İTM Etkinlik Haberleri

24 Şubat
2018
Cami Mimarisi: Nereden Nereye?

İstanbul Tasarım Merkezi ile İBB Kültürel Etkinlikler Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlediği “Cami Mimarisi: Nereden Nereye?” başlıklı program 24 Şubat 2018 Cumartesi günü Saat 16.00 ile 19.00 saatleri arasında merkezimizde gerçekleşti. Panelde, hayati öneme sahip “Cami mimarisi” meselesini masaya yatırarak hikayenin seyrine bakmak ve bugünün camisi nasıl olmalı sorusuna aranacak cevaptan geleceğin camilerine bir projeksiyon sunuldu.

23 Şubat
2018
Algan Sanat Grubu Minyatür İcâzetlerini Aldı

İstanbul Tasarım Merkezi'nde Reza Hemmatirad tarafından eğitim gören Algan Sanat Grubu minyatür icâzetlerini hocaları Reza Hemmatirad’tan aldılar.

23 Şubat
2018
Geometrik Desenler Okulu Eğitimi Tamamlandı

Prof. Dr. Miroslaw Majewski ile İslâm Sanatında Geometrik Desenler Okulu eğitimi tamamlandı. İstanbul Tasarım Merkezi Prof. Dr. Miroslaw Majewski ile İslâm Sanatında Geometrik Desenler Okulu Kış Dönemi Temel Düzey Eğitim Programı 12 – 16 Şubat 2018 tarihlerinde, Orta Düzey Eğitim Programı ise 19 – 23 Şubat 2018 tarihleri arasında merkezimizde gerçekleşti. Program sonunda katılımcılara sertifikaları takdim edildi. Dönem sonunda yapılan çalışmalar sergilendi.

21 Şubat
2018
Gençler Tarihini ve Kültürel Miraslarını Yerinde Keşfediyor

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı ve Ensar Vakfı ortaklığıyla yürütülen 'Evliya Çelebi Gençlik Medeniyet Seferleri' projesi kapsamında Avustralya'dan İstanbul'a gelen 30 öğrenci 21 Şubat 2018 Çarşamba sabahı Sultanahmet'te kılınan namaz sonrası İstanbul Tasarım Merkezi'ni ziyaret ettiler.

12 Şubat
2018
Geometrik Desenler Okulu Eğitime Başladı

İstanbul Tasarım Merkezi Prof. Dr. Miroslaw Majewski ile İslâm Sanatında Geometrik Desenler Okulu Kış Dönemi Temel Düzey Eğitim Programı 12 Şubat 2018 Pazartesi eğitimine başladı. Eğitimde ağırlıklı olarak İslami Geometrik desen tasarımında Orta Asya yöntemleri ele alınacaktır. Eğitim tamamen sıfırdan başlayıp orta seviye desen tasarım tekniklerine yönelecektir. Eğitimin büyük kısmı Topkapı, Mirza Akbar Khan ve Taşkent Parşömenlerinin desen analizlerine ve sonuçlarına odaklanacaktır. Eğitim sürecinde belirli desenlerden daha çok, teknikler ve yöntemler üzerinde yoğunlaşılacaktır. Bu yaklaşımın sonucu olarak: katılımcılar kendi tasarımlarını yapabileceklerdir.

˂    «    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    »    ˃