İTM Etkinlik Haberleri

29 Eylül
2018
Ensar Vakfı Hanımlar Komisyonu Toplantısı İTM`de Gerçekleşti

Ensar Vakfı Hanımlar Komisyonu yeni dönem aylık istişare toplantısını 29 Eylül 2018 Cumartesi günü İstanbul Tasarım Merkezi’nde kahvaltı programı ile gerçekleştirdi. İstanbul avrupa yakası şubeleri hanımlar komisyonu başkanları kahvaltı programında bir araya gelerek projeler ve faaliyetler ile ilgili istişare yaptılar. Hanımlar komisyonu bünyesine dahil etmek istenilen "Akıl ve Zeka Oyunları Atölyesi" nin tanıtımını yapmak üzere eğitmen Banu Korkmaz hanım bilgiler aldılar.

28 Eylül
2018
4.Uluslararası İslam Sanatında Geometrik Desenler Çalıştayı 5. Günü

4. Uluslararası İslam Sanatında Geometrik Desenler Çalıştayı’nın beşinci günü 28 Eylül 2018 Cuma sabah oturumunda “Neslihan Koçak ” ile “Türk ahşap kalem-işi sanatından geometrik desenler” uygulama dersi yapıldı. Çalıştayın öğlenden sonraki bölümünde “Prof Miroslaw Majewski ” ile “Ongenli desen çalışmaları için gereh temelleri” uygulama dersi, “Yasemin Demir ile Tezhip sanatı ile geometrik desen tasarımı” uygulama dersi, “Ayşe Yılmaz ile İslam sanatında geometrik desenler ile yüzey tasarımı” uygulama dersi ile atölye programları başarıyla tamamlandı.

27 Eylül
2018
4.Uluslararası İslam Sanatında Geometrik Desenler Çalıştayı 4. Günü

4. Uluslararası İslam Sanatında Geometrik Desenler Çalıştayı’nın dördüncü günü 27 Eylül 2018 Perşembe sabah oturumunda “Dr. Shahboz Mustafoev” ile “Orta Asya’da 15. Yüzyıldan Kalma Tarihi Yapılarda Süs Desenlerinin Restorasyon Yöntemleri” uygulama dersi gerçekleştirdi. Çalıştayı’nın dördüncü günü öğlenden sonraki oturumunda Eric Gjerde ve Rüya Aydınoğlu ile “İslam sanatında 3 boyutlu geometrik desenleri oluşturmak için kâğıt mühendisliği tekniklerinin kullanılması” uygulama dersi gerçekleştirildi.

26 Eylül
2018
4.Uluslararası İslam Sanatında Geometrik Desenler Çalıştayı 3. Günü

4. Uluslararası İslam Sanatında Geometrik Desenler Çalıştayı’nın üçüncü günü 26 Eylül 2018 Çarşamba sabah oturumunda Leyla Betül Küçük ve Nilgün Tanyaş birlikte hazırladıkları “Çini Tasarımı ve Uygulanması” başlıklı atölye çalışması gerçekleştirildi. Çalıştayı’nın üçüncü günü öğlenden sonraki oturumunda “Dr. Hamidreza Kazempour & Dr. Moones Rahmandoust” ile “Arabesk Desenleri: Giriş ve Çizim Teknikleri” uygulama dersi gerçekleştirildi.

25 Eylül
2018
4.Uluslararası İslam Sanatında Geometrik Desenler Çalıştayı 2. Günü

Haliç Kongre Merkezi'nde 24 Eylül 2018 Pazartesi günü açılışı gerçekleştirilen 4. Uluslararası İslam Sanatında Geometrik Desenler Çalıştayı atölye programları ile devam ediyor. İstanbul Tasarım Merkezi'nde 25 Eylül 2018 Salı günkü atölye programların ilkini İsmet Terzioğlu ile Geleneksel kündekari sanatı ve zenaati" ders ve uygulama gösterisi ile gerçekleştirildi. 4. Uluslararası İslam Sanatında Geometrik Desenler Çalıştayın ilk gün öğleden sonraki bölümünde çalıştay koordinatörü Prof Miroslaw Majewski ile Süleymaniye cami ve Şehzade camisine teknik gezi düzenlendi.

˂    «    6    7    8    9    10    11    12    13    14    15    16    »    ˃