Görsel İletişim Portfolyo Atölyesi

Programın Amacı:

Görsel İletişim Tasarımı başta olmakla beraber diğer tasarım sektörü aday ve çalışanlarının da portfolyolarını geliştirmek ve iş bulma şanslarını arttırmak amaçlanmıştır.

Program İçeriği:

Portfolyoda yer alması gereken yüksek kaliteli , görsel iletişim ve diğer tasarım sektörlerinin görmek istediği çalışmaların üretilmesi sağlanacaktır. Hedeflenen sektöre göre portfolyada yer alması gereken çalışmaların listesi yapılarak başlanacak ve önem sırası ile işler hazırlanacaktır. Katılımcı işleri üreterek gelecek ve eğitim saatlerinde işlerin sunumu ve yorumu yapılacak, uygulamalı geliştirmelerle işler sonuçlandırılacaktır.

Uygulama teorik tasarım ve iletişim bilgisi ile desteklenir.

Program sonunda Elde Edilecek Kazanımlar:

Katılımcıların Görsel İletişim Tasarımı (Grafik tasarım) başta olmak üzere tasarım dalları konusunda sektörün aradığı özelliklere uygun çalışmalarla portfolyo oluşturmaları sağlanacaktır. Katılımcılar iletişim sorunlarını sistematik olarak analiz etme becerisini geliştirecek, stratejiye dayalı iletişim çözümleri geliştirebilecek, iletişim çözümünü estetik bir yorumla sunabileceklerdir.

Katılımcı Profili:

Görsel İletişim Tasarımı çalışanları ve adayları başta olmak üzere mimarlık, iç mimarlık, endüstriyel tasarım, yayıncılık, tekstil tasarımı vb. konularında ilgili ve yetenekli, Adobe Photoshop, Illustrator ve benzeri tasarım yazılımlarını kullanabilen, porftolyo oluşturmak ve portfolyolarını geliştirmek isteyenler programa katılabilirler. Bu program temel tasarım yazılımları eğitimi değildir. Tasarım yazılımlarını iş üretecek düzeyde kullanıyor olmanız gerekir. Yazılım desteği verilecek ve ileri teknikler anlatılacaktır. Portfolyo için üretilecek işler ders saatleri dışında ödev olarak hazırlanacaktır. Portfolyo için yüksek kaliteli işlerin üretimi zaman alacağından katılımcıların yeterli zamanı ayırabileceklerden olması uygundur.

Atölye Takvimi:

Atölye Tarihleri: 14 Şubat 2019 - 02 Mayıs 2019

Atölye Gün ve Saati: Perşembe / 14.00 - 16.00

Altan Güvenni

Marmara Üniversitesi Grafik Tasarım Mezunudur. Tasarımcı ve eğitimci olarak çalışmaktadır. Mimar Sinan Üniversitesi, Kadir Has Üniversitesi, Haliç Üniversitesi, Okan Üniversitesi Güzel Sanatlar, Sanat ve Tasarım Fakülteleri Grafik, Görsel İlteşim Tasarımı Bölümlerinde dersler vermiştir. Önemli büyük ajanslarla ve büyük markalarla çalışmıştır. Halen İstanbul Tasarım Merkezi’nde çeşitli tasarım atölyelerinde eğitim vermektedir.