Görsel İletişim Tasarımı (Grafik Tasarım) Programı

Programın Amacı:

Görsel iletişim (Grafik tasarım – Reklamcılık) sektöründe çalışmak üzere tasarımcı yetiştirmek temel amaçtır. Bunun yanı sıra Adobe Photoshop, Illustrator ve Indesign yazılımları eğitimine ihtiyaç duyan farklı tasarım dalları ve sektörler de programdan faydalanabilirler.

Program İçeriği:

Adobe Photoshop, Illustrator, Indesign yazılımlarının eğitimi, iletişim - tasarım iş örnekleri üzerinde, uygulamalı olarak yapılmaktadır. Uygulama teorik tasarım ve iletişim bilgisi ile desteklenir.

Program sonunda Elde Edilecek Kazanımlar:

Katılımcıların görsel iletişim tasarımı (Grafik tasarım – Reklamcılık) konusunda üretim yapabilmeleri hedeflenir. Katılımcılar endüstri standardı olarak kabul edilen tasarım yazılımlarını kullanabilecektir. İletişim sorunlarını sistematik olarak analiz etme becerisini geliştirecektir. İletişim tasarımının üretim aşamaları hakkında teknik bilgiye sahip olacaklardır. Stratejiye dayalı iletişim çözümleri geliştirebileceklerdir. İletişim çözümünü estetik bir yorumla sunabileceklerdir.

Katılımcı Profili:

Görsellik konusunda ilgili ve yetenekli, temel bilgisayar kullanım bilgisine sahip, başta grafik tasarım - iletişim tasarımı olmak üzere diğer tasarım alanlarında (mimarlık, iç mimarlık, endüstriyel tasarım, yayıncılık, tekstil tasarımı vb.) Photoshop, Illustrator, Indesign yazılımlarını kullanmak isteyenler programa katılabilirler.

Eğitim Tarihleri : 1 Ekim 2016 - 14 Ocak 2017

Ders Günü : Cumartesi

Ders Saati : 12.00 - 15.30

Altan Güvenni

Marmara Üniversitesi Grafik Tasarım Mezunudur. Tasarımcı ve eğitimci olarak çalışmaktadır. Mimar Sinan Üniversitesi, Kadir Has Üniversitesi, Haliç Üniversitesi, Okan Üniversitesi Güzel Sanatlar, Sanat ve Tasarım Fakülteleri Grafik, Görsel İlteşim Tasarımı Bölümlerinde dersler vermiştir. Önemli büyük ajanslarla ve büyük markalarla çalışmıştır. Halen İstanbul Tasarım Merkezi’nde çeşitli tasarım atölyelerinde eğitim vermektedir.