Tanju Babacan ile Moda Tasarım Atölyesi

İstanbul Tasarım Merkezi’nde, Türkiye ‘nin alanında en yetkin modacılarından olan Tanju Babacan’la usta çırak çalışması esasına dayalı bir atölye programı düzenlenecektir. İstanbul Tasarım Merkezi “TANJU BABACAN İLE MODA TASARIM ATÖLYESİ”; ürünün tasarım fikrinden sunum biçimlerine ve satışa, kullanım sürecini de içine alacak şekilde, tasarım- üretim-satış-kullanım sürecini planlayan, pazar ve trend araştırması yapan, yaratıcı ürün çözümlemeleri getiren, güncel tasarımlar geliştiren moda tasarımcıları ve modaya yön veren kişiler yetiştirmeyi kendine amaç edinmektedir.

Atölyeye Katılan Öğrencilerin;

- Temel Sanat Eğitimi
- Temel Tasarım
- Estetik
- Güzel Sanatlar Dalında Teori
- Mesleki Teknik Bilgi
- Teknik Çizim, Kreasyon Hazırlama Bilgisi
- Tekstil Malzeme Bilgisi
- Kostüm Tarihi
gibi konularda teorik bilginin yanısıra “uygulamaya” da ağırlık veren bir program takip etmeleri öngörülmektedir. 26 haftalık eğitim sürecinde, atölye yürütücüsü Tanju Babacan nezaretinde, tanınmış modacıların stüdyolarına ziyaretlerde bulunulması planlanmaktadır.

Ayrıca programa katılan öğrencilere, İstanbul Fashion Week (ifw MART) kapsamında defile alanında workshop imkanı sunulacaktır.

Tanju Babacan

Tanju Babacan, Almanya Roth doğumlu, İstanbul 'da yaşayan Abhaz kökenli Türk moda tasarımcısıdır. 28 Eylül 1968 yılında doğduğu Almanya 'da 7 yaşına kadar yaşadıktan sonra eğitim hayatına İstanbul 'da başlamak üzere Türkiye 'ye temelli dönüş yapmıştır. Lise yıllarında çizim yeteneğinin keşfedilmesi üzerine dönemin en önemli okullarından Mediha Yener Stilistlik ve Modelistlik Okuluna katılmış ve 2 yıllık eğitimi sonrası tasarımcı lisansını almıştır.