Karakter Tasarımı

Katılımcıları çizim yeteneklerini daha yüksek seviyeyle çıkararak karakter tasarımları yapmalarını sağlamak ve animasyon eğitimine hazırlamak atölyenin amacıdır. Katılımcıların mevcut bilgi ve yeteneklerine daha profesyonel yaklaşım kazandırmak ve meslek haline getirmeleri için gerekli altyapıyı hazırlamak hedeflenmektedir.

Katılımcılar bu eğitimle birlikte hem iyi bir desen bilgisine sahip olabilir hem de karakterlerine yeni yorumlar katabilirler. Grafik, kitap görselleri, çizgi roman ve animasyon sektöründe çalışmak isteyenler ile çizimlerini yetersiz bulup geliştirmek isteyen herkes katılabilir. Yaş sınırı yoktur.

İçerik:

- Eskiz

- Karakter tasarımı

- Hareket

- Renklendirme

Atölye Takvimi:

Atölye Tarihi; 07 Ocak 2017 – 28 Ocak 2017

Atölye Süresi; 4 Hafta – 8 saat

Atölye Gün ve Saati; Cumartesi / 13.00-15.00

Not: Hafta içi grubu sizden gelecek talebe göre açılacaktır. Lütfen katılmak istediğiniz Gün ve Saat aralığını ön kayıt formunda belirtiniz.

Ahmet Öğreten

1965 Yılında Antalya’da doğdu. İlk resim eğitimini 1982-1985 yılları arasında KHO Yaşar ÇALLI Resim Atölyesinde aldı. Resim eğitimine 1994-1997 yılları arasında Hüseyin ÖZDEMİR Resim Atölyesinde devam etti. 1995 Yılında Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümüne girdi. Mesleği gereği yurdun pek çok yerinde görev yaparken Resim Atölyeleri kurdu ve eğitimler verdi. Resim sanatının yanında ebru, grafik ve fotoğrafçılıkla ilgilendi, kitap kapak çalışmaları yaptı. On bir “Kişisel Resim Sergisi” açan ve otuzun üzerinde “Karma Resim Sergisi”ne katılan Ahmet ÖĞRETEN halen değişik merkezlerde “Desen”, “Suluboya”, “Peyzajda Eskiz Teknikleri” ve “Karakter Tasarımı” atölye programlarını yürütmektedir.