile Hanımlar Komisyonu ziyareti sona erdi.

26 Kasım
2016
Sinemada Yerli Dil Arayışı ve Ahmet Uluçay

İstanbul Tasarım Merkezi ile İBB Kültürel Etkinlikler Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlediği “Sinemada Yerli Dil Arayışı ve Ahmet Uluçay” başlıklı söyleşi programı 26 Kasım Cumartesi günü merkezimizde gerçekleşti. İsmail Erdoğan’ın moderatörlüğünü yaptığı söyleşide Yönetmen İsmail Güneş, Yazar Evren Gülşen ve Şair Güven Adıgüzel bizlerle birlikteydi. Üç saat süren söyleşi programına yoğun katılım oldu. Program sonrası düzenlenen kokteyl ile etkinlik tamamlanmış oldu.

31 Ekim
2016
Uluslararası Öğrenciler Akademisi Güz Dönemi Eğitimleri Başladı

Ensar Vakfı kuruluşu olan İstanbul Tasarım Merkezi ile Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı’nın gerçekleştirdiği ‘Uluslararası Öğrenciler Akademisi Özel İhtisas Programı’ güz dönemi derslerine başladı. Üç atölye ile devam edilen programda yabancı öğrencilerle birlikte Türk öğrenciler de misafir olarak kabul edilmekte. Güz döneminde Yrd. Doç. Dr. Onur Şimşek Mimarlık Atölyesini, İst. İl Milli Eğt. Müd. Sanat Akademisi Müdürü İsmail Erdoğan Sanat ve Medeniyet Atölyesini ve Proje Uzmanı Abdullah Serenli Düşünce Atölyesini yürütecekler. Bu bağlamda İstanbul Tasarım Merkezimizin sosyal medya hesaplarını takip ederek ve kurumla iletişime geçerek bilgi sahibi olabilirsiniz.

15 Ekim
2016
`Özgün Hat Sergisi` Açılışı Sanatseverlerin Katılımıyla Gerçekleşti

Ensar Vakfı kuruluşu olan İstanbul Tasarım Merkezi’nde Gülnihal Gül Mamat ve Talebelerinin birlikte hazırladıkları "Özgün Hat Sergisi" açılışı sanatseverlerin katılımıyla gerçekleşti. Ensar Vakfı Genel Müdürü Hüseyin Kader’in yaptığı açılış konuşmasının ardından sergi sanatseverlerin ziyaretine açıldı. Sergide hocamız Gülnihal Gül Mamat ve on öğrencisinin kırk eseri bulunuyor. Sergi 15 Ekim – 23 Ekim 2016 tarihleri arasında Merkezimizde ilgililerin ziyaretine açık olacaktır.

˂    «    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    »    ˃