İTM Etkinlik Haberleri

15 Haziran
2019
Bir Günlük Ebru Atölyesi

İstanbul Tasarım Merkezi’nde 8-14 yaş arasındaki çocuklar için ve yetişkinler için her ay düzenlenen Bir Günlük Ebru Atölyeleri 15 Haziran 2019 Cumartesi günü gerçekleştirildi. Tarihi binamız Buhara Özbekler Tekkesi’nde Eda Özbekkangay eğitmenliğinde Ebru Sanatıyla tanışan katılımcılar, ebru teknesindeki renklerin dans mucizesine eşlik edip, ebru sanatının sırlarını, renkleri kullanmayı öğrenip, hem yaratıcılıklarını hem de hayal dünyalarındaki renkleri su yüzüne çıkararak kendi desenlerini oluşturdular. Ayrıca Eda Özbekkangay ile Ebru Atölyemiz Perşembe günleri saat 14.00 ile 17.00 arasında yeni öğrenci katılımına açık olarak sürekli devam ediyor.

12 Haziran
2019
Jose Luis Fettolini ile Mücevher Tasarımında Kreatif Yönetim

İstanbul Tasarım Merkezi'nde “Jose Luis Fettolini ile Mücevher Tasarımında Kreatif Yönetim” konulu seminer/ workshop, 12 Haziran 2019 Çarşamba 10.00 - 17.00 saatleri arasında gerçekleştirildi. Pek çok ünlü takı sanatçısı ve tasarımcının katıldığı etkinlikte Fettolini’nin dünya genelinden çokça örnekler vererek yaptığı sunum ile başladı. Genel anlamda marka olma sürecinin anlatıldığı ilk bölümün ardından, İspanyol asıllı bir takı markasının analizi yapıldı. Bu takıları satın alan kişilerin; Giyim zevkleri nasıldır? Hangi arabayı tercih ederler? Ne tür müzik dinlerler? Tatil tercihleri nasil olur? ... gibi pek çok sorunun cevabı arandı. Etkinlikte 12 sorudan oluşan anket sorularını her katılımcı kendi markası adına cevapladı ve tek tek sunum yapıldı. Faydalı olduğu kadar eğlenceli geçen program sonrasında teşekkür belgesi verilip hatıra fotoğrafı çektirildi.

10 Haziran
2019
Tahsin İstengel Usta ve Kalfaları `Hamamiye Sergisi`

İstanbul yazmacısı Tahsin İstengel ve öğrencilerinin birlikte hazırladığı kumaş baskı çalışmalarının yer aldığı "Hamamiye Sergisi" 10 Haziran 2019 Pazartesi günü İstanbul Tasarım Merkezi'nde ziyarete açıldı. Hamamiye yaklaşık 200 yıl öncesine kadar izlerinin takip edilebildiği bir beden örtüsüdür. Hamamiye , Anadolu’da Şebinkarahisar Alacası, Nallıhan Örtmesi, Urfa Alacası, Tokat Hindisi, Diyarbakır Hindisi ve Urfa Hindisi gibi çeşitli yöresel isimlerde almıştır. Anadolu’daki izlerinin dışında dünyanın çeşitli ülkelerinde en hızlı ve kolay kullanılan örtünme şeklidir. Hamamiye Sergisi 14 Haziran 2019 Cuma gününe kadar ziyaret edilebilecek.

23 Mayıs
2019
İstanbul Tasarım Merkezi 11. Geleneksel İftar Programı

İstanbul Tasarım Merkezi 11. geleneksel iftar programı 23 Mayıs 2019 Perşembe günü tarihi binamız Buhara Özbekler Tekkesi’nin bahçesinde yapıldı. İftar programı atölye eğitmenleri, karakter animasyonu öğrencileri, Ensar Vakfı ve İTM ailesi katılımı ile gerçekleşti.

05 Mayıs
2019
Çocuklar İçin Resim Atölyesi Eğitimleri Tamamlandı

Ensar Vakfı kuruluşu olan İstanbul Tasarım Merkezi’nde 14 Ekim 2018 tarihinde başlayan Ressam Cemal Toy ile Çocuklar için Resim Atölyesi 05 Mayıs 2019 Pazar günü tamamlandı. İstanbul Tasarım Merkezi’nde çocukları tasarım ve sanatla erken yaşta tanıştırarak, farklı bakış açıları geliştirip estetik değerleri tanımayı ve seçmeyi öğrenmeleri için düzenlediğimiz resim atölyesi Ressam Cemal Toy önderliğinde gerçekleştirildi. Çocuklar için Resim Atölyesi 2018 – 2019 eğitim dönemi 05 Mayıs 2019 Pazar günü atölyemize katılan her iki grubun çalışmaların yer aldığı sergi ve hazırlanan kapanış kokteyl ile başarılı bir şekilde sona erdi. Kıymetli hocalarımıza, değerli öğrenci ve velilerimize teşekkür eder, öğrencilerimize bundan sonraki eğitim ve sanat yaşamlarında başarılar dileriz.

˂    «    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    »    ˃