Grafik Tasarım Eğitimi

Periyodik olarak her dönem tekrarlanmakta olan Temel Düzey Grafik Tasarım Eğitim Programı’na henüz bu alanda yeni olan katılımcılar iştirak etmekteler. Program süresince; Adobe Photoshop, Illustrator, Indesign programlarının yanı sıra görsel iletişim alanının en önemli bölümlerinden birisi olan grafik tasarıma dair teorik eğitim de verilmektedir.

Görsel iletişim (Grafik tasarım – Reklamcılık) sektöründe çalışmak üzere tasarımcı yetiştirmek temel amacıyla, proje üretim ve değerlendirme uygulamaları ile gerçekleştirilen program, grafik tasarım eğitiminde tasarım bilgi ve becerisinin geliştirilmesine odaklanılarak gerçekleştirilmektedir.

Altan Güvenni

Marmara Üniversitesi Grafik Tasarım Mezunudur. Tasarımcı ve eğitimci olarak çalışmaktadır. Mimar Sinan Üniversitesi, Kadir Has Üniversitesi, Haliç Üniversitesi, Okan Üniversitesi Güzel Sanatlar, Sanat ve Tasarım Fakülteleri Grafik, Görsel İlteşim Tasarımı Bölümlerinde dersler vermiştir. Önemli büyük ajanslarla ve büyük markalarla çalışmıştır. Halen İstanbul Tasarım Merkezi’nde çeşitli tasarım atölyelerinde eğitim vermektedir.