İTM Etkinlik Haberleri

29 Aralık
2015
İlahi ve İnsani Değerlerin Matematiksel Bileşkesi: MİMARİ

Sanat ve Medeniyet Atölyesi kapsamında her ay birkaç farklı konu ve konukla düzenlenen “Sanat ve Medeniyet Atölyesi Sölyeşileri’nin bu haftaki konuğu akademisyen ve yazar Prof. Dr. Sadettin Ökten oldu. İsmail Erdoğan’ın moderatörlüğün de gerçekleştirilen söyleşide Ökten “İlahi ve İnsani Değerlerin Matematiksel Bileşkesi: MİMARİ” başlığı altında kültürümüz ve şehirlerimiz üzerine öğrencilerle söyleşide bulundu. Ökten, kadim medeniyetimiz ve günümüz insanının medeniyet algısı üzerinden de açıklamalarda bulundu.

19 Aralık
2015
Sanat ve Medeniyet Atölyesi Söyleşileri 'Yrd.Doç Dr.Yalçın Çetinkaya'

Sanat ve Medeniyet Atölyesi kapsamında her ay birkaç farklı konu ve konukla düzenlenen “Sanat ve Medeniyet  Atölyesi Söyleşileri’nin bu haftaki konuğu akademisyen ve yazar Yrd. Doç. Dr. Yalçın Çetinkaya oldu. İsmail Erdoğan’ın moderatörlüğünde gerçekleştirilen söyleşide Çetinkaya “İnleyen Ney’den Tellerin ve Tuşların Hâkimiyetine: Müzik” başlığı altında müzik üzerine öğrencilerle söyleşide bulundu. Çetinkaya, müzik ve medeniyet algısının bu topraklardaki etkisi üzerinden de açıklamalarda bulundu.

17 Aralık
2015
Fikrini Sen Yönet Proje Hazırlama ve Proje Destekleri Eğitimi

İstanbul Tasarım Merkezi’nde 14 Aralık 2015 Pazartesi günü Ensar Vakfı Genel Müdür Yardımcısı Abdullah Serenli eğitmenliğinde “Proje Hazırlama ve Proje Destekleri” eğitimi düzenlendi. Proje yazım eğitimine Ensar Vakfı kız yurtlarından öğrenciler katıldı. Eğitim sonunda öğrencilerin gruplara ayrılarak hazırladıkları eğitim tamamlama projeleri Abdullah Serenli tarafından incelendi ve katılan öğrencilere katılım sertifikası verildi.

12 Aralık
2015
Sanat ve Medeniyet Söyleşileri

İstanbul Tasarım Merkezi’nde 3 Ekim 2015 tarihinde başlayan “Sanat ve Medeniyet Atölyesi” her ay birbirinden farklı konularda üstadları ağırlamaya devam ediyor. Atölyenin başladığı günden bugüne kadar olan süreçte kültür ve sanat camiasından önemli isimler, atölye eğitmeni İsmail Erdoğan’ın moderatörlüğünde öğrenciler ile buluştu. Atölye öğrencilerinin sorularını yöneltebildikleri ve üstadların tecrübelerini aktardıkları söyleşilerde Aralık ayına kadar Ömer Lekesiz, İlhami Atmaca, Prof. Dr. Turan Koç, Cemal Toy ve İlhami Atalay ağırlandı.

27 Kasım
2015
Yunus Emre Enstitüsü’nden İstanbul Tasarım Merkezi’ne Ziyaret

Balkanlarda ve Avrupada Türk Kültürünü ve sanatlarını tanıtmak üzere çalışmalarını devam ettiren Yunus Emre Enstitüsü’nden 60 kişilik bir grup 27 Kasım Cuma günü İstanbul Tasarım Merkezi’ni ziyaret etti. Enstitünün devam eden “Ustadan Çırağa” isimli projesi kapsamında 2 Aralık Çarşamba günü İstanbul Tasarım Merkezi’nde “Takı ve Aksesuar Tasarımı” workshop çalışması yapıldı. İstanbul Tasarım Merkezi’nden Cüneyt Can merkezin hizmet verdiği tarihi Buhara Özbekler Tekkesi ve merkez çalışmaları hakkında misafirlere bilgi verdi ardından bina gezilerek hatıra fotoğrafı çekildi.

˂    «            42    43    44    45    46    47    48    49    50    »    ˃