Ürün Fotoğrafçılığı Eğitimi

Ürün fotoğrafçılığı dijital fotoğrafçılık sayesinde kolaylaşmış durumda. Firmalar yüksek ücret ödeyerek fotoğraf çektirmek yerine artık ürün fotoğraflarını kendileri çekiyorlar. Fakat ortaya çıkan görüntüler yetersiz oluyor. Özellikle firmalar fuarlara gittiklerinde fuar görsellerinin, kataloglarının diğer firmalar karşısında yetersiz kaldığını gördüklerinde bir şeylerin eksik olduğunu anlıyorlar.

Teknoloji işleri kolaylaştırdığı halde neden sonuçlar iyi olmuyor. Doğru ışık, doğru açı, ton dengesi, yansımalar, bolca lightroom, photoshop, çok rötuş... tüm cevaplar ürün fotoğrafçılığı eğitim programında...

Kimler faydalanır:

Ürün fotoğrafçılığı mesleğine giriş yapmak isteyenler

Grafiker olup ürün fotoğraflarını kendi çekmek isteyenler

Kendi ürünlerini çekmek isteyen firmalar

Kendi tasarım ürünlerini çekmek isteyen tasarımcılar

Hobileri olan ve hobilerini fotoğraflamak isteyenler

Katılmak için ne gerekiyor.

Temel fotoğraf bilgisi

Temel düzeyde bilgisayar kullanmak.

Fotoğraf bilgisi olmayanlar için kurs öncesi 2 saatlik eğitim verilecektir.

Uygulama:

Ürün çekim seti, ışık, kamera kurulumu, ışık ayarlamaları yapılacak, farklı tipte ürünlerin çekimleri yapılıp farklı durumlar için farklı düzenlemeler uygulamalı olarak açıklanacak. Çekimler bilgisayar ile lightroom ve photoshop kullanılarak düzenlenecek, rötuşlanacak, ton, renk düzeltimleri yapılacak, dekupe edilecek...

Fotoğraf makinası ve bilgisayar gerekiyor mu?

Şart değil. Bir makina ile yapılan ürün çekimi tüm katılımcılara dağıtılacak ve aynı ürün üzerinde çalışılacak. İsteyen kendi makinası ve isterse kendi getirdiği örnek ürün ile çekim yapabilecek. Bilgisayarlarımız yeni ve güçlüler. İsterseniz kendi diz üstü bilgisayarınızda çalışabilirsiniz.

Süre: 4 hafta

Hafta sonu grubu:

8 Ekim - 5 Kasım Cumartesi Saat 16.00 - 18.00

Hafta içi grubu:

5 Ekim - 26 Ekim Çarşamba Saat 15.00 - 17.00

Altan Güvenni

Marmara Üniversitesi Grafik Tasarım Mezunudur. Tasarımcı ve eğitimci olarak çalışmaktadır. Mimar Sinan Üniversitesi, Kadir Has Üniversitesi, Haliç Üniversitesi, Okan Üniversitesi Güzel Sanatlar, Sanat ve Tasarım Fakülteleri Grafik, Görsel İlteşim Tasarımı Bölümlerinde dersler vermiştir. Önemli büyük ajanslarla ve büyük markalarla çalışmıştır. Halen İstanbul Tasarım Merkezi’nde çeşitli tasarım atölyelerinde eğitim vermektedir.