İTM Etkinlik Haberleri

28 Temmuz
2018
Çocuklar İçin Ebru ve Origami Atölyesi Programları Tamamlandı

İstanbul Tasarım Merkezi’nde 8 - 14 yaş arasındaki çocuklara yönelik 07 – 28 Temmuz 2018 tarihleri arasında hafta sonu cumartesi günleri gerçekleştirdiğimiz “Eda Özbekkangay ile Çocuklar İçin Ebru Atölyesi” ve “Rüya Aydınoğlu ile Çocuklar İçin Origami Atölyesi” programı tamamlandı. Atölyelerimizde çocuklarımız hem keyifli vakit geçirdiler, hem de ortaya çıkardıkları küçük tasarımlarla farkı bir zihin egzersizi kazanmış oldular.

21 Temmuz
2018
Bir Günlük Metal Kili Atölyesi

İstanbul Tasarım Merkezi’nde “Fatma Nur Bayraktar İle Bir Günlük Metal Kili Atölyesi” 21 Temmuz 2018 Cumartesi günü 11.00 ile 16.00 saatleri arasında gerçekleştirildi. Metal kili hakkında teorik bilgilendirme alan katılımcılar, malzemenin içeriği, ne şekilde ortaya çıktığı, hangi sektörde kullanıldığı, avantajları ve dezavantajları anlatıldı. Uygulama aşamasından önce hocamız bir demonstrasyon gerçekleştirdi ve hemen ardından her katılımcıya kendi tasarımıyla ilgili birebir rehberlik edildi. Katılımcıların metal kili ile ilk kez tanışıyor olmalarına rağmen başarılı işler ortaya koyarak, hayallerindeki takıyı gerçeğe dönüştürerek keyifli bir gün geçirdiler.

13 Temmuz
2018
`Uçan Halı Sakinleri` İstanbul Tasarım Merkezi`nde

“Uçan Halı Sakinleri” 13 Temmuz 2018 Cuma günü 19.30 ile 21.30 arasında dört bir yandan topladıkları masallarla İstanbul Tasarım Merkezi’nde dinleyicileri uzak diyarlara götürdüler. “Uçan Halı Sakinleri” masal anlatıcılığı geleneği kaybolup gitmesin diye halılarına atlayıp dere tepe düz uçan, yedi yetmiş demeden masal seven herkese hikâyeler anlatan gönüllülerden oluşmuş bir arkadaş grubudur. Sosyal sorumluluk projesi olarak başlayan bu hareket, proje süresi bittikten sonra topluluk olarak yollarına devam ediyorlar. O zamandan bu yana düzenli olarak bir araya gelip, çocuk/ergen/yetişkinler için masal/hikaye şenlikleri düzenliyorlar.

06 Temmuz
2018
Çocuklar İçin Yaz Okulu Eğitimleri Tamamlandı

İstanbul Tasarım Merkezi’nde 9 -12 yaş arasındaki çocuklara yönelik 02 – 06 Temmuz 2018 tarihleri arasında hafta içi 5 gün süren “Çocuklar için Yaz Okulu” programı çerçevesinde, Robotik, kodlama ve 3D yazılım atölyeleri düzenlendi. Robotik Atölyesi’nde çocuklar farklı model robotlar tasarlayarak, robot maketlere hayat verdiler. Kodlama Endüstri 4.0 çağında farklı kodlama arayüz programaları ile Scratch- Blockly -Code Org- Minecraft dersleriyle çocuklarla farklı ufuklar açıldı. 3D Yazılım Atölyesinde pinkerCad programı ile çocuklarınız hayallerindeki oyun kahramanlarını, oyuncak modellerini üretme şansı yakaladılar. 3D baskı printer ile kendi tasarladıkları anahtarlık ürününü elde ettiler. Atölyelerimizde çocuklarımız hem keyifli vakit geçirdiler, hem de ortaya çıkardıkları küçük tasarımlarla farkı bir zihin egzersizi tecrübesi edinmiş oldular.

21 Haziran
2018
`Art Of Islamic Pattern` Okulu İstanbul Tasarım Merkezi`nde

İngiltere merkezli Art Of Islamic Pattern Okulu 18 - 21 Haziran 2018 tarihleri arasında İstanbul Tasarım Merkezi’nde geometrik ve biyomorfik tasarım çalışmaları gerçekleştirdiler. Atölye çalışmalarının yanı sıra, her gün düzenledikleri teknik gezilerle Osmanlı mimarisinin en ünlü şaheserleri Sultanahmet, Sokullu Mehmet Paşa ve Süleymaniye camilerini yerinde görüp incelemeler yaptılar. Art of Islamıc Pattern grubu atölye çalışmalarının sonunda Esra Ünal'ın hazırladığı workshop ile ebru sanatıyla tanışarak kendi ebru desenlerini oluşturma fırsatı buldular. İstanbul Tasarım Merkezi’nde dört gün gerçekleşen atölye çalışmalarına İşviçre, Amerika, Şili, İngiltere, Avusturya, Suriye ve bir çok farklı dünya ülkelerinden öğrenciler katıldı.

˂    «    9    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    »    ˃