Güzel Sanatlara Hazırlık Kursu

Canan Atmaca ile Hızlandırılmış Güzel Sanatlara Hazırlık Kursu

Atölyenin Amacı:

Güzel Sanatlar Fakülteleri her yıl yaz döneminde yapılan özel yetenek sınavlarıyla öğrenci almaktadır. Bu program; Perspektif, anatomi, figür, obje, tonlama, renk gibi konularda ayrı bir eğitim ve çalışma disiplini gerektiren bu sınavlara hazırlık için düzenlenmiştir. Düşünebilmeyi, kurguyu, tasarım gücünü ve farklı bakış açılarını kazandırmak hedefiyle yola çıkılan programda, temel çizim tekniklerinin kazanılmasının yanı sıra, öğrencilerin alacakları sanat eğitiminin alt yapısının oluşturulması planlanmıştır.

Öğretim Metotları:

Desen uygulamaları Temel eğitimi süreci olan 1. Dersin sonrasında başlayacak, kurs süresince her ders devam edecektir. Programda yer alan müfredat genel itibariyle haftalık program olarak uygulanacak, Güzel Sanatlara hazırlık hedeflendiği için, girift ve kompleks bir eğitim anlayışıyla gerçekleştirilecektir.

Atölye İçeriği:

- Perspektif

-- Tek Kaçış

-- Çift Kaçış

-- Üç Kaçış

- Tonlama

-- Karakalem

-- Renkli

- Obje Çizimi

-- Sınav Kurgusuna Uygun

- Figür Hareketleri

-- Tors Çizimi

Atölye Takvimi:

Atölye Tarihleri: 03 Haziran 2017 – 15 Temmuz 2017

Atölye Gün ve Saati:

Perşembe / 14.00 – 17.00

Cumartesi / 12.00 - 15.00

Eğitim Süresi: 6 Hafta (36 saat)

Canan Atmaca

Adıyaman Gölbaşı doğumlu. İnönü Üniversitesi Resim-İş Öğretmenliği Bölümü mezunudur. Yüksek lisansını Kemerburgaz Üniversitesi, Sanat ve Tasarım Bölümünde tamamlamıştır. Farklı il ve ilçelerde kişisel sergiler düzenlemiş aynı zamanda 3 farklı karma sergiye de katılmıştır. Yürütücüsü olduğu ve devam ettiği “İnsan Hakları Beyannamesinin Grafiksel Aktarımı” projesi ve “Masalların ve Destanların Fantastik Anlatımı” projesi devam etmektedir. Devam eden bir diğer projesi ise “Anadolu Kültüründe Kadın” ismindedir. Doğan, kişisel olarak çizim eğitimi vermekte ve çeşitli kültür sanat kuruluşlarında workshop çalışmaları düzenlemektedir.