Ziba Sami ile Mimari Eskiz Atölyesi

Atölyenin amacı katılımcıların tasarım sürecinde düşüncelerini kâğıda aktarabilmeyi ve farklı tekniklerle çizebilmeyi öğretmektedir.

Hep birlikte eskiz üzerinde düşünüp bilinçli çizgilerle kendimizi ifade etmeyi deneyeceğiz.

Atölye İçeriği:

Bir kaçış mimari iç tasarım; Ders kapsamında önemli binalar örnek gösterdikten sonra iç tasarımları yapılacaktır. Mutfak - salon veya farklı alanlar üzerinden devam edilecektir.

İki kaçış iç tasarım; Projenin iç mekânını analiz yaptıktan sonra mimarın çalışmalarından yola çıkarak katılımcı bir iç mekân tasarımı yapacaktır.

İki kaçış dış tasarım; Projenin dış mekânını analiz yaptıktan sonra mimarın çalışmalarından yola çıkarak katılımcı bir dış mekân tasarımı yapacaktır.

Tarihi ve ünlü binaları çalışma; Katılımcı bu çalışmalarından yola çıkarak ünlü mimarların yapılarını kâğıda aktaracaktır. Proje çalışmaları yapılacaktır.

Atölyeye mimarlık ve iç mimarlık öğrencileri ile ilgi duyan her katılımcı başvuru yapabilir.

Atölye Takvimi:

Atölye Tarihleri: 21 Nisan - 09 Haziran 2024

Atölye Günü / Saati: Pazar / 17.30 - 19.30

Atölye Süresi: 8 Hafta - 16 Saat

Not: Atölye başvurularımız sona ermiştir, bir sonraki atölye için eylül ayında başvuru yapabilirsiniz.

Ziba Sami

Tebriz İslami Sanat üniversitesi'nde 2013-2017 yıllarında İslami Mimari Mühendislik alanında yüksek lisansını tamamladı. Yıldız Teknik Üniversitesi'nde Mimari Tasarım alanında doktorasına devam etmekte olan Ziba, İstanbul Zaim Üniversitesi, İstanbul Aydın Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi ve Trakya Üniversitesi'nde mimari eskiz alanında atölye çalışmaları gerçekleştirmektedir.