İTM Etkinlik Haberleri

01 Ekim
2018
İslam Sanatında Geometrik Desenler Okulu Başladı

İslam Sanatında Geometrik Desenler Okulu Başladı İstanbul Tasarım Merkezi Prof. Dr. Miroslaw Majewski ile İslâm Sanatında Geometrik Desenler Okulu Güz Dönemi Temel Düzey Eğitim Programı 01 Ekim 2018 Pazartesi günü eğitimine başladı. Eğitimde ağırlıklı olarak İslami Geometrik desen tasarımında Orta Asya yöntemleri ele alınacaktır. Eğitim tamamen sıfırdan başlayıp orta seviye desen tasarım tekniklerine yönelecektir. Eğitimin büyük kısmı Topkapı, Mirza Akbar Khan ve Taşkent Parşömenlerinin desen analizlerine ve sonuçlarına odaklanacaktır. Eğitim sürecinde belirli desenlerden daha çok, teknikler ve yöntemler üzerinde yoğunlaşılacaktır. Bu yaklaşımın sonucu olarak: katılımcılar kendi tasarımlarını yapabileceklerdir.

29 Eylül
2018
Ensar Vakfı Hanımlar Komisyonu Toplantısı İTM`de Gerçekleşti

Ensar Vakfı Hanımlar Komisyonu yeni dönem aylık istişare toplantısını 29 Eylül 2018 Cumartesi günü İstanbul Tasarım Merkezi’nde kahvaltı programı ile gerçekleştirdi. İstanbul avrupa yakası şubeleri hanımlar komisyonu başkanları kahvaltı programında bir araya gelerek projeler ve faaliyetler ile ilgili istişare yaptılar. Hanımlar komisyonu bünyesine dahil etmek istenilen "Akıl ve Zeka Oyunları Atölyesi" nin tanıtımını yapmak üzere eğitmen Banu Korkmaz hanım bilgiler aldılar.

28 Eylül
2018
4.Uluslararası İslam Sanatında Geometrik Desenler Çalıştayı 5. Günü

4. Uluslararası İslam Sanatında Geometrik Desenler Çalıştayı’nın beşinci günü 28 Eylül 2018 Cuma sabah oturumunda “Neslihan Koçak ” ile “Türk ahşap kalem-işi sanatından geometrik desenler” uygulama dersi yapıldı. Çalıştayın öğlenden sonraki bölümünde “Prof Miroslaw Majewski ” ile “Ongenli desen çalışmaları için gereh temelleri” uygulama dersi, “Yasemin Demir ile Tezhip sanatı ile geometrik desen tasarımı” uygulama dersi, “Ayşe Yılmaz ile İslam sanatında geometrik desenler ile yüzey tasarımı” uygulama dersi ile atölye programları başarıyla tamamlandı.

27 Eylül
2018
4.Uluslararası İslam Sanatında Geometrik Desenler Çalıştayı 4. Günü

4. Uluslararası İslam Sanatında Geometrik Desenler Çalıştayı’nın dördüncü günü 27 Eylül 2018 Perşembe sabah oturumunda “Dr. Shahboz Mustafoev” ile “Orta Asya’da 15. Yüzyıldan Kalma Tarihi Yapılarda Süs Desenlerinin Restorasyon Yöntemleri” uygulama dersi gerçekleştirdi. Çalıştayı’nın dördüncü günü öğlenden sonraki oturumunda Eric Gjerde ve Rüya Aydınoğlu ile “İslam sanatında 3 boyutlu geometrik desenleri oluşturmak için kâğıt mühendisliği tekniklerinin kullanılması” uygulama dersi gerçekleştirildi.

26 Eylül
2018
4.Uluslararası İslam Sanatında Geometrik Desenler Çalıştayı 3. Günü

4. Uluslararası İslam Sanatında Geometrik Desenler Çalıştayı’nın üçüncü günü 26 Eylül 2018 Çarşamba sabah oturumunda Leyla Betül Küçük ve Nilgün Tanyaş birlikte hazırladıkları “Çini Tasarımı ve Uygulanması” başlıklı atölye çalışması gerçekleştirildi. Çalıştayı’nın üçüncü günü öğlenden sonraki oturumunda “Dr. Hamidreza Kazempour & Dr. Moones Rahmandoust” ile “Arabesk Desenleri: Giriş ve Çizim Teknikleri” uygulama dersi gerçekleştirildi.

˂    «    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    »    ˃