İTM Etkinlik Haberleri

06 Eylül
2019
Çocuklarla 5 Gün 5 Tasarım Atölyesi `Resim Atölyesi`

İstanbul Tasarım Merkezi’nde 7 - 13 yaş arasındaki çocuklar için; Seramik, Ebru, Tezhip, Marifetli Eller ve Resim atölyelerinden oluşan 5 günlük sanat ve tasarım alanlarında beş ayrı atölye programının beşinci günü "Cemal Toy ile Resim Atölyesi" çalışmalarımızı gerçekleştirdik. İstanbul Tasarım Merkezi olarak öğrencilerimizin küçük yaşlarda sanatla, renklerle, tuvalle buluşmalarını önemsiyoruz. "Çocuklarla 5 Gün 5 Tasarım Atölyesi" çerçevesinde çocuklarla tuval üzerine hayal güçleriyle duygu ve düşüncelerini yansıtan çalışmalar yapıldı. Genç sanatseverler yeteneklerini sergiledikleri "Çocuklarla 5 Gün 5 Tasarım Atölyesi" boyunca sanatla dolu renkli günler yaşadılar.

05 Eylül
2019
Çocuklarla 5 Gün 5 Tasarım Atölyesi `Marifetli Eller Atölyesi`

İstanbul Tasarım Merkezi’nde 7 - 13 yaş arasındaki çocuklar için; Seramik, Ebru, Tezhip, Marifetli Eller ve Resim atölyelerinden oluşan 5 günlük sanat ve tasarım alanlarında beş ayrı atölye programının dördüncü günü "Büşra Nur Bakır ile Marifetli Eller Atölyesi" çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Hayal güçlerini ve duygusal zekâlarını geliştirecek masal ve hikayeler eşliğinde kendi oyuncaklarını ürettikleri Marifetli Eller Atölyesinde, çocuklar hem keyifli vakit geçirdiler hem de el becerilerini kullanarak üretmenin tadına vardılar.

04 Eylül
2019
Çocuklarla 5 Gün 5 Tasarım Atölyesi `Tezhip Atölyesi`

İstanbul Tasarım Merkezi’nde 7 - 13 yaş arasındaki çocuklar için; Seramik, Ebru, Tezhip, Marifetli Eller ve Resim atölyelerinden oluşan 5 günlük sanat ve tasarım alanlarında beş ayrı atölye programının üçüncü günü "Şeyma Çınar ile Tezhip Atölyesi" çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Çocuklar tezhip atölyesinde, örnek çalışmalar üzerinden farklı boyama tekniklerini kullanarak tezhip sanatının incelikleri ile tanışma ve uygulama fırsatı yakaladılar.

03 Eylül
2019
Çocuklarla 5 Gün 5 Tasarım Atölyesi `Ebru Atölyesi`

İstanbul Tasarım Merkezi’nde 7 - 13 yaş arasındaki çocuklar için; Seramik, Ebru, Tezhip, Marifetli Eller ve Resim atölyelerinden oluşan 5 günlük sanat ve tasarım alanlarında beş ayrı atölye programının ikinci günü "Eda Özbekkangay ile Ebru Atölyesi" çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Ebru atölyemizde çocuklar renklerin dans mucizesine eşlik edip, ebru sanatının sırlarını, renkleri kullanmayı öğrenip, hem yaratıcılıklarını hem de hayal dünyalarındaki renkleri su yüzüne çıkararak kendi desenlerini oluşturdular.

02 Eylül
2019
İstanbul Tasarım Merkezi`nde `Çocuklarla 5 Gün 5 Tasarım Atölyesi` Başladı

İstanbul Tasarım Merkezi’nde 7 - 13 yaş arasındaki çocuklar için; Seramik, Ebru, Tezhip, Marifetli Eller ve Resim atölyelerinden oluşan 5 günlük sanat ve tasarım alanlarında beş ayrı atölye programının ilk günü "Özlem Özer Tuğal ile Seramik Atölyesi" çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Seramik Atölyesi’nde çocuklar plastik seramik çamuru ile tanıştı. Üç boyutlu tasarımlar yaparken, hayal gücünü ve kabiliyetlerini en üst düzeyde kullanma becerisini öğrenerek, objeler oluşturdular.

˂    «    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    »    ˃