İTM Etkinlik Haberleri

16 Ekim
2017
Hat: Klasik Birikim, Özgün Dokunuş Konferansı

Ensar Vakfı kuruluşu İstanbul Tasarım Merkezi ile İBB Kültürel Etkinlikler Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlediği “Hat: Klasik Birikim, Özgün Dokunuş” başlıklı panel programı 14 Ekim Cumartesi günü Saat 16.00 ile 19.00 saatleri arasında merkezimizde gerçekleşti. Hat sanatının seyr-ü seferinin konuşulduğu panelin moderatörlüğünü İsmail Erdoğan’ın yaptığı programda konuşan Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Türk İslam Sanatları Tarihi Bölümü Öğretim Görevlisi ve Hattat Doç. Dr. Fatih Özkafa, özgün hattın tanımını ve tarihi sürecini anlattı. Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Türk İslam Sanatları Tarihi Bölümü Öğretim Görevlisi ve Hattat Muhammed Efdaluddin Kılıç ise tarih boyunca İslam kültürünün etkisiyle değişen, gelişen ve yeni bir oluşum içine giren hat sanatının yolculuğu hakkında bilgi verdi. İslam sanatının eşsiz örneklerinin verildiği hat sanatının dünü ve bugününün anlatıldığı panele ilgililerin katılımı oldukça yoğundu. Program sonrası konuklar ve katılımcılar için düzenlenen kokteylin ardından üç saatlik etkinlik sona erdi.

16 Ekim
2017
Gülnihal Gül Mamat ve Talebelerinin Özgün Hat Sergisi

Ensar Vakfı kuruluşu olan İstanbul Tasarım Merkezi’de Gülnihal Gül Mamat ve Talebelerinin birlikte hazırladıkları “Özgün Hat Sergisi” 14 Ekim 2017 Cumartesi günü saat 19.00’da açıldı. Özgün Hat Sergisi açılış programı Ensar Vakfı Hanımlar Komisyonu Kültür Sanat Birimi Başkanı Şule Kader’in yaptığı konuşma ile başladı. Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Türk İslam Sanatları Tarihi Bölümü Öğretim Görevlisi ve Hattat Doç. Dr. Fatih Özkafa’nın konuşmaları ile devam eden programda, Atölye bünyesinde 59 eser sanatseverlerle buluştu. Sergi 14 Ekim – 28 Ekim 2016 tarihleri arasında Merkezimizde sanatseverlerin ziyaretine açık olacaktır.

13 Ekim
2017
İslâm Sanatında Geometrik Desenler Okulu 2. Eğitim Programı Tamamlandı

İstanbul Tasarım Merkezi Prof. Dr. Miroslaw Majewski ile İslâm Sanatında Geometrik Desenler Okulu Güz Dönemi 2. Eğitim Programı bugün yapılan kapanış programı ile sona erdi. Program sonunda katılımcılara sertifikaları takdim edildi. Dönem sonunda yapılan çalışmalar sergilendi.

09 Ekim
2017
İslâm Sanatında Geometrik Desenler Okulu 2. Eğitim Programı Başladı

Prof. Dr. Miroslaw Majewski ile İslâm Sanatında Geometrik Desenler Okulu 2. Eğitim Programı başladı. İstanbul Tasarım Merkezi Prof. Dr. Miroslaw Majewski ile İslâm Sanatında Geometrik Desenler Okulu Güz Dönemi Eğitim Programının  ilki 01 – 07 Ekim 2017 tarihleri arasında gerçekleşti. 09 Ekim Pazartesi günü başlayan 2. Eğitim Programı 13 Ekim 2017 Cuma günü sona erecek.

07 Ekim
2017
İslâm Sanatında Geometrik Desenler Okulu 1. Eğitim Programı Tamamlandı

Prof. Dr. Miroslaw Majewski ile İslâm Sanatında Geometrik Desenler Okulu 1. Eğitim Programı tamamlandı. İstanbul Tasarım Merkezi Prof. Dr. Miroslaw Majewski ile İslâm Sanatında Geometrik Desenler Okulu Güz Dönemi Eğitim Programı 01 Ekim 2017 Pazar günü saat 14.00’da yapılan kokteyl ile eğitimine başladı. 30 ar saat olarak planlanan eğitim programının ilki 01 – 07 Ekim 2017 tarihleri arasında düzenlendi. Program sonunda katılımcılara sertifikaları takdim edildi. Kapanış programının ardından Ayasofya Camii'ne teknik gezi düzenlendi. 2. Eğitim Programı 09 Ekim 2017 Pazartesi günü başlayacak olup 13 Ekim 2017 Cuma günü kapanış programı ile sona erecektir. Dönem sonunda yapılan işler aynı gün (Cuma) sergilenecektir.

˂    «    1    2    3    4    5    6    7    8    9    10    11    »    ˃