Çocuklar İçin Yaz Okulu

İstanbul Tasarım Merkezi’nde 9 -12 yaş arasındaki çocuklara yönelik hafta içi 5 gün sürecek “Çocuklar İçin Yaz Okulu” programı çerçevesinde, Robotik, kodlama ve 3D yazılım atölyeleri düzenlenecektir.

Atölyelerimizde çocuklarımız hem keyifli vakit geçirecekler, hem de ortaya çıkardıkları küçük tasarımlarla farkı bir zihin egzersizi tecrübesi edinmiş olacaklardır.

Atölyelerin içeriği aşağıda belirtilmiştir.

Robotik: Güney Kore markası olan “ROBOROBO ROBOKIT SERİSİ” ile çocuklar her gün farklı model robotlar tasarlayacaklardır. Sadece robot maketleri yapmakla kalmayacak aynı zamanda bu modellere hayat verebilecekler. Katılımcılar eğitimlerimiz süresince yapılan robot modellerinde, Led-Buzzer-Buton- Sensör-DC motor –Servo motor- IR kumanda, gibi farklı parçaların kullanım amaçlarını ve programlanma becerilerini kazanacaklar.

Kodlama: Endüstri 4.0 çağında farklı kodlama arayüz programaları ile katılımcılarımızı buluşturuyoruz. Scratch- Blockly -Code Org- Minecraft dersleriyle onlarda farklı ufuklar açmak en büyük kazanım olacaktır.

3D Yazılım: TinkerCad programı ile çocuklarınız hayallerindeki oyun kahramanlarını, oyuncak modellerini üretme şansı yakalayacaklar. 3D baskı printer ile artık kendi tasarladıkları nesneleri kullanmaya başlayabilecekler.

Atölye Takvimi:

Atölye Tarihleri: 02 - 06 Temmuz 2018

Atölye Günleri ve Saati: Hafta İçi 5 Gün / 10.00 – 13.00

Not: Atölyemiz 9 -12 yaş arasındaki çocuklar için olup, kontenjan sayısı 10 olarak belirlenmiştir.

Musa Oduncu

1984 yılında İzmir’in Bergama ilçesinde doğdu. Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesini bitirdi. 2012 ylından bu yana Robotik ve Kodlama, Yazılım üzerine çalışmalar yaptı. Teknokul İstanbul Robot ve Bilim Akademisi bünyesinde Robotik eğitimler ve kodlama üzerine çalışmalarına devam etmektedir. Ülkemizde düzenlenen pek çok Robotik yarışmalarında öğrenci koçluğu yapmıştır. Halen özel bir ilköğretim okulunun teknoloji eğitim danışmanlığı görevini yerine getirmektedir.