İTM Etkinlik Haberleri

03 Kasım
2018
Art of Seeing With Peter Sanders Fotoğraf Atölyesi

Dünyaca ünlü İngiliz fotoğraf sanatçısı Peter Sanders farklı ülkelerden katılan 20 öğrencisiyle 31 Ekim – 02 Kasım 2018 tarihleri arasında İTM’de workshop çalışmaları gerçekleştirdiler. Sanders ve öğrencileri program kapsamında Şehit Sokullu Mehmet Paşa Cami, Sultanahmet Cami ve Süleymaniye Camilerine de teknik gezi düzenlediler.

01 Kasım
2018
Karakter Animasyon Eğitimi Mülakatları Başladı

İstanbul Kalkınma Ajansı’nın mali desteğiyle hayata geçecek olan Karakter Animasyon Eğitimi mülakatları başladı. Adayların yoğun ilgi gösterdiği Animasyon Okulu eğitimine başvurular 16 Kasım’a kadar devam edecek. Mülakatlar sonucu Animasyon Okulu eğitimine katılmaya hak kazanan adaylar daha sonra web sitemizde duyurulacaktır.

27 Ekim
2018
`Fatma Rikkat Kunt` Anma Programı

İstanbul Tasarım Merkezi ile İBB Kültürel Etkinlikler Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlediği Ekim ayı özel etkinliği “Fatma Rikkat Kunt” Anma Programı 27 Ekim 2018 Cumartesi günü merkezimizde gerçekleştirildi. Kadim bir medeniyetin kaybolmaya yüz tutmuş hazinelerine nefes üflemiş, inci gibi işlediği çiçekler ve namütenahi kompozisyonlar tezhib sanatına hayat sunarken sonraki nesillere de ümit vermiştir. Prof. Uğur Derman ve Prof. Dr. F.Çiçek Derman ile bu güzide insanı ve onun inceliklerle dolu serüvenini andığımız program yoğun bir katılım eşliğinde gerçekleştirildi. Moderatörlüğünü İsmail Erdoğan’ın yaptığı program boyunca Rikkat Kunt Hocanın eserleri de sergilendi.

14 Ekim
2018
Çocuklar İçin Resim Atölyesi Başladı

Ensar Vakfı kuruluşu olan İstanbul Tasarım Merkezi’nde Ressam Cemal Toy ile Çocuklar için Resim Atölyesi yeni dönem eğitimleri 14 Ekim 2018 Pazar günü başladı. İstanbul Tasarım Merkezi’nde çocukları tasarım ve sanatla erken yaşta tanıştırarak, farklı bakış açıları geliştirip estetik değerleri tanımayı ve seçmeyi öğrenmeleri için Ressam Cemal Toy önderliğinde Çocuklar için Resim Atölyesi düzenliyoruz. Çocukların beden, zihin ve ruh sağlığını olumlu yönde etkileyerek, özgüvenlerini ve sosyal becerilerini geliştirmelerine katkı sağlamak amacıyla çocuklara yönelik atölye çalışmalarına devam ediyoruz.

12 Ekim
2018
İslam Sanatında Geometrik Desenler Okulu Tamamlandı

İstanbul Tasarım Merkezi Prof. Dr. Miroslaw Majewski ile İslâm Sanatında Geometrik Desenler Okulu Kış Dönemi Temel Düzey Eğitim Programı 01-05 Ekim 2018 tarihlerinde, Orta Düzey Eğitim Programı ise 08-12 Ekim 2018 Tarihleri arasında merkezimizde gerçekleşti. Program içeriği şimdiye kadar Türkiye ve Batı'da yayınlanmamış ve sunulmamıştır. Bunun sadece küçük parçaları yalnızca Polonya'da ''Öğretmenler İçin Matematik'' dergisinde 2016/2017 yılları arasındaki bir dizi makalede yayınlanmıştır. Program sonunda katılımcılara sertifikaları takdim edildi. Dönem sonunda yapılan çalışmalar sergilendi.

˂    «    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    »    ˃