İTM Etkinlik Haberleri

13 Mayıs
2017
Cemal Toy Atölyesi Öğrencileri Resim Sergisi

Değerli hocamız Ressam Cemal Toy önderliğinde gerçekleşen Resim Atölyesi kapsamında ortaya çıkan eserlerden oluşan Resim Sergimiz 13 Mayıs 2017 Cumartesi Saat 16.00’da açıldı.

13 Mayıs
2017
Ali Tuncer Oruç Fotoğraf Atölyesi Öğrencileri Fotoğraf Sergisi

Fotoğrafı bir tutku, bir aşk olarak gördüğümüz ve bu doğrultuda gerçekleştirdiğimiz Ali Tuncer Oruç ile Uygulamalı Temel Fotoğraf Atölyesi öğrencilerimizin ortaya çıkardıkları eserler 13 Mayıs Cumartesi fotoğraf severlerle buluştu.

07 Mayıs
2017
Ressam İlhami Atalay ile `Canlı Resim Performansı”

İstanbul Tasarım Merkezi'nin İstanbul Gençlik Festivali kapsamında düzenlediği Ressam İlhami Atalay ile " Canlı Resim Performansı " 7 Mayıs 2017 Pazar Saat 14.00'de Yenikapı Etkinlik Alanı'nda yer alan Ensar standında gerçekleşti. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sn. Berat Albayrak İstanbul Gençlik Festivali'nde " Ressam İlhami Atalay’ın " Canlı Resim Performansı " nı izleyerek, İlhami Atalay ile sohbet etti.

06 Mayıs
2017
İstanbul Gençlik Festivali’nde `Sanat, Daima..` Semineri

İstanbul Gençlik Festivali kapsamında İstanbul Tasarım Merkezinin düzenlediği İsmail Erdoğan ile "Sanat, Daima.. " Semineri 6 Mayıs 2017 Cumartesi Saat 16.00'da Yenikapı Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’ndeki Ensar Standında yapıldı. Seminer karşılıklı sohbet havasında gerçekleşti. Standımızı ziyaret eden gençlere etkinliğimiz ve faaliyetlerimiz hakkında bilgiler de verildi.

04 Mayıs
2017
Gençleri Mine Sanatıyla Tanıştırdık

İstanbul Tasarım Merkezi olarak İstanbul Gençlik Festivali Kapsamında “Fatma Nur Bayraktar ile Mine (Emay) Uygulamalı Takı Çalıştayı” gerçekleştirdik. İstanbul Tasarım Merkezi Takı Tasarım Atölyesinde Metal Killeri, Cam Mineleme ve Mum Modelaj alanlarında 2012 yılından beri atölye programlarını sürdürmekte olan Fatma Nur Bayraktar ile 4 Mayıs 2017 Perşembe günü Yenikapı etkinlik alanında “Mine (Emay) Uygulamalı Takı Çalıştayı” gerçekleştirildi. Mine; cam tozlarının renk veren metal oksitler, soda ve boraks ile birleşerek, 800 derece gibi yüksek ısılarda eritilmesiyle elde edilen bir sanattır. Yüzyıllardır uygulanmakta ve Osmanlı mücevherlerinde de sıklıkla kullanılmış olmasına rağmen, günümüzde pek bilinmemektedir. Etkinlikte, bu sanata dair bilgi verip canlı uygulamalar yaparak gençleri mine sanatıyla tanıştırdık. Fırından çıkan parçaların renk değiştirmesi sürecine şahit olan izleyiciler bunu heyecan ve mutlulukla karşıladılar. Çalıştayda gençlerin en çok ilgisini ıslak mine ve milliefiore teknikleriyle yapılan mine uygulamalı takı tasarımlarıydı. İstanbul Tasarım Merkezi standını ziyaret eden gençlere etkinliğimiz ve faaliyetlerimiz hakkında bilgiler verildi.

˂    «    6    7    8    9    10    11    12    13    14    15    16    »    ˃