Klasik ve Çağdaş Hat Yorumları Sergisi

Meşk Klasik ve Çağdaş Hat Yorumları Sergisi 20 - 27 Aralık 2010 tarihleri arasında İstanbul Tasarım Merkezi'nin tarihi binası Buhara Özbekler Tekkesi'nde yer aldı.

Sanat yaşayan bir süreç. Hat sanatı da yaşam sürecini devam ettiriyor. Geleneksel bir sanat olması nedeniyle hat köklerine çok bağlı fakat zengin topraklarından yeni fikirler filizleniyor. İstanbul Tasarım Merkezi için sanatın gelenekten beslenmesi kadar günü yaşaması ve geleceğe bakması da çok önemli. Bu bakış doğrultusunda klasik ve çağdaş hat çalışmaları bir kitap haline getirildi. Geçmişi anmak, günü kayıt altına almak ve geleceğe yol göstermek için.

Kitap ve sergiye eserleriyle katılan sanatçılar:

Abdullah Gün, Abdurrahman Depeler, Ali Toy, Arda Çakmak, Ayten Tiryaki, Betül Bilgin, Davut Bektaş, Deniz Öktem Bektaş, Fatih Özkafa, Ferhat Kurlu, Fuat Başar, Gülnihal Gül, Gülsüm Aydın, Gürkan Pehlivan, Hüseyin Öksüz, Hüsrev Subaşı, Levent Karaduman, Mehmet Arif Vural, Mehmet Memiş, Menaf Nam, Mithat Topaç, Muhammet Mağ, Muhammet Yaman, Mustafa Parıldar, Mümtaz Seçkin Durdu, Nurullah Özdem, Orhan Dağlı, Ömer Faruk Dere, Savaş Çevik, Seyit Ahmet Depeler, Süleyman Berk, Tahsin Kurt, Turan Sevgili

Meşk Klasik ve Çağdaş Hat Yorumları Kitabı