Psikoloji ve Sanat 2

Gençlik Projeleri Destek Programı (2020-I) kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen İstanbul Tasarım Merkezi Online Kültür Sanat Projesinde her ay sanatın farklı alanlar ile ilişkisinin konuşulacağı online seminerler devam ediyor! İkincisini yine Amine Hümeyra Buldur ile gerçekleştireceğimiz seminer de psikolojinin sanat ile ilişkisini içsel dünyamızı anlamlandırmanın üzerinden ele alacağız.

Sanatın bizatihi kendisinin iyileştirici gücü olduğu sır değildir. Bireye fark etmeden zarar veren duygu ve durumlarla güvenli bir biçimde buluşmasına olanak vermesi ve aynı zamanda kendi yapıcı ve yaratıcı yönleriyle buluşmasını sağlaması açısından sanat önemli bir yerde durmaktadır. Psikoloji ve sanat arasındaki müşterek etkileşimini tahlil ettiğimiz Psikoloji ve Sanat konulu ilk buluşmamızın ardından, ikinci buluşmamızda da insanın yaşantısını düzenlemesinin bir parçası olan sanatı bir dışa vurum aracı olarak kullanmaya çalışarak içsel dünyamızı anlamlandırma yolculuğuna çıkacağız.

Amine Hümeyra Buldur

23 Eylül 2021 Perşembe / Saat: 18.00

Online seminerlerimiz ücretsizdir ve zoom üzerinden yapılacaktır.

Amine Hümeyra Buldur

İstanbul Üniversitesi’nde Psikoloji ve İlahiyat alanında lisans eğitimi aldıktan sonra yine aynı üniversitede Din Psikolojisi alanında yazdığı “Plansız Gebeliklerde Manevi Desteğin Rolü” konulu teziyle yüksek lisans programını tamamlamıştır. Lisans yıllarından itibaren dezavantajlı çocuklara yönelik çeşitli sosyal sorumluluk projelerinde aktif rol almış, çeşitli belediyelerde ve sivil toplum kuruluşlarında psikolog olarak çalışmalarını sürdürmüştür. 2019 yılı itibariyle Yetim Vakfı Psikososyal Destek Merkezi’nde Psikoloji Birimi sorumlusu olarak, çocuk, ergen ve yetişkinler ile çalışmalarını sürdürmektedir. Halen İstanbul Üniversitesi’nde Din Psikolojisi alanında doktora eğitimine devam etmektedir.