Sosyal Medya Görsel Tasarım Atölyesi

İnsanlar zamanlarını daha çok internette ve ağırlıklı olarak sosyal medyada harcıyor. Eski günlerle kıyaslandığında sosyal medya için ayrılan zaman, gazete okumak için ayrılan zamandan çok daha fazla görünüyor. Kurumlar için de sosyal medya göz ardı edilemeyecek bir yere sahip.

Sosyal medyada var olmak ve izleyiciyi etkilemek için dikkat çekmek şart. Sadece iyi görseller dikkat çekiyor ve insanlar bunlara bakmadan geçemiyor. İyi bir fikriniz varsa, insanlara bunu duyurmak istiyorsanız dikkat çekmek zorundasınız.

Görsel İletişim insanlık tarihi başından beri bunu yapmaya çalışıyor. Atölyemiz bu işi nasıl daha iyi yapabileceğinizi size göstermek istiyor.

İçerik:

Görsellerin tasarımı sosyal medyada etkiyi arttırıyor olmakla birlikte hareketli görüntüler yani videolar izleme oranlarını daha çok arttırıyor. Bu nedenle eğitimin yarısı hareketli görüntü tasarımını içerecek. İki ana başlık altında eğitim verilecek:

1 - Etkili İletişim ve Tasarım bilgisi.

Fotoğraf, kompozisyon, tasarım kuralları, renk kullanımı, tipografi.

2 - Yazılım kullanımı.

Görsellerin işlenmesi, yazı ile görsellerin birleştirilmesi, efektler, döküman boyutları, görsel kayıt formatları, hareketli görüntü oluşturma, ses tasarımı, hareketli görüntü kayıt formatları.

Eğitimi verilecek yazılımlar: Photoshop , After Effects

Neden Photoshop?

En güçlü ve etkin yazılım olduğu için Photoshop. Endüstri standardı. Photoshop tüm sosyal medya görsel ihtiyaçlarını karşılayabiliyor.

Neden After Effects?

Hareketli görüntü oluşturmada en yetenekli yazılım After Effects. TV reklamlarının hemen hepsinde After Effects kullanılıyor. Photoshop da sınırlı olarak hareketli görüntü tasarımı yapabiliyor, fakat profesyonel düzeyde bir çalışma için After Effects kaçınılmaz.

Kazanımlar:

Kişisel olarak sosyal medyada daha farkedilir, daha popüler olacaksınız. Profesyonelliği düşünüyorsanız sosyal medya uzmanı olmak için temel adımı atmış olursunuz. Bir kurumda çalışıyorsanız, kurumunuzun ya da bizzat kendi bölümünüzün ya da sahip olduğunuz kendi işinizin iletişimini önemli bir kalite ile çözer ve sonuç alırsınız.

Atölye Takvimi:

Atölye Tarihleri: 27 Ocak - 17 Mart 2018

Atölye Gün ve Saati: Cumartesi / 16.00 - 18.00

Atölye Süresi: 8 Hafta - 16 Saat

Altan Güvenni

Marmara Üniversitesi Grafik Tasarım Mezunudur. Tasarımcı ve eğitimci olarak çalışmaktadır. Mimar Sinan Üniversitesi, Kadir Has Üniversitesi, Haliç Üniversitesi, Okan Üniversitesi Güzel Sanatlar, Sanat ve Tasarım Fakülteleri Grafik, Görsel İlteşim Tasarımı Bölümlerinde dersler vermiştir. Önemli büyük ajanslarla ve büyük markalarla çalışmıştır. Halen İstanbul Tasarım Merkezi’nde çeşitli tasarım atölyelerinde eğitim vermektedir.