Hareketli Görüntü Tasarımı

Film bir kaç saniyelik hareketli görüntü planlarının birleştirilmesi ile oluşturulur. Bu işlem montaj olarak adlandırılır. Montaj için piyasada çokça kullanılan yazılımlardan biri Adobe Premier'dir.

Önce basit bir hikaye oluşturulur. Hikayeyi anlatacak çekimler planlanır ve çekim senaryosu oluşturulur. Bu aşamalara hazırlık için basit ve temel sinema kurallarını öğreneceğiz. Film çekimlerine geçtiğimizde istediğiniz kamerayı hatta cep telefonu bile kullanabilirsiniz. Yaptığımız çekimleri Premier ile montajlayacağız. Kısa bir film oluşturacağız ve Premier yazılımını kullanmayı temel kurgu teknikleri ile öğreneceğiz.

Eğitimin ikinci aşamasını da Adobe After Effects yazılımı ile video ve video grafikleri hareketlendirerek gerçekleştireceğiz. Temel seviyede tv reklam grafikleri, film, dizi jenerikleri, web bannerları gibi örnek çalışmalar hazırlayacağız.

Eğitim için ön şartlar: Bilgisayar kullanıyor olmak, Adobe Photoshop yazılımını basit düzeyde bilmek.

Atölye Takvimi :

Atölye Tarihi : 26 Şubat - 28 Mayıs 2017

Atölye Gün ve Saati : Pazar / 11.00 - 15.00

Altan Güvenni

Marmara Üniversitesi Grafik Tasarım Mezunudur. Tasarımcı ve eğitimci olarak çalışmaktadır. Mimar Sinan Üniversitesi, Kadir Has Üniversitesi, Haliç Üniversitesi, Okan Üniversitesi Güzel Sanatlar, Sanat ve Tasarım Fakülteleri Grafik, Görsel İlteşim Tasarımı Bölümlerinde dersler vermiştir. Önemli büyük ajanslarla ve büyük markalarla çalışmıştır. Halen İstanbul Tasarım Merkezi’nde çeşitli tasarım atölyelerinde eğitim vermektedir.