Çocuklarla 5 Gün 5 Tasarım

İstanbul Tasarım Merkezi’nde 7 - 13 yaş arasındaki çocuklar için; Seramik, Resim, Mimarlık, Renkli Düşünceler ve Çocuk Kitabı Resimleme atölyelerinden oluşan 5 günlük sanat ve tasarım alanlarında beş ayrı atölye çalışması yapılacaktır.

Geleceğin mesleği olarak görülen tasarımcılığa temas etme fırsatı bulacakları bu atölyelerle çocuklar hem keyifli vakit geçirecekler hem de ortaya çıkardıkları küçük deneysel tasarımlarla farklı bir zihin egzersizi tecrübesi edinmiş olacaklardır.

Atölyelerin içeriği aşağıda belirtilmiştir.

Seramik Atölyesi

Bu atölye de seramiğin ana malzemesi olan kilin rahatlatıcı etkisiyle, çocuklar hem keyifli vakit geçirecek hem de el becerilerini kullanarak üretmenin tadına varacaklar. Atölye içerisinde kullanılan teknikler (elle şekillendirme, kesme, yapıştırma, çizim, tasarlama) çocukların ince ve kaba psikomotor becerilerini geliştirir. Grup çalışması olan bu atölyeler, çocukların sorumluluk kazanmalarına ve sosyalleşmelerine de yardımcı olur.

Eğitmen; Büşra Nur Bakır

Çocuk Kitabı Resimleme Atölyesi

Bu atölyede hikayesi önceden belirlenmiş olan bir kitabın çizimleri yapılacak. Daha sonra çizimler küçük katılımcı çizerlerimizin kendi tercihine göre kuruboya, suluboya ya da pastel boyalarla renklendirilecek. Her çocuk kendi karakterini, kendi duygularını metne uygun olarak hayal dünyasından kağıda aktaracak. Atölyenin sonunda tüm çocukların çizimlerini yaptığı, özgün bir hikaye kitabı olacak.

Eğitmen; Şule Feyza Uzun

Mimarlık Atölyesi

Çocukların da bir fikri var! Mimarlık atölyesinde çocuklarımızın hayallerindeki mahalleyi yapacağız. Nasıl bir evde, nasıl bir mahallede yaşamak istediklerine onlar karar verecekler ve maketlerini yapacaklar. En önemlisi ise, grup olarak çalışarak, ortak bir eser çıkarmayı deneyimlemiş olacaklar.

Eğitmen; Melek Ebrar Akpınar

Resim Atölyesi

İstanbul Tasarım Merkezi olarak öğrencilerimizin küçük yaşlarda sanatla, renklerle, tuvalle buluşmalarını önemsiyoruz. "Çocuklarla 5 Gün 5 Tasarım Atölyesi" çerçevesinde çocuklarla tuval üzerine hayal güçleriyle duygu ve düşüncelerini yansıtan çalışmalar yapacağız. Genç sanatseverlerin yeteneklerini sergilemeleri bizi şimdiden heyecanlandırıyor. Sanatla dolu renkli bir günde buluşmak dileğiyle...

Eğitmen; Ressam Cemal Toy

Renkli Düşünceler Atölyesi

Renkli Düşünceler Atölyesi ile canlı piyano eşliğinde bir masal yolculuğuna çıkılır. Masal içerisinden seçilen bir tema üzerine tartışma başlatılır ve soruşturma kolaylaştırıcı eşliğinde çocuklar arasında devam eder. Daha sonra tartışılan konu üzerine bir resim çalışması ve yaratıcılık üzerine bir etkinlik yapılır. Atölyenin amacı çocukların düşünce becerilerini geliştirmeyi, sorgulamayı, başkalarını dinlemeyi, farklı fikirlere saygı duymayı ve kendilerini ifade etmelerini sağlamaktır.

Eğitmenler; Ayşe Şeref, Hümeyra Yorgancı

Atölye Takvimi:

Atölye Tarihleri: 31 Ağustos - 4 Eylül 2021

Atölye Saati: 11.00 - 16.00

Atölye Süresi: 5 Gün (25 Saat)

Bu atölyemiz ücretlidir.

Not: Atölyede kullanılacak olan malzemeler ve ayrıca atölye süresi boyunca çocukların öğle yemeği tarafımızdan karşılanacaktır.

2019 Yılı 2018 Yılı 2017 Yılı  2016 Yılı  2015 Yılı  2014 Yılı  2013 Yılı