Online Görsel İletişim Atölyesi

Programın Amacı:

Görsel iletişim sektöründe çalışmak üzere tasarımcı yetiştirmek temel amaçtır. Bunun yanı sıra Adobe Photoshop, Illustrator ve Indesign, XD, After Effect yazılımları eğitimine ihtiyaç duyan farklı tasarım dalları ve sektörler de programdan faydalanabilirler.

Program İçeriği:

Adobe Photoshop, Illustrator, Indesign, XD, After Effect yazılımlarının eğitimi, iletişim - tasarım iş örnekleri üzerinde, uygulamalı olarak yapılmaktadır. Uygulama teorik tasarım ve iletişim bilgisi ile desteklenir.

Program Sonunda Elde Edilecek Kazanımlar:

Katılımcıların görsel iletişim tasarımı (Grafik tasarım – Reklamcılık) konusunda üretim yapabilmeleri hedeflenir. Katılımcılar endüstri standardı olarak kabul edilen tasarım yazılımlarını kullanabilecektir. İletişim sorunlarını sistematik olarak analiz etme becerisini geliştirecektir. İletişim tasarımının üretim aşamaları hakkında teknik bilgiye sahip olacaklardır. Stratejiye dayalı iletişim çözümleri geliştirebileceklerdir. İletişim çözümünü estetik bir yorumla sunabileceklerdir.

Katılımcı Profili:

Görsellik konusunda ilgili ve yetenekli, temel bilgisayar kullanım bilgisine sahip, başta grafik tasarım - iletişim tasarımı olmak üzere diğer tasarım alanlarında (mimarlık, iç mimarlık, endüstriyel tasarım, yayıncılık, tekstil tasarımı vb.) Adobe Photoshop, Illustrator, Indesign, XD, After Effect yazılımlarını kullanmak isteyenler programa katılabilirler. Dersler online olarak yapılacaktır. Adobe Creative Cloud yazılımları kullanılacaktır.

Atölye Takvimi:

Atölye Tarihi: 21 Şubat - 13 Haziran 2021

Atölye Gün / Saati: Pazar 12.00 - 15.00

Atölye Süresi: 16 hafta, 48 saat

Altan Güvenni

Marmara Üniversitesi Grafik Tasarım Mezunudur. Tasarımcı ve eğitimci olarak çalışmaktadır. Mimar Sinan Üniversitesi, Kadir Has Üniversitesi, Haliç Üniversitesi, Okan Üniversitesi Güzel Sanatlar, Sanat ve Tasarım Fakülteleri Grafik, Görsel İlteşim Tasarımı Bölümlerinde dersler vermiştir. Önemli büyük ajanslarla ve büyük markalarla çalışmıştır. Halen İstanbul Tasarım Merkezi’nde çeşitli tasarım atölyelerinde eğitim vermektedir.