Dijital Tasarımda Yaratıcı Fikirler

Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen İstanbul Medya Merkezi projesi kapsamında düzenlenen seminerlerimiz devam ediyor!

"Dijital Tasarımda Yaratıcı Fikirler" başlıklı seminerimiz, ilgi duyan herkesin katılımına açıktır. Bu sunumda dijital tasarımda kullanılan yeni yöntemler ve yeni fikirler üzerine bir irdeleme yapılacaktır. Tasarımda yaratıcılığın nasıl arttırılabileceği üzerine konuşularak son dönemde dijital tasarımda kullanılan ya da kullanılması olası bazı yöntemler incelenecektir. Bu yöntemlerden bazıları hareketli grafikler, üç boyutlu modelleme, geometrik desenler, yapay zekâ, arttırılmış gerçeklik, sanal gerçeklik, kodlama ve video kullanımıdır.

Dr. Öğr. Üyesi Koray Sevindi

15 Ekim 2022 / Cumartesi / 18.00

Yer : İstanbul Tasarım Merkezi Seminer Salonu

Not : Seminer herkesin katılımına açık ve ücretsizdir.

Koray Sevindi

İTÜ’de ve Boğaziçi Üniversitesi’nde mühendislik okudu. Ardından ABD'de New York Film Academy’de film yapımı üzerine eğitim aldı. Doktorasını Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Sinema bölümünde tamamladı. Filmleri, tasarımları ve video art çalışmalarıyla yurt içinde ve yurt dışında 100’den fazla etkinlikte yer aldı ve yirmiden fazla ödül kazandı. Sovyet Propaganda Animasyonları, Yeşilçam’da Kötü Adam, Sinemayı Yazmak ve Animasyon Sineması: Tarih, Kuram, Uygulama adında dört kitabı vardır. Halen İstanbul Medeniyet Üniversitesi Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı bölümünde doktor öğretim üyesi olarak çalışmakta, teorik ve pratik çalışmalarına devam etmektedir.