Senaryo Ne İşe Yarar?

İstanbul Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle Ensar Vakfı bünyesinde İstanbul Tasarım Merkezi’nde hayata geçen Animasyon Okulu, Canlandırma Film ve Oyun Tasarım Atölyesi Projesi kapsamında ikinci seminerini 13 Nisan Cumartesi günü gerçekleştirecektir.

Dünya sinemasına yön vermiş ünlü Japon yönetmen Akira Kurosawa "İyi bir yönetmen, iyi bir senaryo ile bir başyapıt üretebilir; aynı senaryo ile vasat bir yönetmen sıradan bir film yapar. Ancak kötü bir senaryo ile çok iyi bir yönetmen bile iyi bir film yapamaz" demiştir. Bu seminerde birlikte sinema ve dizi filmlerinde senaryonun yerini ve iyi bir senaryonun üç katmanını konuşacağız.

Yer, Tarih ve Saat: İstanbul Tasarım Merkezi, 13 Nisan Cumartesi, Saat 18:00

Not: Seminer ücretsiz olup konuya ilgi duyan herkesin katılımına açıktır.

Elif Eda Karagöz

1981 yılında İstanbul’da doğan Elif Eda Karagöz İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Psikoloji ve Sosyoloji eğitimini tamamladıktan sonra Boğaziçi Üniversitesi Bilişsel Psikoloji alanında yüksek lisans yaptı. Lisans ve yüksek lisans hayatı boyunca çeşitli ulusal radyolarda program hazırlayıp sundu, radyo tiyatroları, hikâye ve kitap eleştirileri yazdı. 2010 yılında New York Üniversitesi Tisch Güzel Sanatlar Okulu’nda sinema alanında Güzel Sanatlar yüksek lisansı yapmaya başladı. İki uzun metraj film yazdı. 10 kısa film ve belgesel yazdı ve yönetti. Halen kısa ve uzun metraj film çalışmaları devam etmekte ve Lacivert Dergisinde sinema yazıları yazmaktadır.